Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana oleju 1,4 TCE


filok

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, niebianskaskurwoala napisał:

Tak, a to dlatego, że prawo nie definiuje czym jest pełna syntetyczność.

Czyli sytuacja analogiczna jak z przysłowiową zawartością "mięsa w mięsie". Ręce opadają jak nas w ..uja robią <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Laros lepiej bym tego nie ujął. Dlatego lepiej niż patrzeć na barwne opisy trzeba sprawdzać czy spełnia normę i zmieniać max. co 10tyś lub rok. Sam przy 40 tyś. jestem po 4 wymianie (a w ostatnich warunkach temperaturowych rano trochę masła na bagnecie), zawsze Elf, ale następny będzie Penrite.

Edytowane przez deku
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makog dzięki za info muszę to sprawdzić

według faktur z ASO De które mam w 2016 miał większy przegląd ale nie pamiętam co tam było wymieniane muszę to sprawdzić

auto ma 5 lat :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymianami miedzy 10k-12k jak już wspominałem, nie ma u mnie problemu, nigdy nie przemawiały do mnie zalecenia producenta o 20k a potem 30k między wymianami. Dzięki @niebianskaskurwoala za naświetlenie problemu, tym bardziej że mechanicy, o sprzedających nie wspomnę, mają z reguły blade pojęcie w tym temacie. Plusik leci <piwko>.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Laros napisał:

Czyli sytuacja analogiczna jak z przysłowiową zawartością "mięsa w mięsie". Ręce opadają jak nas w ..uja robią <czerwona>

A wiecie Panowie, że podobnie jest ze skórą? Na przykład w obuwiu, szczególnie roboczym, które robi się często (tańsze modele) ze skóry tzw. mielonej? Jest to zmielony odpad skóry gotowej + różnego rodzaju żywice. Wszystko sprasowane i wykończone np. przetłoczone tak żeby imitować prawdziwą skórę licową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja olej wymieniałem w X.2017. W sobotę będąc w ASO przy okazji wymiany zapytałem, czy teraz po roku jest konieczna wymiana odpowiedzieli, że nie. Wydrukowali mi czynności serwisowe i zalecenie jest 30 tys. km lub 2 lata. Muszę tylko wymienić pasek alternatora, świece i płyn chłodzący. Koszt wymiany oleju z robocizną: ok. 450 zł. Ostatnio wymieniałem w NorAuto z własnym olejem Elf Evolution, filtrem koszt był 200. Mimo wszystko po przeczytaniu postów zrobię po roku bo 80% jazdy mam miasto, przebieg roczny <10 tys. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@trybik Dzki za filmik. Swoją drogą mechanik mówi w filmie, że właściciel nie wie kiedy olej był zmieniany, więc być może i 5 lat na nim jeździł, a tyle nawet najlepszy olej nie wytrzyma. Rok temu syn kupił Fiata Punto, którego właściciel nie miał bladego pojęcia kiedy był serwis, zmiana oleju itp. Mechanik, który robił przegląd powiedział, że sporo Januszów jeżdzi autami dopóki ich nie zakatuje i jak coś w międzyczasie wypali jest wielkie zdziwienie.

Edytowane przez makgajwer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@makgajwer Nie mam zamiaru nikogo przekonywać do częstszej wymiany oleju ale moim skromnym zdaniem, żaden olej (tym bardziej śmiesznie tani ELF który z syntetykiem ma mało wspólnego) nie jest w stanie dobrze smarować i chłodzić silnika przez 30k km. Tym bardziej nie wytrzyma tego filtr oleju. Uważam, że koszt wymiany oleju jest tak niewielki, iż każdy kto choć trochę dba o to co wozi jego "cztery litery" powinien choć raz w roku wymienić olej na nowy. Oczywiście mam na myśli normalny olej wymieniony w normalnym warsztacie a nie w ASO (czytałem temat o wymianach w ASO, gdzie leją taniego SXR-a który kosztuje ~100 PLN za bańkę a liczą z wymianą po 370 PLN - zgroza), gdzie cała operacja zamknie się w koszcie ok. 200 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!