Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rozmieszczenie filtrów i przygotowanie do wymiany


rybus17

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu udało mi się kupić Megane III Grandtour z silnikiem 1.6dci z 2014 z polskiego salonu i przebiegiem 107kkm:)

Nadchodzi czas wymiana oelju i filtrów, do tej pory wymiany były robione książkowo co 30kkm, zamierzam zejść do 20kkm interwałów, czy radzicie jeszcze częstsze wymiany?

 

Przechodząc do sedna to do tej pory we wszystkich autach wszystkie wymiany robiłem samodzielnie więc i Megane chciałbym obsłużyć samodzielnie bez pośpiechu ale zajrzałem pod maskę i na pierwszy rzuk oka nie namierzyłem filtr oleju, powietrza, paliwowego i kabinowego ale jego się nie spodziewam pod maską:) Poratujecie mnie informacją gdzie znajdę te wszystkie filtry? 

 

Strasznie mało informacji jest w internecie na temat tego silnika w Megane...

 

Zamierzam wymienić filtry na oryginalne:

Filtr oleju - 152094543R
Filtr powietrza - 165467751R
Filtr kabinowy - 272778970R
Filtr paliwa -164008737R
i olej ELF Evolution FULL-TECH FE 5W30

będą OK czy polecacie jakieś inne?

Udało mi się znaleźć filmiki z wymianą:

Filtr powietrza (co prawda to 1.5dci ale powinno być tak samo, potwierdzę jak zejdę do auta):

 

Filtr kabinowy:

 

Filtr paliwowy (tutaj też 1.5dci, dajcie znać czy w 1.6dci jest tak samo i gdzie pompka do pompowania paliwa):

Oczywiście nie udało mi się znaleźć ręcznej pompki paliwa ale wziąłem się za wymianę i wszystko było tak jak na powyższym filmiku. Po wymianie włożyłem kartę i podczas testu systemów filtr paliwa zaczął napełniać się automatycznie, trwało to około pół minuty i po tym czasie Meganka bez problemu odpaliła:) Po sprawdzeniu szczelności wszystko było suche więc pozostało tylko skręcenie wszystkiego i cieszenie się jazdą:)

 

Filtr oleju znajduje się zaraz obok miski olejowej, dostęp jest bezproblemowy i wymiana polega tylko na włożeniu nowej wkładu i wymianie oringu.

 

Cała operacja wymiany wszystkich filtrów i oleju jest bardzo łatwa więc jak tylko macie kanał to bułka z masłem pod warunkiem, że macie klucz kwadrat 8mm.

Edytowane przez rybus17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!