Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj na przeglądzie po 2 latach i przejechanych 37k km dowiedziałem się że konieczna jest wymiana wszystkich klocków i tarcz hamulcowych. O ile klocki można przyjąć za normalne w takim przebiegu, to tarcze mnie bardzo zdziwiły. Serwis stwierdził, że są z miękkiego materiału i będą się tak scierać... Całość kosztowała mnie 3000zł!!!! Czy ktoś w Megane IV miał też tak szybko wymieniane tarcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio miałem przegląd po 2 latach w MIII - 57 tys km - zużycie klocków 70%/40% (przód/tył). Nie wiem jak trzeba jeździć aby tak zajechać hamulce.

Odczuwałeś jakiś dyskomfort przy hamowaniu?

Oddali Ci stare części?

 

Edytowane przez tomekrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla potwierdzenia powyższego: u mnie w Megane III po 44 000 km (i prawie dwóch latach użytkowania) zużycie klocków wyszło na poziomie 55%/30% (przód/tył) i póki co, tarcze są OK.

 

PS: Tak BTW, to jak to możliwe, że masz 2-letnią Megane IV? Sądziłem, że one weszły do sprzedaży tak mniej więcej od czerwca 2016. Mój Megane III jest w kwietnia 2016, a pojawiają się "trójki" jeszcze właśnie z czerwca '16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Cię naciągnęli. To niemożliwe żeby przy przebiegu 37kkm była konieczność wymiany klocków, a co dopiero tarcz, które powinny przeżyć jakieś 2 komplety klocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2018 o 01:51, superAs napisał:

Całość kosztowała mnie 3000zł!!!!

Strasznie szybko Ci poleciały wszystkie tarcze i klocki. Mało prawdopodobne aby przy przebiegu poniżej 40 tys km tarcze kwalifikowały się do wymiany, chyba że jeździsz jak Lewis Hamilton ? Podziwiam Cię za gruby portfel... Dobra tarcza hamulcowa przednia 280 mm do Megana IV to koszt ok 160 zł x 2 + komplet klocków ok 100 zł, z tyłu podobnie cenowo o ile są bez łożyska (tarcze 260 mm) więc swobodnie powinieneś się zmieścić w 700-800 zł u Pana Mietka. Chyba że ze gwarancja górą.....

Edytowane przez mayn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Czyli te same ASO co  Gdyni , u mnie też zbliża się wymiana ,ciekawe ile krzykną sobie .......... mój mechanik za 1,5 tyś ogarnie mi temat na zdecydowanie lepszych materiałach i to z pocałowaniem ręki .Być może stracę gwarancje na układ hamulcowy  ale co to za gwarancja jak podjechałem z problemem piszczących klocków ,i usłyszałem że ten typ tak ma i nic nie zrobią .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!