Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

Witam serdecznie w mojej megance II 2.0 z 2003r muszę wymienić sondę lambdę. Cena u renault jest astronomiczna 650 zł, znalazłem na allegro też niby oryginalną:
http://allegro.pl/show_item.php?item=6961858474&msg=Twój+e-mail+został+wysłany.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

czy ktoś kupił taką sondę i nadaje się do użytkowania ? Kolejna sprawa gdzie dokładnie jest sonda :-D

Pozdrawiam Bartek. 

Sondy są przeważnie dwie, regulacyjna przed i diagnostyczna za katalizatorem. usterka regulacyjnej wpływa na zachowanie silnika, może zmienić się moc, spalanie etc, natomiast usterka diagnostycznej przeważnie kończy się jedynie wywaleniem czeka. Nie podpowiem w przypadku sondy z linku, ale nie polecam stosowania zamienników, są nietrwałe. U mnie w 1.6 w przypadku awarii sondy diagnostycznej, problem rozwiązało zamontowanie używanej kupionej na szrocie za 30 zł. Ale wymieniałem sam, nie płacąc nikomu, więc nie ryzykowałem wiele gdyby np była uszkodzona, poza tym efektem awarii był jedynie komunikat o błędzie.

Sonda, to tylko oryginał.

Może w Twoim przypadku wystarczy wejść pod auto i skontrolować stan przewodów sondy. 

ja również wymieniałem na oryginalną używkę i śmiga :-)

12 godzin temu, megane1990 napisał:

czy ktoś kupił taką sondę i nadaje się do użytkowania ?

Tak, nadaje się jak masz kasę. Tak jak pisali wyżej kup używkę (z gwarancją rozruchową), nawet 2 za 1/3 tej kwoty i też pojeździsz.

12 godzin temu, megane1990 napisał:

Kolejna sprawa gdzie dokładnie jest sonda

Tak jak pisał @szupi, która? Pierwsza przy kolektorze wydechowym (trudniej się do niej dostać). Druga za katalizatorem, bez problemu odkręcisz i wymienisz samemu z kanału/podnośnika.