Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Samoczynna zmiana stylu wyświetlacza środkowego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od kliku tygodni jestem użytkownikiem MIV z pakietem Multimedia 7''. Zazwyczaj jeżdżę w trybie Perso z wybranymi ustawieniami, jak poniżej:

- grafika zegara środkowego - Styl 1

- kolor podświetlenia - niebieski.

Podczas jazdy w ciągu dnia, przy kilkukrotnym włączaniu/wyłączaniu silnika i systemu multimedialnego, ustawienia pozostają zachowane.

Jednak po odstawieniu samochodu wieczorem do garażu, następnego dnia rano, wsiadając do auta zastaję następujące parametry:

- tryb jazdy Perso

- grafika zegara środkowego - Styl 3 (domyślnie dedykowany dla trybu Eco)

- kolor podświetlenia - niebieski.

Ustawienia te są widoczne rano, zarówno przed, jak i po odpaleniu auta. Co ciekawe, po chwilowej zamianie trybu jazdy na jakikolwiek inny (np. Neutral) i ponownym włączeniu Perso, grafika zegara powraca do Stylu 1, czyli tego, który ustawiłem dla tego trybu jazdy. Dodam jeszcze, że jeżdżąc przez jakiś czas w trybie Neutral, zjawisko to również występowało.

Ponieważ dzieje się tak tylko rano, zacząłem zastanawiać się, czy nie jest to związane z jakimś auto-resetem systemu przy zmianie daty.

Czy któryś z użytkowników zaobserwował podobne zmiany w grafice zegarów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reset nic nie pomógł.

Znajomy w identycznym aucie ma ten sam problem, tylko że jak wejdzie w menu "tryb jazdy", grafika wyświetlacza od razu powraca do tej ustawionej (nie musi, jak ja, zmieniać na chwilę trybu i wracać do tego preferowanego).

Edytowane przez Tuscan_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam dokładnie ten sam problem, system nie zapamiętuje wybranego trybu graficznego zegarów ale już kolor tak. Schemat taki sam 1 dzień pamięta kolejnego zapomina, muszę przełączyć multi-sens na inny i wstecz. Niestety nie pamięta też dodatkowych wyświetlanych informacji typu NM HP, radio etc, znika mi ECO listek.

 

Zasadniczo to wszystko nic ale gorsza jest inna sprawa: u mnie co kolejny dzień kasuje dane trasy i spalania, to jest upierdliwe bo nie pokazuje średniego spalania, nie moge zobaczyć ile km zrobiłem na trasie bo wszystko się resetuje. Na głównym wyświetlaczu pokazuje date od której robi pomiary ale reszta parametrów się resetuje. Też tak masz?

 

Z pozytywów działa mi Android Car Auto chociaż w salonie się zarzekali, że nie będzie.

SOFT 3.3.16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎24‎.‎02‎.‎2018 o 09:55, Pum4 napisał:

Zasadniczo to wszystko nic ale gorsza jest inna sprawa: u mnie co kolejny dzień kasuje dane trasy i spalania, to jest upierdliwe bo nie pokazuje średniego spalania, nie moge zobaczyć ile km zrobiłem na trasie bo wszystko się resetuje. Na głównym wyświetlaczu pokazuje date od której robi pomiary ale reszta parametrów się resetuje. Też tak masz?

 

Z pozytywów działa mi Android Car Auto chociaż w salonie się zarzekali, że nie będzie.

SOFT 3.3.16

Tak, mam dokładnie tak samo. Jeśli styl zegara zmieni się na "Eco", parametry się kasują. Jeśli styl zostanie zapamiętany, parametry są kontynuowane.

Próbowałem z Android Car, ale nie działało.

 

Dnia ‎24‎.‎02‎.‎2018 o 15:29, slawlik2 napisał:

Ja też byłem ostatnio na aktualizacji  i nie mam żadnych problemów

 

  Pytanie, czy przed aktualizacją miałeś takie same problemy i po aktualizacji zniknęły, czy robiłeś update z innego powodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeżdżę na Perso i od tygodnia zapamiętuje ustawienia wyświetlacza oraz średnie spalenie etc. Zastanawiam się czy to dlugość postoju decyduje o zresetowaniu ustawień, dzisiaj odstawiłem auto o 18 i zazwyczaj do rana było wyzerowane zobaczę rano.

 

Spalenie po mieście plus trochę obwodnicy w tym momencie średnie 8.5 listek zgnił na 54, ustawienia na neutral/comfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO sprawdzili wersję oprogramowania, a że była najnowsza, nie było możliwości aktualizacji. Podpięli się też pod sam wyświetlacz zegara, ale wszystko było OK. Na drugi dzień rano wita mnie zegar w stylu Eco i zresetowane parametry. Dodatkowo, po resecie, na wyświetlaczu nie pojawia się animacja z przodem samochodu, tylko od razu pokazuje się zegar (działo się już tak przed wizytą w ASO).

Serwisant mówił, że mają zgłoszenia o resetujących się parametrach, ale na dzień dzisiejszy nie ma oficjalnego rozwiązania. Chyba pozostaje czekać na nową wersję softu.

Z pozytywów - po informacji i wsparciu ze strony serwisanta, działa mi Android Auto.

 

Edytowane przez Tuscan_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na aktualizację oprogramowania. Ma się pojawić w 2018r. R-link 2 ma szereg innych błędów, których nie da się usunąć. W ASO rozkładają ręce. System jest nie dopracowany do ustawień użytkownika/ kierowcy.

Edytowane przez kiryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!