Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

Każdy nowy samochód wymaga dolewek norma, moi rodzice mają fiata z 2012 i dolewki pisze żeby uzupełniać,  mój kolega ma golfa z 2015 i tak samo pisze kontrolować stan oleju ,takie już silniki robia 

Przed chwilą, bziku123 napisał:

Każdy nowy samochód wymaga dolewek norma

Zdarza mi się jeździć samochodami służbowymi od nowości lub praktycznie od nowości. Do żadnego nie musiałem dolewać nigdy oleju. Każdy trzymał max do wymiany. Diesle Skody, Opla, Toyoty (BMW).

Zależy jaki silnik itd jak każda marka ma ich sporo mówię ogólnie tylko;)

Regulamin pkt. 5.13 - Nie cytujemy postu w całości odpowiadając bezpośrednio pod nim - kataryniarz

16 godzin temu, pbet napisał:

Zdarza mi się jeździć samochodami służbowymi od nowości lub praktycznie od nowości. Do żadnego nie musiałem dolewać nigdy oleju. Każdy trzymał max do wymiany. Diesle Skody, Opla, Toyoty (BMW).

Ostatnio olej brał mi Polonez rocznik 1983 po 150 tys.km. W żadnym samochodzie od lat 90-tych a miałem ich 6 nie musiałem dolewać oleju między wymianami. Tak, że zgadzam się z kolegą Pbet w całej rozciągłości. Jeśli trzeba dolewać coś jest nie tak. I w sumie dobrze, że nie kupiłem 1.2 Tce, bo z moim szczęściem spalałby najmniej litr oleju na 1000 km.

Edytowano przez mich64

Jedynym autem do którego dolewałem olej było Megane II 1.5 101KM. Wlewałem tyle ile mi zostawało z 5 litrów z wymiany na jakieś 1500 km przed wymianą co 10-15kkm. W każdym razie zużycie oleju nawet w starszym aucie na poziomie maksymalnie litra między wymianami można by było zaakceptować i się nie dziwić. Gorzej jak wymieniając co 15kkm  lub co roku trzeba po drodze wlać 15 litrów oleju.

Powiem tak, dolewka owszem w Peugeocie 307 ok. pół litra na 30 tys. i tylko gdy latem szybko poruszałem się po autostradach, peugeot był na lpg. Przy wymianach oleju co 15 tys. - żadnych dolewek. W Megane nie dolewam.

Edytowano przez mich64

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się