Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Znosi na prawo :( mechanik nie zrobił


Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, mireczek01 napisał:

Cięcie

To nie jest czasem przód?

Auto dostało w tył.

Podłużnica z przodu to wiadomo, jeśli nie jest naruszona za mocowaniami amortyzacji to się jeszcze nadaje do roboty bez problemu.

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Pogoleus napisał:

ta belka z przodu jakaś.

Prawdopodobnie przednia poprzeczna belka - wzmocnienie zderzaka - przykręcana do podłużnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam honor. Myślałem, że dostało w tył No to w takim razie może jest to składak... abo miał wspawaną ćwiartkę. Podłużnica z przodu nie powinna znosić auta jeśli nie naruszyło jej dalej do mocowań amortyzacji. Auto by musiało w bok dostać, albo czołówkę zaliczyć. Ale też belka może być do naprawy z tyłu. Jeśli nie ma rachunku za robotę to nie ma co wierzyć na słowo sprzedającemu.

 

 

Sprawdź dokładnie opony na chwilę obecną. Opcjonalnie jak amsz ten 2 zestaw z felgami to zmień opony i się przejedź kawałek zobacz czy tak samo jest.

Edytowane przez Conneus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co jesli mechanik nie wie a wymienial sworznie i laczniki :/i geometrie.jesli to opony to ja nie wiem co ze szczescia zrobie....opony drugie bez felg:( siedemnastki.

 

Mireczek  ja kompletnie nie znam się:/ w życiu nie dojrze gdzie są te części co wymieniłes i odległości.Ja koła nawet nie wymieniałem w zyciu hehe kolege prosiłem browara mu kupiłem jak w innym aucie mi kapcia złapało. Zaczne od cisnienia jak to wygląda. Potem za tydzien pojade na wulkanizacje aby sprawdzili opony i ewentualnie przelożyli. Jeśli to nic nie da to co pozostaje? Tylnia belka to pewnie by wyhaczyli mechanicy bo dokładnie widziałem patrzyli na spód itd. no i tak samo w zawieszeniu z przodu by znaleźli cos co powoduje że ściąga go. No i czemu jak robili geometrię zostawili mi kierownicę lekko w prawo i to wygląda jakby tak miało byc i już.

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 literki PL - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mechanik zrobił jakąś fuszerkę, teoretycznie jakby było bardzo źle zrobiona blacharsko podłużnica to nie sądzę by zrobił bez problemu sworznie na wahaczach i inne rzeczy bo zapewne by się nie zgadzały otwory. Może nie ustawił geometrii bo stwierdził, że wymiana sworzni pomoże (a to też częsta przyczyna ściągania) i tu jest tylko problem. Może wystarczy zamienić opony przód na tył jeśli są w porządku, lub nawet tylko sprawdzić je i ustawić to jak należy w innym warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę zadzwonic i powiedziec że robili geometrię i dalej mi ściąga w prawo? A no i czy ten dzisiejzy problem że za 1 razem nie odpalił to tez mu powiedzieć czy poczekac aż drugi raz tak będzie? W te śniezyce i mrozy stało auto i odpalało bez problemu mimo że nie jeździłem. A teraz po robocie dzisiaj odpaliło i zgasło od razu. Za drugim razem bez problemu odpalił

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 literki PL - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym odpaleniem może jakiś niefart był zobacz po nocy. Konieczne przed odpaleniem nasłuchuj czy silnik nie wydaję dziwnych dźwięków podczas 1 odpalenia. Możesz próbować zgłosić reklamację, ale zapewne mechanik będzie się upierał tym, że ściąga go ze względu na podłużnice. Ciężko też powiedzieć jak wygląda po robocie ta podłużnica to nie wiem czy mechanik ma rację czy nie.

 

Jeśli będzie zgrzyt podczas 1 odpalenia to masz prawdopodobnie problemy z zaworem lub kołem. Koło chyba też lubi hałasować przy dynamicniejszym przyspieszaniu (przynajmniej u mnie tak było).

Edytowane przez Conneus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale skoro podłużnica nie wpływa na zawieszenie to mogą się i tak upierać? a z tym dźwiękiem nie wiem bo nie znam tego auta i nie wiem jak rozpoznać. Jak będę odpalał to nagrywać będę to może zdarzy się (oby nie). Koło mechanik mówił że nie trzeba a na fakturze mam że w 2010 roku z rozrządem było robione przy 76 000 przebiegu. Czytałem że w megane co drugi rozrząd wymienia się. Skoro robili rozrząd to pewnie by zauważyli że koło faz do wymiany? W końcu mieli go przejrzeć dokładnie:) ale boje się że coś mogli źle zrobić. Silnik ogólnie cichutko chodzi. Z tyłu tłumik też nie rusza się. Wiem że często cewki zapłonowe trzeba wymieniać.

Edytowane przez Pogoleus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na youtubie masz filmiki z tym kołem. Rozrząd był robiony zanim ty zrobiłeś w 2010r? Rozrząd się wymienia co 5 lat lub określoną ilość km, jeśli jechałeś na rozrządzie robiony 7-8 lat temu to ciesz się, że pasek nie strzelił. Wiem, że w silnikach 1.6 lubi padać też zaworek. Co do koła faz to z zewnątrz raczej tego nie widać. Może wystarczy tylko wyczyścić zawór. Jeśli to oczywiście koło co zapewne zauważysz dziś podczas zimnego startu. W sumie podobno by sprawdzić koło przy zimnym 1 starcie wystarczy dodać lekko gazu i jeśli odpali bez problemu za 1 razem  na 70% to koło faz. Na pracę koła wpływa też jakość oleju i ilość oleju na bagnecie. Przy uszkodzonym kole mi zapalał i dosłownie gasł po sekundzie. Tu zapewne może być też parę innych czynników, cofające się paliwo itp.

 

A podłużnica nie wpływa, jeśli nie dostanie po mocowaniach amorów. Znów lekko krzywo podłużnica z przodu prawdopodobnie zmienia środek ciężkości... ale czy to spowoduje jakieś problemy z jazdą  to nie wiem w przypadku auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbawiłeś mnie Conneus z tą zmianą środka ciężkości , jakby tak było to pomyśl jakie różnice by były pusty vs pełny zbiornik spryskiwaczy.

Odchyły przodu podłużnic mają tylko niekorzystne  znaczenie do spasowania przodku.

 

Edytowane przez krzychu73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!