Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl


juggler

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już tak luźno rozmawiamy - to chyba dosyć dużo kradzieży zdarza się niestety na wakacjach, np. nad polskim morzem. Szwagrowi kolegi z pracy ukradli tak - co prawda Audi - ale >10-letnie, gdzieś w okolicach Ostrowa (Karwia i okolica).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2018 o 19:18, MarcinDe napisał:

Dla mnie alarmy to jest śmieszne zabezpieczenie, jak już to sobie zrobić odcinkę na zasilaniu i wtedy mają problem z odjechaniem

Z tym stwierdzeniem się zgodzę.

Natomiast reakcja po odcięciu zasilania może być taka, jak kolega napisał, bo złodziej się kapnie, po wskaźnikach licznika.

Istnieje lepszy sposób poprzez blokowanie samego sterownika wtrysku, ale to musi zrobić ukryty alarm nawet bez sygnalizacji.  Po krótkim czasie sam zrezygnuje, bo rozładuje akumulator  i przestanie kręcić rozrusznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mamy takie szczęście że jeździmy autami, które nie są jakoś bardzo lubiane przez złodziei.

W sumie jak pomyślę to od początku mojej przygody z samochodami jeżdżę samochodami nie popularnymi wśród złodziei :-D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim wyjąć baterię z drugiego kluczyka, a pierwszy chować w grubej metalowej skrzynce. U mnie leżą tak wszystkie klucze i nie da się ani otworzyć auta ani włączyć po otwarciu z drugiego kluczyka z odległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają kaskadowe zabezpieczenie i nie są dla nich szybką zdobyczą.

Złodzieje nie lubią Francuzów, bo szybko to można je wciągnąć na lawetę.

Kiedyś przez przypadek obserwowałem akcję z C5. Dwóch magików nie dało rady odpalić. Akcja na dużą skale, bo dwa BMW na ukraińskich tablicach musiały ich po kolei zgarnąć.

To nie byli amatorzy. Próbowali to zrobić po OBD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to off topić ale nie uważacie, że np. automatyczny ręczny gdy jest zaciągnięty też trochę pełni zabezpieczenie antykradzieżowe?

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pbet nie po odpaleniu auta, wtedy ręczny się zwalnia przy ruszeniu i tyle pomaga.

 

Ogólnie nie bardzo chcą kraść francuzów bo mają złą renomę i potem jest problem co z tą "rąbanką" zrobić.

Po drugie na graty nie sprzedadzą bo się nie psują:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś tam przypadki niestety się zdarzają. W dość niedawnym czasie ukradli w Jeleniej MIII. Na szczęście nie jest to tak chodliwa marka jak np. Audi.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Białymstoku głównie giną  Audi, BMW, Mazdy no i Toyoty. Na wschodzie moda na c-hr w hybrydzie, zaczynają ginąć częściej. Francuzów Ruscy ani Litwini nie chcą.

Edytowane przez Pablo7777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarm fabryczny, niefabryczny rozbrajany przez kartę hf to wygoda ale nie bezpieczeństwo. Powinien współpracować z kartą a.do odpalenia wykorzystwać dodatkowy imobilaizer.  Są coraz powszechniejsze lokalizatory gps z blokadą silnika ale fachowcy na to też  metodę mają.  Zatem AC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!