Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Ramki pod tablice rejestracyjne - dopisz się do listy

Zaloguj się, aby obserwować  
juggler

Megane IV phI Alarm

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Ktoś zamawiał alarm do swojej meganki? Jestem przed odbiorem auta z salonu i zastanawiam się czy nie dołożyć jeszcze alarmu.

Edytowano przez juggler

Możesz dołożyć, ale broń boże w salonie - po pierwsze cena, a po drugie to montują w standardowy sposób i wtedy to nie jest żadne zabezpieczenie (bo złodzieje wiedzą dokładnie co i jak w ASO montują).

Szkoda bo myślałem własnie o alarmie z serwisu:(

A będziesz miał kartę i hands free?

Jeśli tak to tylko alarm fabryczny, a ten kosztuje chyba 1600zł

Andon, pod HF są dostępne alarmy na wolnym rynku - tylko musi być dobry warsztat który to montuje. Bo byle elektryk to tylko może namieszać.

W sumie założenie to jest wpięcie kostek w instalacje (to nie te czasy co się instalacje cięło) - tylko że warsztat obcy może założyć zawsze po swojemu (chodzi o umiejscowienie podzespołów), a ASO wali standard na całym świecie [bo tak jest przygotowana dokumentacja przez DT Renault].

Wiem co mówię bo jak pracowałem w Citroenie to nieraz chłopaki zakładali i DT była dla całego świata jednakowa (w tylu językach można było z serwera pobrać że głowa mała).

Najlepsze było jak kiedyś podpinali alarm do C4 i okazało się że z Francji przyjechał do wersji angielskiej i się zdeka długość instalacji z DT nie zgadzała.

A sposób montażu przez ASO osoby zajmujące się odprowadzaniem aut znają bardzo dobrze. Do tego na rynku jest kilka modeli alarmów zgodnych z MIV, a ASO ma na całym świecie tylko jeden.

Tak bedzie karta hands free. Jutro odbieram auto także narazie odpuszczę, popytam w firmach które zajmują sie instalacją.   

Hej, podepne się pod pytanie. Myślałem, że takie coś jak alarm montowane jest już fabrycznie. Też mam tą kartę mieć. 

W wyposażeniu i opcjach nie widzę alarmu...

Alarm jest w katalogu akcesoriów.

Napisano (edytowany)

Konfigurator nie działa już od dłuższego czasu

a w cenniku w PDF go nie ma

Edytowano przez LTar

Aktualnie robią aktualizację cennika akcesoriów, ale jeszcze niedawno był. Cena dosyć spora, dla aut bez S&S też jest w takiej cenie. W dzisiejszych czasach alarm (zarówno montowany w ASO jak i w serwisie niezależnym) może odstraszyć jedyne amatora kradzieży. Fachowiec poradzi sobie z każdym. 

_20180310_120833.JPG

gwro i tu masz rację.

Dla mnie alarmy to jest śmieszne zabezpieczenie, jak już to sobie zrobić odcinkę na zasilaniu i wtedy mają problem z odjechaniem.

Tylko jest jeden problem - jak złodziej nie będzie mógł uruchomić auta to zazwyczaj robi demolkę w aucie (odpali gaśnicę, potnie fotele itp.)

Napisano (edytowany)
Dnia 10.03.2018 o 19:18, MarcinDe napisał:

Tylko jest jeden problem - jak złodziej nie będzie mógł uruchomić auta to zazwyczaj robi demolkę w aucie (odpali gaśnicę, potnie fotele itp.)

Czyli, że ryzykuje, że ktoś go jednak złapie, robiąc to z czystej złośliwości? A gdzie w tym jego zarobek? Jeśli nawet coś takiego miało miejsce, to nie generalizowałbym w ten sposób...

Edytowano przez konwil

ale - o ile się nie mylę, to posiadanie alarmu daje zniżkę na AC? 

Zniżka to zależy to firmy w której ubezpieczasz - jedna za alarm daje, a druga ma to w nosie.

Co do odpalonych gaśnic  - już kilka razy o takich akcjach słyszałem - robią to żeby zatrzeć ślady po sobie - za nic w świecie wtedy nie ma odcisków itp. (mam kumpli w Policji).

Jako tako się o kradzież nie martwię. Mieszkam na zamkniętym okamerowanym osiedlu plus mam tam garaż indywidualny. 

Jak już tak luźno rozmawiamy - to chyba dosyć dużo kradzieży zdarza się niestety na wakacjach, np. nad polskim morzem. Szwagrowi kolegi z pracy ukradli tak - co prawda Audi - ale >10-letnie, gdzieś w okolicach Ostrowa (Karwia i okolica).

Dnia 10.03.2018 o 19:18, MarcinDe napisał:

Dla mnie alarmy to jest śmieszne zabezpieczenie, jak już to sobie zrobić odcinkę na zasilaniu i wtedy mają problem z odjechaniem

Z tym stwierdzeniem się zgodzę.

Natomiast reakcja po odcięciu zasilania może być taka, jak kolega napisał, bo złodziej się kapnie, po wskaźnikach licznika.

Istnieje lepszy sposób poprzez blokowanie samego sterownika wtrysku, ale to musi zrobić ukryty alarm nawet bez sygnalizacji.  Po krótkim czasie sam zrezygnuje, bo rozładuje akumulator  i przestanie kręcić rozrusznik.

Akurat mamy takie szczęście że jeździmy autami, które nie są jakoś bardzo lubiane przez złodziei.

W sumie jak pomyślę to od początku mojej przygody z samochodami jeżdżę samochodami nie popularnymi wśród złodziei :-D.

Przede wszystkim wyjąć baterię z drugiego kluczyka, a pierwszy chować w grubej metalowej skrzynce. U mnie leżą tak wszystkie klucze i nie da się ani otworzyć auta ani włączyć po otwarciu z drugiego kluczyka z odległości.

Wystarczy puszka jak po kawie czy herbacie lub folia aluminiowa. Utrudnia gdy mamy HF ale nie uniemożliwia.

Mają kaskadowe zabezpieczenie i nie są dla nich szybką zdobyczą.

Złodzieje nie lubią Francuzów, bo szybko to można je wciągnąć na lawetę.

Kiedyś przez przypadek obserwowałem akcję z C5. Dwóch magików nie dało rady odpalić. Akcja na dużą skale, bo dwa BMW na ukraińskich tablicach musiały ich po kolei zgarnąć.

To nie byli amatorzy. Próbowali to zrobić po OBD.

Napisano (edytowany)

Wiem, że to off topić ale nie uważacie, że np. automatyczny ręczny gdy jest zaciągnięty też trochę pełni zabezpieczenie antykradzieżowe?

Edytowano przez pbet

Pbet nie po odpaleniu auta, wtedy ręczny się zwalnia przy ruszeniu i tyle pomaga.

Ogólnie nie bardzo chcą kraść francuzów bo mają złą renomę i potem jest problem co z tą "rąbanką" zrobić.

Po drugie na graty nie sprzedadzą bo się nie psują:-D

Chodziło mi o to, że utrudnia wciągnięcie na lawetę, a nie że uniemożliwia ruszenie po odpaleniu :-)

NO jak chcą na lawetę wziąć to oczywiście że przeszkadza, ale mają i na to sposoby.

Najważniejsze że naszych autek nie chcą kraść.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować