Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szarpanie silnikiem na zimno


kowalikd

Rekomendowane odpowiedzi

 

Wobec powyższego spytaj się w ASO czy jest jakieś działanie zaradcze przez aktualizację softu w ECU.

Skoro problem jest znany to powinni wypuścić soft który go eliminuje.Przynajmniej tak jest w innych markach praktykowane.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest temat o poprawkę softu do Renault Polska. Dilerzy nic  z tym nie zrobią bez ich wytycznych.

Prawda jest taka, że powinno być to widać w dawkach na clipie.

Warto zrobić trochę zrzutów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś rano ( -8C) zaobserwowałem prawie identyczny objaw jak u kolegi kowalikd.

 W Megane 1.5 dci 110KM z 2015 roku z przebiegiem 95 tys km taki objaw ze skokami obrotów silnika pojawił się prawie  natychmiast po uruchomieniu silnika i trwało tak około 12-15 sekund.

Do tej pory nie zwracałem na to uwagi , a i temperatury rano były wyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na rosyjskojęzycznej  stronie rodzaj apelu o dopisywanie się do petycji skierowanej do Renault o pomoc w rozwiązaniu problemu z silnikiem 636.

 

Silnik 1.5 dCi K9K 636 po okresie bezczynności (10-12 godzin) przy temperaturze powietrza poniżej -7 ° C po 2 minutach po uruchomieniu zaczyna działać niestabilnie:

  • Obserwowane są ostre skoki prędkości
  • stukanie
  • ostry zapach z rury wydechowej
  • możliwe całkowite zatrzymanie silnika
  • W tym momencie obserwuje się gwałtowne skoki ciśnienia paliwa (określone przez narzędzie diagnostyczne). Po 3-5 minutach silnik jest normalny.

Oto demonstracje tych problemów:

Apele do oficjalnych centrów dealerskich Renault nie przyniosły rezultatów: specjaliści nie są w stanie określić przyczyny awarii. Sugerują przeszukiwanie poprzez losową wymianę komponentów silnika, co może nie dać pozytywnego wyniku. Proces ten odbywa się kosztem właściciela samochodu , a ostateczny koszt naprawy można zrównać z kosztem nowego samochodu .

W związku z brakiem możliwości wyeliminowania problemu w oficjalnych centrach dealerskich Renault, właściciele samochodów próbowali samodzielnie znaleźć usterkę:

  • Wymiana wtryskiwaczy
  • regulatory ciśnienia
  • nagrzewnice wstępne
  • pompy wysokiego ciśnienia
  • Przepływomierze powietrza nie pomogły w rozwiązywaniu problemów.

Doszliśmy do wspólnej opinii, że przyczyną usterki jest oprogramowanie elektronicznej jednostki sterującej.

Uprzejmie prosimy, aby zająć się tym problemem i będzie musiała przedstawić wyjaśnienie i rozwiązanie tego błędu, co niekorzystnie wpływa na wizerunek i postrzeganie właścicieli samochodów marki Renault w krajach o chłodnym i zimnym klimacie.

W razie potrzeby możemy podać listę numerów VIN z kontaktami właścicieli samochodów.

Właściciele samochodów z silnikiem 636 K9K z tej awarii  - proszę podać swoje dane kontaktowe anonimowo w formie https://goo.gl/forms/NSDXsc1vFDuluC5H2 , co może pomóc rozwiązać ten problem.

  • Like 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

może trochę odbiegam od tematu, ale mam podobne objawy, tylko że w silniku K9K 834 z osprzętem Delphi z 2011 roku i od razu po uruchomieniu silnika. Problem występuje przy temperaturach poniżej 0 stopni i po odpaleniu silnik potrzebuje jakieś 20-30 sekund, żeby ustabilizować swoją pracę. Dzisiaj rano, przy -10, po pierwszym odpaleniu po chwili zgasł, dopiero po drugim rozruchu zaczął pracować normalnie.

- świece żarowe wymienione w ubiegłym roku, ostatnio sprawdzone łącznie z przekaźnikiem

- filtr paliwa Purfluxa wymieniony w lato,

- próbowałem pompować gruszką paliwo do pompy przed rozruchem, żeby wykluczyć zapowietrzanie instalacji - gruszka po 2-3 naciśnięciach robiła się twarda, w odpalaniu zmian brak

- sprawdzałem przelewy na wtryskach, wszystkie wypadły równo (po 5 minutach miałem po około 25-30 ml na każdym wtryskiwaczu)

- tankuję na różnych stacjach, najczęściej Orlen, ale nie widzę żadnej zależności odpalania od konkretnej stacji, paliwa premium/zwykłego

Auto jest z 2011 roku i ma 166000 pewnego przebiegu. W lato nie mam z nim żadnych problemów. W zimę - poza porannym odpalaniem - również. Auto nie traci mocy, po lekkim zagrzaniu pracuje normalnie. Ale jeśli chodzi o zimny rozruch, zachowuje się według mnie tragicznie. Scenic II znajomego z silnikiem 1.5 dCi 106 km odpala znacznie kulturalniej przy -15, niż mój przy -2. Macie Panowie jakieś pomysły/sugestie, co można sprawdzić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić ;

- mimo wszystko, świece wymontować  i  sprawdzić ich działanie,

- stan czujnika temperatury płynu chłodzącego i jego styków bo on decyduje o ;

  • czasie podgrzewania świecami żarowymi ,

  • dawce paliwa przy rozruchu,

- stan akumulatora ( napięcie )  i czystość jego gniazd i zacisków,

-  i  przeczyścić  wszystkie  styki  elektryczne, szczególnie  rozrusznika i z masą, 

- brak pęcherzy powietrza przed pompą wtryskową,

- czystość filtra powietrza,

- ustawienie pompy wtryskowej - jeżeli nie dawno był wymieniany rozrząd, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator miałem oryginalny z 2011 roku, ale jakieś 2 miesiące temu kupiłem nowego Boscha S5, rozrusznik kręci ładnie, nawet przy niższych temperaturach. Co do paliwa, próbowałem już tankować na różnych stacjach, nie przyniosło to większej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. 
Posiadam Megane 3 z 2013 roku. Mam auto od niedawna i jeszcze nie spotkałem się z takim problemem.  Nie wiem dokładnie jaki mam kod silnika. Mam te same same obiawy problemu. 

Z tego co zaobserwowałem to obroty falują jak temp. spadnie poniżej zera.  Nie raz mi się zdarzyło jak silnik chodził na biegu jałowym( obroty falowały) to po jakimś czasie potrafił zgasnąć. Ponowne uruchomienie silnika jest przebiega bez problemu. Podczas jazdy jak są te obiawy i wciskam pedał gazu to silnik jakby sie dławił. Inaczej mówiąc miał opóźnioną reakację a chwilkę  później się zbierał. Po przejechaniu np X-set metrów obroty na biegu jałowym są już stabilne.

Dodam jeszcze że latem były wymieniane wszystkie filtry z olejem i akumulatorem, więc auto odpala z kopa. Filtr paliwa wymieniłem przed zimą. Tankuję tylko paliwo premium. Jak poziom zbiornika paliwa jest ok 1/2 objętości to zalewam znowu do pełna.

 

Mam jeszcze inna ciekawostkę... Znajomy latem kupił sobie duster, tez silnik 1,5 dci ale niestety nie wiem o jakim kodzie. Leje do swojego zwykły ON na stacjach. Jak zapytałem się go o te obiawy czy ma podobne jak moje to odp, że nie. Silnik mu  stabilnie pracuje podczas ujemnych stopni poniżej zera. 

Podejrzewam że może być jakiś czujnik temp. albo wymiana softu sterownika wtrysku.

Edytowane przez maniak10-88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęstsze powody falowania obrotów silnika ;

- to zaśniedziałe łącza, wtyczki, złączki,

- zanieczyszczony filtra paliwa, powietrza,
- brak szczelności układu dolotowego, szczególnie kolektora ssącego,
- brak szczelność układu paliwowego, wycieki paliwa, łapanie lewego powietrza,

- nieszczelny lub zanieczyszczony przepływomierz,

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!