Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

k9k 636 start stop


proxyl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie zakupiłem meganke III ph3 07/2013 z Francji. Nie do końca potrafię zidentyfikować wersję silnika. W wydruku z aso mam k9k 636 start stop nr silnika d118787. Według autocetrum to silnik ze start stopem powinien wejść dopiero w 2014 (energy)? Jaki jest moment obrotowy 240 czy 260nm? czy był start stop w wersji 110km z 240Nm?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A faza III to nie była dopiero od 2014 roku? Nie jestem pewny, ale tak właściwie do tej pory myślałem. Ja w kwestii identyfikacji silnika napisałem do Renault Polska, pogoniłem ich lekko dzwoniąc na infolinię i dostałem w zasadzie wszystko czego potrzebowałem (pomijam formę, w jakiej to dostałem). Mój silnik to K9K 656 i to jest 1.5 110 KM Energy z 260 Nm i maksymalnym momentem na poz. 1750 obr./min. Nie sugerowałbym się kompletnie tym co 'mówi' Autocentrum - z tymi silnikami trudno jest dojść do ładu, też na początku miałem z tym problem.

 

Jak chodzi o auto start&stop, to wg mnie i silniki TCe, i dCi miały to już wcześniej, nie wiem czy nie od fazy II (czyli od ~2012) - nie jest to cecha silnika oznaczonego Energy.

 

PS: poszperałem w Internecie i wychodzi, że k9k 636 to silnik 110-konny, wg mnie z momentem 240 Nm - ale tu potrzebne jest potwierdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też myślałem że ph3 od 2014 ale moja z 2013 tak właśnie wygląda. Może ktoś by po winie pomógł: VF1KZ140648486600. Załączam wydruk z aso pod ten win. Może by mi ktoś pomógł z rozkodowaniem wyposażenia. na myrenault pokazuje tylko zakres serwisu. Z góry przepraszam za może laickie pytanie ale mam auto od niedzieli, wcześniej zawsze audi 80/a4 a4klub:) teraz zmieniam forum :).

 

pozdrawiam

DSC_0032.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wyposażenie, to polecam rejestrację w Moje Renault i następnie zalogowanie się w aplikacji mobilnej (na pewno działa to w Androidzie) - tam jest podane całe wyposażenie i wszystkie informacje nt. auta; niestety brakuje tych informacji po zalogowaniu się do serwisu poprzez stronę www (kiedyś były). U mnie wygląda to tak:

2018-01-30 10.23.07.png2018-01-30 10.23.19.png

Edytowane przez konwil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniewa,  jasne że mam system i wyłącznik, tylko nie wiem czy 240 czy 260Nm. potem zrobię fotę silnika bo raczej widać wersję po osprzęcie. wydaje mi się że to ten załączony w pdf Brochure_1500_dCi_c_2014.pdf mimo że moje autko to 07/2013. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @proxyl: jak wyżej :arrow: jeśli nie masz wersji Energy, to masz 240 Nm; sprawdzisz to najszybciej tak jak Ci napisałem 2 posty wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konwil

 

zainstalowałem i nie mam opcji wyświetlenia wyposażenia (anis strona www ani apka). jak ktoś jeszcze może to proszę rozkodujcie moje wyposażenie.

 

pozdrawiam

Screenshot_20180130-110444.PNG

Edytowane przez proxyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze i masz napisane, że masz Energy, więc wg mnie masz na 100% 110 KM i 260 Nm. I teraz jak tak patrzę na ten PDF dot. silnika, to sam zgłupiałem - czyli każdy silnik 110 KM ma 260 Nm?

 

PS: grafika samochodu, która pojawiła się w Moje Renault sugeruje, że masz fazę II a nie III. To jak to jest? :-) I faktycznie nie widzę opcji wyposażenia - z jakiego rynku jest samochód? Może tu jest problem.

Edytowane przez konwil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie faza III :-) Jesteś pewny, że nie było nic, yyy... przerabiane?

 

PS: Zdjęcie spod Makro przy rondzie Ofiar Katynia? :-)

Edytowane przez konwil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. Faktycznie na dekoderze jak byk wyskakuje phase 2, a tu mamy fizycznie przód z 3. Może we Francji ph3 było wcześniej? Najlepiej potwierdzić to w ASO chociaż w MyRenault zawsze wyskakuje raczej dobra miniaturka (bryła, kolor), a to potwierdza ph2. Hm... ciekawe.

p.s. a szyby masz wszystkie z tego samego roku?

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na każdym plastyku jest wytłoczona data produkcji, rok i miesiąc. Można porównać czy któryś z istotniejszych elementów nie jest znacząco młodszy od pozostałych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!