Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nadmierne zużycie oleju.


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim. W listopadzie 2017 r. wpadł mi w ręce 1.6 sce w wersji Grandcoupe. Przy przeglądzie "zerowym" po dojechaniu do domu i następnego dnia na zimnym silniku sprawdziłem olej - był cały stan. Po ok. 6000 km coś mnie tknęło - sprawdziłem stan oleju ponownie - 1 mm powyżej minimum. Po konsultacji z serwisem dolałem 0.5 litra. Jest pół stanu. Czy szanownych kolegów/koleżanek także występowały problemy ze zbyt dużym zużyciem oleju? Litr na 6 tys. km to jakieś 5 litrów dolewek do pierwszego przeglądu. Czy "ten typ tak ma" czy ja mam problem? Serwis oczywiście powiedział że "to jest niemożliwe i zapewne błędnie sprawdzam olej" :-) - niemniej jednak dopełnił do całego stanu i zaprosił za 2 tys. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostro traktujesz auto? Często gania na czerwone pole obrotomierz?

Jeżeli tak to może popalać trochę oleju. Jeżeli jeździsz spokojnie to znaczy że coś jest nie tak. Wyciek albo silnik pali olej. 

W Megane nie dolewałem jeszcze oleju od wymiany do wymiany. 

W Octavii 3 2.0tdi którą latam po autostradach w RFN, dolewam litr na każde 7-8 tyś. Ale średnia na autostradach to 160-180 więc serwis stwierdził, że nic na to nie poradzi. Znalazłem olej za 20 pln za litr Mannol i niech sobie pali.

 

Staraj się pisać poprawnie - kataryniarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie - samochodem jeździ moja szanowna ślubna, zatem żadne "czerwone pole" nie wchodzi w grę. Poza tym - nie wierzę w hasło "silnik jest dotarty wyjeżdżając z fabryki" - także jeździliśmy delikatnie. Jedynie na autostradzie - ale to już po przekroczeniu 5000 km - dostał w "palnik" - mniej więcej 150 km/h. Serwis nie znalazł żadnych wycieków... oczywiście nie szukali w cylindrach :-) a zapewne idzie przez pierścienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie lipa. Przy takim użytkowaniu nie powinien brać grama oleju. Musi być jakaś wada silnika. Masz gwarancję. Na każdą dolewkę jedź do ASO. Niech będzie odnotowane ile pali oliwy. 

 

Do moda. Piszę z urządzenia z android em i niestety słownik nie zawsze nadąża. Będę uważać na znaki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem, żeby ten silnik brał olej. Możliwe, że Twój silnik ma jakaś wadę. Masz gwarancje . Wykorzystaj to.

Edytowane przez wojfux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Barabasz napisał:

po przekroczeniu 5000 km - dostał w "palnik" - mniej więcej 150 km/h. Serwis nie znalazł żadnych wycieków.

Uzupełnij stan i obserwuj przy jeździe bez dawania w palnik.

Na jakim oleju jeździsz? Polecam Valvoline Synpower 5W40  

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, wojfux napisał:

Masz gwarancje . Wykorzystaj to.

W instrukcji jest napisane " W przypadku dotartego już silnika, jeśli zużycie oleju okaże się większe niż 0,5 litra na 1 000 km, należy skontaktować się z Autoryzowanym Partnerem marki."

Skoro spaliło mu ok. 1 litra na 6000km to niestety nie mieści się w normie renault i dlatego pewnie serwis kazał mu przyjechać za 2000km w celu sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest 100% syntetyczny. Zerknij w kartę charakterystyki, a ujrzysz prawdę.

valvo_hydro.png

 

Pełen syntetyk poniżej 150 zł za 4l to tylko polski Specol (np. Gold 5W40 za ok 70 zł/4l - testowałem na silniku 3.0D R6 od BMW i potwierdzam, że zużywa go mniej, niż odpowiednika Castrola). Ale żeby nie było - oleje Valvoline złe nie są (sam używam) - niska cena jak za swoje parametry i "markę", jednak fakt przekłamywania na syntetyczności warty odnotowania ;)

Edytowane przez niebianskaskurwoala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, szanowni koledzy i ewentualnie koleżanki, jestem zażenowany tym, że nowy samochód wyposażony w prosty i nieskomplikowany silnik jest w stanie zużywać olej. Nie miałem w żadnych ze swoich samochodów - nowych, używanych - takiej sytuacji. Mój Peugeot Boxer po 500 k km na silnik 2,5 turbo nie zużywa grama oleju - zmiana co 10 k km. C4 Picasso po 200 k km nie zużywa nic. A tutaj co? Dodatkowo - pozwolicie że sobie ponarzekam - spasowanie przedniej maski, klapy bagażnika - porażka. Przyspieszenie silnika z teoretycznie 115 km... przecież to nie jedzie.... Ale z drugiej strony - jak to mówi moja żona: "Jaki on ładny. Jakie ma ładne światełka z tyłu.".... Zobaczymy co będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie Rolls ;) Kupiłbyś jakikolwiek inny z tej klasy to też byś narzekał - tyle, że na co innego. A jeśli rzeczywiście pali Ci olej, to po prostu masz pecha - Twój przypadek jest póki co pierwszy i jedyny na forum. Zdarza się po prostu. Reklamuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!