Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Może pora roku nie sprzyja, ale czy w dodatniej temperaturze piszczą Wam klocki hamulcowe? Jak lekko hamuję to jak w ciężarówce. Przy przebiegu ok 20tys zgłosiłem to w ASO to powiedzieli, że klocki są ok i są za grube więc nie nadają się do wymiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chyba wiem, o czym piszesz @cegla11. U mnie dodatkowo takie piski pojawiają się podczas jazdy przez rondo (niewielka prędkość, przechylony samochód, hamulec puszczony) jak i przy dohamowaniu (głośny pisk). Pomijam regularne piski przy hamowaniu (trochę cichsze ale jednak), które biorą się akurat z budowy materiału ciernego.

W sobotę mam przegląd roczny i zgłosiłem już tę uwagę, zobaczymy, co powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mi w serwisie na rocznym przeglądzie powiedzieli, że hamuje za ekologicznie (nie wiem co miał na myśli, chyba że za lekko) że niby na klockach jest jakoś nalot i jak mocno zahamuje to zejdzie. Kiedyś zahamowałem mocno (aż sie awaryjne załączyły)i tak to nic nie dało.  Czyszczenie powiedzieli, że może podziałać na chwile. Nie wiem co oni tam za klocki montują. teraz to pół biedy ale w lato jak podjeżdżam pod blok albo sklep to wstyd bo piszczy jak w starze. Mam 8 letniego focus i teraz wymieniałem klocki za ok 100zł i nic nie piszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dokładnie, wstyd pod dom podjeżdżać w zimie tego tak nie słychać ale jak będzie ciepło to jest dramat, ja to będę reklamował bo wie wiem czy to jakość kolców czy coś z tarczami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na całe szczęście takich już nie ma!

Podobny problem był w Megane 2 oraz Megane 3, też piszczało. Najlepiej trzeba nauczyć się z tym żyć.

Wiele zależy od początkowego traktowania układu hamulcowego, dotarcia klocka i tarczy. Przeczyszczenie zacisku, dokładne wyczyszczenie jarzma, smarowanie pastą, pomaga na krótko.

Można spróbować zmienić klocki, może coś z Jurid White?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W imieniu męża piszę..Piszczą przy małej prędkości, przy hamowaniu. U Pietrzaka w Katowicach raz poczyścili, ale mówią, że trza na bieżąco czyścić.

Jadę w środę do Zięby w Katowicach i zgłaszam też (nie wiem jak to zapisali u Pietrzaka) reklamację i wniosek o wymianę klocków albo naprawę, ewentualnie wymianę samochodu. Towar nie jest wolny od wad. Chyba, że piszczenie to nie wada...... Jeśli nie wymienią, a po odbiorze auta nadal będzie piszczeć odstępuję od umowy sprzedaży (kupna) samochodu. Spryskiwacze płynu mi wymienili od ręki.

Auto kupione nowe w styczniu b.r. 

BP

 

http://autoprawo.pl/pierwsze-kroki-po-kupnie-samochodu-z-wadami/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.04.2018 o 15:59, pesta73 napisał:

Jadę w środę do Zięby w Katowicach i zgłaszam też (nie wiem jak to zapisali u Pietrzaka) reklamację i wniosek o wymianę klocków albo naprawę, ewentualnie wymianę samochodu. Towar nie jest wolny od wad. Chyba, że piszczenie to nie wada...... 

Wg mnie nic nie wskóracie ponieważ piszczące klocki nie stanowią o wadzie samochodu. Nawet bym tego nie nazwał wadą klocków. A nawet jeśli to ciężko Wam będzie to udowodnić ponieważ wystarczyło zeszklić klocki ostrym hamowaniem na początku ich eksploatacji zamiast je dotrzeć na spokojnie. Tak Wam mogą powiedzieć i ciężko będzie udowodnić, że tak nie było. U mnie też przy lekkim hamowaniu delikatnie piszczy, po mocniejszym wciśnięciu hamulca przestaje. Chodzi o tył. A klocki oryginalne, zmieniane w ASO, prawidłowo użytkowane i docierane.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale tego nie mówię :-) ale to może być jeden z powodów piszczących klocków. Oczywiście nie wiemy jakie to piszczenie bo jak drą się tak, że wytrzymać nie można i pół osiedla się budzi podczas nocnego hamowania pod domem to znaczy, że coś jest nie tak ale takiego delikatnego piszczenia jak jest u mnie raczej nie uznaję za wadę klocków tylko tłumaczę to sobie delikatnym stykiem klocków do tarczy. Gdy kontakt jest pełny i z siłą u mnie nic nie piszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!