Skocz do zawartości

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Recommended Posts

Witam użytkowników, chciałbym prosić o pomoc. Mam problem z regulacją wysokości oświetlenia, a dokładniej z prawym reflektorem. Jeżeli zmieniam ustawienie w kabinie od 0 do 4 stopnia to reaguje tylko lewy reflektor. Byłem na stacji żeby ustawić wysokość i niestety podczas przekręcania manualnego,  mechanizm zaczął odrazu przeskakiwać. Otworzyłem go i zobaczyłem że ząbki są zużyte.  Wróciłem do domu, odkrecilem cały reflektor no i okazało się,  że można regulować od góry, i z boku i  w ten sposób przekrecilem najbardziej jak się da, do momentu aż zaczęło coś "strzelać". Niestety i tak świeci za nisko. I teraz mam pytanie, czy jest możliwość żeby jakoś dostać się do tego mechanizmu ręcznego i silniczka który reguluje wysokość żeby je wymienić ? Jedyny sposób jaki zauważyłem to rozklejenie reflektora, ale też nie jestem pewny czy w ten sposób dostanę się tam gdzie potrzebuje. 

Regulator silnikowy jest wymienny. Należy go przekręcić o ok. 30 stopni i się wyjmuje. Zaczep reflektora wyskoczy przy manipulacji pod katem góra, dół.

Regulator może przeskakiwać, jak źle jest ustawiona jego pozycja zerowa. Do tego służy śruba. Może wystarczy powtórnie wczepić zaczep do odbłyśnika i będzie dobrze. Czasami, żeby to zrobić trzeba "sztucznie" wysunąć trzpień. W megane III jest bardzo dobry dostęp po wysunięciu reflektora, dlatego należy przed zakupem to sprawdzić. Może tylko wtyczka nie łączy prawidłowo.

Dzięki za odpowiedź, jutro wysunę  reflektor i postaram się wyciągnąć silniczek i sprawdzę połączenie. A jeżeli chodzi o to ponowne wczepienie zaczepu do odblysnika to chyba muszę poszukać jakiejs instrukcji bo nie dokonca wiem jak to zrobić. 

Trzpień regulacyjny silniczka jest zakończony kulką która zatrzaskuje się w gnieździe odbłyśnika. Wystarczy odpowiednio mocno wcisnąć.

Odkrecilem znowu reflektor, widzę silniczek, trzpień.  Kombinowalem na wszystkie sposoby i nie potrafię się dostać na tyle żeby go wyciągnąć. Rozumiem, że trzeba to jakoś zrobić przez otwór do wymiany żarówki? 

Trzpień trzeba wysunąć na max i palcem podważyć do góry. Jest zimno i plastiki są twarde, dlatego może być problem z wyczepieniem. Robiłem otworem regulatora.

• 2 lata później...

Mnie też dopadła przypadłość w Renault Megane 3, rocznik 2015. Nie mogłem regulować reflektorów góra/dół - w jednej lampie regulacja kręciła się bez oporu, w drugiej terkotało.

Problem rozwiązałem - podjechałem do MULTIGLAS, ul. Syreny 14 w Warszawie. :D Sympatyczny Pan wyjął lampę, wytłumaczył co się popsuło i dlaczego. Wymontował zepsutą część, (której nie da rady dokupić), założył lampy, wyregulował światła z pomięciem zepsutej zębatki. Przy okazji pokazał, jak to robić na przyszłość. Sprawę załatwiłem od reki, całość kosztowała mnie 40 zł.