Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jest zima, jest ślisko, czy w Megane 4 podczas poślizgów (wyjeżdżanie pod górkę przez kilkanaście sekund z kołami obracającymi się w miejscu) zaświeca się wam kontrolka od ESP? U mnie koła się ślizgają, ale nie mam informacji o tym, jakoby ESP wtedy się uruchamiało... A może mam wyłączone? Gdzie w wyposażeniu Intense i przy silniku 1.2 100KM S&S można to wyłączyć? Dodam, że w innych autach czy to VW czy GM zawsze coś mi tam mrugało, czy ESP, czy ASR....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że ESP to właśnie wtedy będzie się włączał, kiedy moje autko będzie się ślizgać podczas wyjeżdżania pod górki - tak jak VW czy GM... Wtedy blokowało mi to koło które ślizgało się bardziej i autko powoli się wdrapywało, ale kontrolka mrugała, w megance niestety jeszcze jej nie widziałem... Może tak ma być i nie mam się czym martwić, ale mam auto od 2 tyg. i nie chciałbym aby okazało się, że jest tu coś elektronicznie kombinowane.

 

Może jest wyłączone? Da się to jakoś sprawdzić w komputerze? Albo tak jak S&S wyłączać ręcznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam podobnie ale doszedłem do wniosku że jak ruszysz nagle i w miejscu kręci się jedno koło a drogie stoi to wtedy jakby nie działało ESP ale jak drugie się toczy to wtedy działa. W środku słychać jak działa pompa od ESP bo z przodu od strony pasażera słychać brzęczenie.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Megankach IV nie da się wyłączyć ESP. Co jest bardzo dziwne, bo w większości samochodów jak nie wszystkich innych marek taki przycisk jest. Jak zawsze żabojad musiał zrobić coś po swojemu. 

Od ASR i ESP jest jedna kontrolka? Taki narysowany samochód, który wchodzi w poślizg zaświeca się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Papf taki guzik nie występuje w intense

 

@emigrant_ u mnie ta kontrolka (pomarańczowa, reszty detali nie znam) zaświeca się podczas ruszania pod górkę i szybkiego startu  i tak samo świeci się podczas zaciągania ręcznego i próby zrobienia obrotu o 180 stopni.

Edytowane przez lol19pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też pomarańczowa i to ma kształt samochodu wchodzącego w poślizg. Z resztą jak ktoś chce zobaczyć jak wyglądają wszystkie kontrolki to pewnie wystarczy przy zgaszonym samochodzie i wygaszonym ekranie poświecić latarką i będzie widać każdą kontrolkę jak wygląda. 

Edytowane przez emigrant_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!