Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.5 dCi nIe równo odpala na zimnym silniku i kopci na biało


anarchisten

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wjechał komplet oryginalnych świec. Rano zobaczymy po całej nocce przy -14 co się będzie wyrabiać.

 

Edit:

Niestety nadal to samo. Dzisiaj rano -14 C i wręcz musiałem go gasić przyciskiem, aby się nie męczył. Dopiero za 3 podejściem zapalił. I nadal zakopci na biało. Także u mnie to nie świece. Ktoś coś jakiś pomysł?

Edytowane przez anarchisten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 1.5 dci ma problemy z odpalaniem na mrozie to musi być padliną - nie ma kompresji lub układ wtryskowy poważnie nie domaga. Jak kupiłem swoją szczerupę, to miałem jedną świecę sprawną i przy -15 odpalał bez problemu, jedynie puszczał białą gryzącą chmurę dymu. O awarii świec dowiedziałem się kiedy profilaktycznie sprawdziłem je miernikiem. Teraz mam jedną spaloną, dziś było -20 i zero szarpania czy innych problemów przy odpalaniu a rozrusznik nie kręci jakoś mega szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 25.02.2018 o 21:24, anarchisten napisał:

Problem występuje tak jak na początku napisałem tylko w temperaturze poniżej zera i tylko rano lub po długim postoju na mrozie.

Jak już odpali i pokręci to następne odpalenia przebiegają poprawnie.

Przy tym pierwszym odpalaniu rozrusznik kręci, ale moto bardzo nierówno odpala

Jakiej mocy ten silnik i z którego roku?

 Sprawdzić czy ;

1/Nie masz pęcherzy powietrza w instalacji przed pompą wtryskową,

2/ Czy masz w dobrym stanie filtr paliwa, powietrza( marki mann, knecht, purflux),

3/ Wartość napięcie jak i amperaż oraz przez jaki czas jest podawany na świece,

.....stan przewodów elektrycznych do przekaźnika świec, do sterownika,

.....stan przekaźnika świec, sterownika świec,

.....stan bezpiecznika świec żarowych,

.....jaką temperaturę odczytuje komputer silnika,

4/ Sterowniki świec żarowych mają własny układ diagnostyczny mierzący wielkość prądu pobieranego przez świece.

5/ Sprawdzić i wyregulować kąt wyprzedzenia wtrysku ( ustawienie pompy wtryskowej, kiedy wymieniany rozrząd ?)

6/ Czujnik temperatury cieczy chłodzącej bierze udział w rozruchu. Decyduje o ;

.....czasie podgrzewania świecami żarowymi,

.....dawce paliwa przy rozruchu,

....Czujnik temperatury cieczy może być sprawcą dymienia na biało, oraz problemów z zapalaniem,

7/ W niskich temperaturach daje o sobie znać ;

.....słabe ciśnienie sprężania,

.... niskie ciśnienie wtrysku ( lejący wtryskiwacz potrafi sprawić większe problemy z odpalaniem niż padnięte wszystkie świece żarowe)

Clip powinien pokazać usterkę .

 

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz jeden- dwa pęcherzyki powietrza w rurce w okolicach ręcznej pompki to jest to chyba normalna sytuacja.

Ja też mam w swoim aucie takie dziwne bąbelki, które tam stoją , a silnik zapala OK.

Ale jak tego powietrza jest sporo , to jest gdzieś nieszczelność.

Podejrzane mogą być podłączenia filtra paliwa.

Rano, przed odpaleniem auta popracuje chwilę ręczną pompką paliwa.

Po kilku ściśnięciach  tej pompki zorientujesz się czy tego powietrza jest mniej , czy więcej i czy zmieni się coś w uruchomieniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 23.02.2018 o 10:39, anarchisten napisał:

Witam,

 

Mam taki problem z KZ08. Mianowicie na zimnym silniku tylko przy minusowych temperaturach bardzo nie równo odpala rano i przy samym odpaleniu zakopci na biało. Dzieje się tak tylko przy mrozach i w zasadzie tylko przy pierwszym porannym odpaleniu. Potem jest już wszystko ok i cały dzień lata elegancko. Kiedy temperatury są powyżej zera problem nie występuje w ogóle. Wymieniłem 1 świecę, która wyglądała na wypaloną, ale problem nie ustąpił.

Witam 

 mam identyczne objawy w megi III 2009 1,5 DCi ! wymieniłem świece na nowe 4szt. niestety bez rezultatu. powietrze w przewodach nieliczne. akumulator naładowany. co jeszcze można spr  i jak ? Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, rafi666 napisał:

wymieniłem świece na nowe 4szt. niestety bez rezultatu. powietrze w przewodach nieliczne. akumulator naładowany. co jeszcze można spr  i jak ?

Czy świece grzeją prawidłowo?

W przewodach od filtra paliwa do pompy wtryskowej, nie może być żadnego powietrza, ( trzeba uszczelnić połączenia ),

Kiedy był zmieniany rozrząd? Czy pompa wtryskowa jest prawidłowo ustawiona?

Poczytaj poprzednie moje zalecenia.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!