Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Ramki pod tablice rejestracyjne - dopisz się do listy

makgajwer

Megane III phIII Nie czekaj na mrozy - promocja w NorAuto na akumulatory.

Recommended Posts

Do jutra w NorAuto promocja na akumulatory.

Dziś pytałem o koszt zakupu+wymiany w ASO i NorAuto do Megane III:

1. ASO: Varta 50 Ah, 470 A koszt ok. 450+wymiana ok. 150 zł. =600 zł

2. NorAuto: Varta C6 Silver 52Ah, 520A: 299-10%=269,10+wymiana ok. 45 zł=314,10 zł

jak można tu reklamować tą partacką firmę. Swego czasu byłem tam wyregulować światła bo mieli "promocję" i za 10 zł ustawiali. "Po ustawieniu wieczorem nie widziałem nić przed autem na 5m. Diagnosta za kolejne 20 zł ustawił prawidłowo strumień światła podnosząc sporo do góry i mówiąc "łooooo panie kto to panu tak spie..... wyregulował". 

Zresztą nie ma to jak porównywać ceny z ASO i norauto... 

Tak od siebie: Akumulator VARTA SILVER DYNAMIC C6 - 52Ah 520A P+ 270,99 zł (intercars) pierwsze lepsze wyszukanie w internecie, ogólnie na te akumulatory jest obecnie promocja.

@onomatopeja Jak wiesz firmę tworzą ludzie, więc nie można wszystkich wrzucać do jednego wora.

Może tam gdzie mieszkasz jest partacka, ja oraz moja firma, gdzie pracuję od lat korzysta z ich usług i jestem bardzo zadowolony.

W aucie żony wstawiałem u nich żarówki, które polecili i od 2 lat nie dotykałem t.j. nie zmieniałem. Wcześniej były wymieniane w ASO VW i co parę m-cy wymiana.

Porównanie podałem tylko dlatego, aby inni mieli orientację w kosztach. Są tacy co tylko w ASO robią wszystko, a inni raz tu raz tam jak np., ja.

Być może promocja jest w innych miejscach lecz nie każdy ma czas na grzebanie w necie i szukanie. Ja wolę podjechać do pierwszego serwisu i zapłacić tam za kupno i wymianę bo jak przeliczę ile jest warta godzina mojej pracy to wyjdzie na to samo lub nawet taniej jak zrobię to w pierwszym NorAuto blisko mojego miejsca zamieszkania.

Napiszę więcej: mnie Norauto uratowało z marszu, w jedną z niedziel (tam gdzie byłem mają czynne wówczas do 18:00) -> zajechałem z trasy prosto do nich, 20-30 minut i po sprawie. Myślę, że warto to wiedzieć w razie "W".

• Like 1

Raz byłem w Norauto. Tak w 75% byłem/jestem zadowolony z przebiegu tej wizyty. Kupiłem opony. Dostępne od ręki Nokiany z w miarę świeżym DOTem i w cenie lepszej niż na Oponeo. Montaż od ręki. Jedyne do czego mam zastrzeżenie to fakt, że prosiłem o ciśnienie w kołach 2,4/2,1, a po wyjechaniu z serwisu i zrobieniu kilku kółek w koło, czujniki wszędzie wskazywały 2,7. Panowie twierdzili, że winny był manometr w jednym z pistoletów do pompowania kół. Poprawili drugim i było już ok. Jakbym nie miał czujników to pewnie bym tak pojechał w dość daleką, autostradową trasę... ciekawe co by było... Natomiast jeśli chodzi o wyposażenie sklepu to bardzo fajną mają ofertę i trochę szkoda, że nie mam takiego serwisu "pod nosem".

• Like 1

Nic by nie było, wielu jeździ na wysokich ciśnieniach. 

Co do stacji w typie "Norauto", działy handlowe ok. Zdarzają się dobre ceny, towar dobrej jakości. Natomiast usługi to tragedia, ludzie z "przypadku", pracują za nieduże pieniądze, co chwila zmiany w obsadzie. Oczywiście wyjątki-tylko potwierdzają regułę.

• Like 1

Dobre ceny są na towary z gazetki promocyjnej, na inne dobre ceny nie trafiłem. I takie rzeczy czasem kupuję. Choć nieraz jest jakiś haczyk. Na przykład Hankooki z promocji były nie z węgierskiej fabryki lecz chińskiej (być może rzeczywiście to ta sama jakość). Co do usług to wolę ewentualnie tylko coś sprawdzić niż naprawiać i to nie w megance, a w innym starszym prostym pojeździe. 

to jeszcze dodam od siebie:

- brat był u nich polerować lampy (zmatowiały), fakt zrobili w gratisie porysowali mu zderzak... (który potem musieli polerowac po interwencji brata),

- kolega z pracy robił u nich, i powiedzał ze sam by tam samochodu nie oddał nigdy =], opowiadał duzo o tym co się tam działo m. in. koleś chciał napompować koła azotem, który się akurat skończył, to kierownik kumplowi powiedział "to pompuj powietrzem i tak sie nie zorientuje" a skasowali jak za azot lol.

Dodajmy, że to sieciówka i pewnie każdy oddział będzie się różnił w szczegółach i ludziach, a oni są kluczem. Tak samo jak w jednym McDonalds dostaniesz więcej sałaty do WieśMac'a niż w innym bo robił go inny człowiek choć standardy są niby takie same dla wszystkich punktów.

Polerowanie reflektorów robi się u specjalistów od kosmetyki/detailingu, a nie w warsztacie tego typu.

Napisano (edytowany)

Wg mnie nie ma co generalizować, choć ja póki co nie mam z nimi wielkiego doświadczenia i nie zamierzam ich bronić. Niemniej przy tego typu sieciówce - w Krakowie są 3 warsztaty Norauto - przecież każdy może być inny! Podobne dywagacje prowadzą niektórzy tutaj odnośnie logo widocznego na stacjach benzynowych (np. "nigdy nie zatankuję na Orlenie") - przecież to jest bez sensu... Wskażmy wady i ew. zalety konkretnych punktów/stacji obsługi. Tylko tyle i aż tyle. Kraków, Zakopiańska - wg mnie przyzwoita obsługa i duży plus za przyjęcie mnie >>z marszu<<.

Edytowano przez konwil
Literówka

ja zaś z dawnym FeuVert czyli aktualnym Norauto na Zakopiańskiej w KRK mam w sumie dużo kiepskich wspomnień. 

kilka lat temu w żelazku robili mi tam zbieżność, gość mówił jaki to super sprzęt mają i dwa razy na poprawki jeździłem, w tym samym aucie ustawiali światła też zrobili to źle.

pod koniec 2016r byłem tam na diagnostykę grande punto i mają taki dobry sprzęt że usterka podciśnienia została zinterpretowana przez mechanika jako uszkodzony regulator ciśnienia paliwa, niepotrzebnie go wymieniłem, stracone pieniądze i nerwy :-)

Zastanawiam się czy im nie dać na standardowy przegląd olejowy starego Megana, ale póki co mnie nie zachęcacie :-)

Napisano (edytowany)

Myślę, że na takie proste czynności można jechać jak wymiana oleju, filtrów czy opon. Tylko patrzyć na ręce, patrz ciśnienie 2,7 w każdej oponie :-) Do bardziej zaawansowanych, czy problematycznych tematów lepiej mieć "swojego" zaufanego mechanika.

Edytowano przez pbet

19 godzin temu, onomatopeja napisał:

- kolega z pracy robił u nich, i powiedzał ze sam by tam samochodu nie oddał nigdy =], opowiadał duzo o tym co się tam działo m. in. koleś chciał napompować koła azotem, który się akurat skończył, to kierownik kumplowi powiedział "to pompuj powietrzem i tak sie nie zorientuje" a skasowali jak za azot lol.

No i dochodzimy do sedna sprawy: jeśli kierownictwo oddziału pozwala sobie na takie rzeczy, to pracownicy tym bardziej będą mieli wszystko tam, gdzie słońce nie dochodzi. Wysyłajcie skargi do centrali a może coś się zmieni na lepsze.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się