Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Benzyna do diesla


Rekomendowane odpowiedzi

A tym FAPem to może być problem, tylko, jak by się może wypalał.

A może mu to nie przeszkodzi?

A paliwo w DCI najprościej spuścić samemu rozpinając przewody w komorze silnika za pompką ręczną .

I ręcznie pompując możesz sam spuścić to paliwo. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik rano zapalił, chodzi bez problemów, ale miałem z rana wizytę u dentysty i usuwana ósemkę, nie będę już spuszczał tego paliwa bo nie mam już na to czasu i siły. Za godzinę jadę w trasę 2x150km Wieczorem dam znać co i jak, nie zamierzam przekraczać 2k obr/min. Dotankuję ze dwa razy i doleję trochę mixolu. Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli po rozgrzaniu silnika, auto Ci nie zgaśnie, to możesz zrobić jak piszesz. Napisz post factum jak sprawa się skończyła i czy objawiły się jakieś problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam Twój spokój, bo jednak 1/4 paliwa u Ciebie teraz to benzyna. Serio, boisz się stracić 300 zł za paliwo, a nie boisz się wielokrotności tej kwoty ze względu na możliwe uszkodzenia? Zresztą nawet jak już tak bardzo Ci żal tego paliwa, to mogłeś chociaż spuścić go ile byś dał radę (np. 20 czy 40l), uzupełnić ON, a to co spuściłeś byś sobie dolewał przez kolejny rok po litrze...

 

Powodzenia, czekamy na info :-D

Edytowane przez niebianskaskurwoala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już melduje, dojechałem do celu 150km za mna. Silnik chodzi jak pszczolka. Zatankowalem po 70 i później po 120. Przy 70 kupiłem i dolałem 60 ml mixolu. Szpryce taka dostałem w aptece po 3zl. Mam w ogóle tzw. delikatna nogę do samochodów, ale teraz jadę wyjątkowo spokojnie. Niedługo będę wracał do Warszawy, także zatankuje ponownie i doleje jeszcze ze 40ml mixolu. Wieczorem kolejny meldunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepski biznes z tą benzynką, bo droga jest.

Zimą poprawia się to , że szybciej się silnik nagrzewa , jak benzyny dostanie.

Lepiej już latem lać olej rzepakowy z Biedry, jak zrobią promocję w 10 litrowych bańkach to jest po 2 zł za litr.

To znaczy rok temu była taka promocja, a wieczorem na parkingu pod marketem koło koszy na śmiecie leżało kilka takich baniek .

Rodacy tankują od razu pod sklepem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby tak zostało i będziecie mogli wybierać na stacjach co tańsze paliwo :-D Jak się powiedzie to można do Renault się zgłosić po laur odkrywcy z informacją, że dCi to silnik spalinowy, uniwersalny. Ciekawe czy na wspomnianym BIO-paliwie też by pojechał :-) Ktoś sprawdzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testerzy... :-D Myślę, że proporcja benzyny u kolegi @omega jest maksimum, gdzie (odpukać) nic się nie stało; ale może ktoś podejmie rękawicę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już się nie dowiemy czy to przez ten >>przypadek<<, chyba że pomyłka się powtórzy :-) Wg mnie jeśli na ciepłym silniku auto jechało, tzn. że ta ilość benzyny była do strawienia przez silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako gówniarz jakieś 11-12 lat temu mając Xsarę 1,9D lałem bartka z biedry, bezpośrednio na parkingu (żebyście widzieli miny tych wszystkich, szczególnie starszych, ludzi :D). Fura leciała aż miło. Dużo mitów powstało na temat biopaliwa, szczególnie mechanicy je powielają jak to niszczą silniki, a generalnie wszystkie badania jakie widziałem nie potwierdzają tej tezy, za to często jej przeczą :-)

Edytowane przez niebianskaskurwoala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie koledzy, że tak forum się rozruszało, dzięki Wam za rady, już przyjechałem, po drodze dotankowałem 3x po 3-4l. Dodałem jeszcze ok 30ml mixolu. Ogólnie dolałem już ok 15l i przejechałem ok 300km Nic się nie dzieje. Zadzwonił przed chwilą "mój" mechanik i pytał się, czy wszystko OK, chyba się troszkę sam przestraszył hehe. Co do taniego marketowego paliwa to ja miałem z nim zawsze problem, to BIO się chyba nie spalało bo przejeżdżałem na zbiorniku ok 950km, teraz na tych samych trasach przejeżdżam 1100km Od paru lat już tankuje tylko na Orlenie. No cóż, dobrze że obyło się bez ofiar :-) Gdyby coś niepokojącego jednak wystąpiło, to oczywiście poinformuje. Jak minę 300k km to wpadnę na forum i podzielę się taką ogólną refleksją co było naprawiane a co jeszcze nie ruszane. Jak renka będzie się sprawować tak, jak do tej pory to nie będzie to długi artykuł. Pozdrawiam Was serdecznie!
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!