Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Zaloguj się, aby obserwować  
scaper

Megane IV phI Jaki silnik: SCE, TCe czy dCi

Recommended Posts

7 godzin temu, tomqu86 napisał:

A bedzie jakaś różnica między TCE 130 a 140 ? Wedlug tabeli zamieszczonej pare postów wyżej różnica TCE 140 a 160 jest znikoma.

Scenic IV 1.3 TCe 140 zyskał aż 1,3 sekundy szybciej do setki w porównaniu do 1.2 TCe 130. Na elastyczność jeszcze lepiej będzie wyglądać przyspieszenie. TCe 140 nie posiada turbo dziury, ma max Nm od 1600 obr (240 Nm), natomiast TCe 130 ma turbo dziurę bo max Nm jest dostępny od 2000 obrotów (205 Nm), co w dzisiejszych czasach jest zbyt za wysoko. Megane IV TCe 140 powinno bez problemu zyskać przyspieszenie 0-100 w okolicy 9 s, zamiast obecnego 10,6 s z TCe 130. Wygląda na to że koncerny zrozumiały że downsizing nie owocuje zmniejszonym zużyciem paliwa, jak i nie zachwyca osiągami.

Zależy jaką skrzynię dadzą, obawiam się raczej wariantu "eco".

Tzn jaka eco ? Obecny Megane TCe 130 ma przy 100 km/h na 6 biegu około 2050 obrotów. Nie sądzę by dostał jeszcze dłuższą skrzynię, to nie BMW 5 czy 7 gdzie przy 200 km/h będzie około  2500 obrotów.

11 godzin temu, airbites napisał:

Ogólnie wszystkie meganki IV są mulowate. Od 0-40 km/h potrzebują min. 4 sekundy gdy inne marki w 2 sekundy potrzebują. Nie ejst kwestia wagi tylko ekologii i kiepskiej aerodynamiki meganki IV.

Co Ty bredzisz ? 4 sekundy 0 -40 ???  Człowieku, gdy osobiście czasem potrzebuję szybciej ruszyć to nawet nie wiem kiedy mam 60 na blacie a Ty wmawiasz ludziom takie brednie... 

To samo użytkownik Mayn, że wszystkie silniki ma za słabe. Wpierw napisz, że akceptujesz tylko 150km + albo najlepiej poleć kupować tylko wersje GT 205km albo RSa bo reszta nie jeździ. 

Sorki chłopaki, ale nie wytrzymałem tych bzdur...

• Like 1

Kiedy miałem naście lat też porównywałem dane katalogowe i licytowałem się na sekundy do setki. A później dorosłem. Niektórzy nie dorastają ;) Facet Rollsa by pewnie nie kupił, bo oni w danych katalogowych piszą jedynie, że wystarczające :-) Nie byłoby się czym chwalić przy piwie :-)

Ja natomiast nie rozumiem takich osobistych wycieczek tylko dlatego że ktoś skrytykował silnik który posiadacie. Jeśli wam odpowiada to super, jednak nie wszystkim musi. Konkurencja nie śpi i na jej tle 1.2 TCE szału nie robi, pod każdym względem. 

• +1 1

doesnt pojeździj

48 minut temu, doesnt napisał:

To samo użytkownik Mayn, że wszystkie silniki ma za słabe. Wpierw napisz, że akceptujesz tylko 150km + albo najlepiej poleć kupować tylko wersje GT 205km albo RSa bo reszta nie jeździ. 

Rozumiem że jesteś zadowolony, ale jeśli w Meganie najmocniejszy silnik w manualu kończy się na 1.2... to cienko z ofertą silnikową. Golfa, Astrę, Focusa, Octavię można kupić z mocnym silnikiem w cywilnej wersji. Np. Octavia 1.8 TSI 180 KM lata to że hey :-)

• +1 1

9 godzin temu, mayn napisał:

Tzn jaka eco ?

Miałem na myśl długie przełożenia.

Tak, brak możliwości wyboru manualnej skrzyni to największy minus obecnej oferty. A już brak manuala w GT to jakieś kuriozum.

Reno zawsze ma jakieś trudne do zrozumienia innowacje :-) to w końcu Francuzi 

Ale silnik tce jest OK, może w porównaniu do 1,4 czy 1,5 TSI jest słabszy no ale kupujący przecież ma tego świadomość. Mimo tego, przynajmniej dla mnie, mały hatchback który jest w stanie polecieć 210 na niemieckiej autostradzie i przy tym nie palić hektolitrów to udany kompromis. Bo mi spali 9 a dziadkowi który jeździ spokojnie 6 :-) a przy tym spełnia najnowsze normy EURO i nie truje moich dzieci.

Jakie spalanie po mieście w przypadku 1.6SCe a 1.2TCe 130KM głównie krótkie odcinki do 10km?

Kede86 jak będziesz jeździł po mieście na takich dystansach to będziesz widział 10 z przodu.

Moja żona właśnie na takich dystansach jeździ i jak patrzę na spalanie to mnie cholera bierze.

Tyle że ona ma ciężkąąąąąą nogę - i w tym dopatruję się także takiej liczby.

Jak moim Fluence z 1.6 114KM jeździ żona (właśnie takie krótkie odcinki po 5-7km), to komputer pokazuje 9,5l/100km. >10 to już rzeczywiście naprawdę ciężka noga, albo mrozy -20stC :-)

Na Australijskiej stronie Renault podają że 1.2 TCe 130 KM rozwija moc 130 KM przy 4500 obr, moment pozostaje bez zmian 205 Nm przy 2000 obr. Czy na głównej stornie Renault Australia wkradł by się taki błąd, czy faktycznie tam silnik 1.2 TCe 130 KM osiąga moc max stosunkowo nisko jak na benzynę przy 4500 obrotach ?

A dlaczego akurat australijska strona miałaby być bardziej wiarygodnym źródłem niż każda inna? :-)

Może tam są jakieś inne normy. Patrząc np. na silniki np. Hondy 1.5T w Europie a w USA to jest różnica mocy. W USA 1.5T osiąga moc 174 KM przy 5500 obr, natomiast w Europie osiąga 182KM przy 5500 obr. Co kraj to inny obyczaj...

Moc na wale czy na kołach? Obilo mi sie o uszy, że kiedyś w juesej mierzono moc bez uwzględnienia osprzętu typu alternator etc. Nie wiem jak to teraz wygląda. Wynik jest po czesci pochodna procedury pomiarowej.

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt. 5.6 Literki PL-mireczek01

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować