Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nadmierne zużycie oleju.


Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak, dolewka owszem w Peugeocie 307 ok. pół litra na 30 tys. i tylko gdy latem szybko poruszałem się po autostradach, peugeot był na lpg. Przy wymianach oleju co 15 tys. - żadnych dolewek. W Megane nie dolewam.

Edytowane przez mich64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Do Barabasz i Press2, piszecie o zużyciu oleju  i dolewkach 1.6 sce.

Jak wasza sytuacja wygląda teraz albo co zrobiliście z tym "problemem".

Mam grandcoupe 2017 r. kupiony w styczniu 18 r. Do 10 000 tys. nie było problemu. Do teraz mam przejechane 14 200 dolałem 2 litry. Za chwilę jadę na I przegląd i wymianę oleju, chcę sprawdzić czy coś jest nie tak. Aktualnie poziom jest ok. Jeśli mieliście jakieś rozwiązanie tej sytuacji to będę wdzięczny za info, lub ogólnie jak teraz sprawa się ma ?.

 

Nie wiem czy drążyć temat, czy była jakaś wpadka w tym roczniku, czy tak po prostu ten silnik ma ?. Wcześniej jeździłem fluence z 1.6 i na 60 tysi. nic nie dolewałem zawsze było idealnie. 1.6 sce to konstrukcja nissana ale trochę mnie dziwi, bo nowszy silnik i ogólnie przyjemniejszy ale trochę oleju bierze.... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, nazariode napisał:

10 000 tys. nie było problemu. Do teraz mam przejechane 14 200 dolałem 2 litry. 

Łoooo matko! 2 litry przez 4 tys.???To absolutnie normalne nie jest i jak najbardziej kwalifikuje się do zgłoszenia. Nie ma się co zastanawiać. Może mu to gdzieś wycieka? Bo jak rzeczywiście przepala takie ilości, to za chwilę katalizator szlag trafi.

 

10 godzin temu, nazariode napisał:

czy tak po prostu ten silnik ma ?.

Nie. Ten silnik co do zasady tak nie ma.

(mam trzydzieści parę tys nalatane  i póki co problemów z poborem oleju żadnych.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jako rozpoczynający niniejszy wątek pozwolę sobie go zakończyć - przynajmniej w moim przypadku. Po wymianie oleju w serwisie przy przebiegu 15 000 km problem z nadmiernym zużyciem oleju ustał. Oprócz tego, że połączenie nissanowskiego silnika 115 km ze skrzynią biegów 5 stopniową nie spełnia żadnych kryteriów sprawnego przemieszczania się - nic się nie dzieje. Skąd to twierdzenie? Otóż w ramach naprawy gwarancyjnej - uwaga: wymiana skraplacza klimatyzacji - miałem okazję jeździć Megane z 2014 r. z silnikiem 1.6 benzyna 110 km oraz 6 biegową skrzynią biegów. Nawet nie ma co porównywać - przyspiesza sprawnie na każdym biegu, zużycie paliwa porównywalne....

 

Co do silników Nissana - z mojej wiedzy - zawsze miały problem z uszczelnieniem i zawsze brały olej. Generalnie - ponownie z mojej wiedzy - winne są pierścienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

Dzięki za szybką odp.

Ostatnia moja dolewka 3 tygodnie temu bo pokazał się komunikat na desce wlałam 1 litr i póki co jest tak jak po dolewce ale za tydzień przeglad i zobaczymy.

 

W Aso gdzie kupiłem (katowice zięba -polecam) powiedzieli że po pierwszej wymianie oleju już nie będzie tego problemu ale jak to w Aso....mowia co trzeba.

 

Co do poprzedniej meganki 1.6 owszem skrzynia była 6 biegowa tylko hatchbacku. W sedanie, fluence była skrzynia tylko 5 biegowa a ja chciałem sedana. Przyspieszenie było podobne ale odczucia jakby fluence było szybsze bo przełożenia skrzyni krótsze i silnik wyżej ciągnął do ok. 6300 obr.min. Ale palił więcej ok. 1.5 litra i były dużo glosniejszy.

Skrzynia w grandcoupe jest dość "długa" ale przy 140 km/h ma 3800 obr.min a we fluence obroty ok. 4200.

 

Póki co wszystko jest ok.tylko a może aż ten olej......raz jeszcze dzięki za info. Jeśli będziecie mieli jakieś nowe spostrzeżenia to piszcie dobrze poczytać innych ciekawych opinii.

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej, 1.5 litra to sporo przy takim przebiegu.

Kiedy pojawił mi się komunikat "uzupełnij poziom oleju" weszło max. 1 litr i było prawie ma max. 

Ja byłem na przeglądzie, wlali olej na max poziom, zaplombowali silnik i jadę na kontrolę po przejechaniu 1000 km i tak 3 razy.

Jutro właśnie jadę do ASO i zobaczymy co powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak duże spalanie oleju świadczy o problemie ze szczelonością silnika - albo problem z prowadnicami - jak kiedyś w BMW z silnikami N52 albo problem z pierścieniami jak w VW TSI.

 

przy takim spalaniu oleju najbardziej po tyłku dostaje katalizator :(

Edytowane przez Sarna1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja swojego 1.2 tcew gt linę ostro traktuje 200 na autostradzie minimum;) zerknę dziś na stan oleju i napiszę bo mam auto od lutego i mam przebieg 9tys

Dnia 3.10.2018 o 09:07, bziku123 napisał:

Ja swojego 1.2 tcew gt linę ostro traktuje 200 na autostradzie minimum;) zerknę dziś na stan oleju i napiszę bo mam auto od lutego i mam przebieg 9tys

Sprawdziłem stan i jest prawidłowy 3/4 poziomu tak więc u mnie ok;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam Koleżanki i Kolegów.

Zajrzałem na forum , ponieważ też mam problem z olejem. Po 7000 km stan na bagnecie minimalny choć na wyświetlaczu brak komunikatu. Niemniej do max-a potrzebowałem dolać litr oleju . Samochód nowy z salonu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem wczoraj i u mnie nie ma takich drastycznych zmian. Wymiana przy przebiegu 12tyś (był równo max), aktualnie ponad 18tyś i spadło jakieś 2-3mm od maksymalnego poziomu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dodam swoje 3 grosze do tematu.Dzisiaj na liczniku pojawił mi sie komunikat uzupełnij poziom oleju, zaskoczyło mnie to bo przebieg auta to 4000 km.Po przejechaniu pierwszego 1000 sprawdzałem stan i było około 3/4 miarki.  To chyba nie jest normalne że po kolejnych 3tys olej się zużył?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawelbass zużycie oleju przez pierwsze kilka tysięcy może wystąpić i nie musi się powtórzyć. Dla bezpieczeństwa to dobrze by było wymienić olej i filtr przy tym stanie przebiegu. 0,5 litra na 1000km jest dopuszczalne, więc u Ciebie spadło mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

info z wczoraj, stan licznika 25000 tyś/ km, przejechane od przeglądu ok. 11000 km i poziom min. dolewka 1 litr. ASO mówi wszystko w normie nie narzekać więc się nie będę przejmował, jeździć i dolewać :) zapewne po gwarancji inaczej będą mówili :) Jeszcze było coś smarowane w przednim zawieszeniu bo przy skręcaniu kierownicy coś skrzypiało i faktycznie ustało. 

 

Z olejem, chyba nie ma co walczyć, aż się popsuje, jeszcze 10 miesięcy gwarancji i zobaczymy :)

Edytowane przez nazariode
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przebieg 14tys ,wymiana przy 10 , mam ciężką noge,  spalanie 10l+ , ani grama nie ubyło bo sprawdzam co miesiąc,  w aso pytałem i mi mówili że jednym będą brać innym nie TTTM ;/ 1.2Tce 130km o tym silniku mowa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!