Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od kilku dni mam dziwny problem dotyczący cyklicznego stukania - przód prawa strona. Problem jest losowy - w ostatnią środę usłyszałem raptem 2-3 "stuki" przez całą drogę, w piątek jednak stukanie utrzymywało się cały czas.
Występowanie - podczas jazdy na wprost lub przy minimalnym łuku w prawo z prędkością większą niż 30km/h, gdy żaden z pedałów nie jest wciśnięty oraz gdy jest wrzucony dowolny bieg.
Podczas skręcania, wrzucenia "na luz", lub po wciśnięciu pedału gaz/hamulec problem ustaje - pojawia się ponownie po zakończeniu przed chwilą wspomnianych czynności.
W sobotę wjechałem autem na kanał, jednak nie zauważyłem nic co mogłoby powodować owe "stuki", pojechałem również na stację diagnostyczną - na szarpakach nie wykryto żadnych luzów.

Tarcze oraz klocki kwalifikują się już do wymiany(pod koniec tego miesiąca), podczas sprawdzania ich nie zauważyłem również żadnych luzów, oberwanego klocka itd. Diagnosta też raczej wykluczył tarcze. Co może być przyczyną? Jest jakaś szansa że to jednak tarcze/klocki?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że jest zacisk w wersji z blaszkami, a nie ze sprężynami. Może wtedy być brak blaszek. Co do sprężyn to niekoniecznie ich brak. U mnie pukało ponieważ po założeniu nowych sprężyn wraz z klockami, mimo że nowe, to nie dociskały dobrze do zacisku i klocki pukały. Jak wymieniłem na stare sprężyny problem się skończył i nastała cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli są sprężyny to teoretycznie tak. Jeżeli są blaszki to niemożliwe. Można to sprawdzić patrząc w otwory w feldze. Pamiętaj, że może to być też coś innego niż klocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany - nie wiem jak, ale w prawym przednim kole miałem poluzowane wszystkie 4 śruby.. Po ich dokręceniu wszystko wróciło do normy.
Zdjąłem też całkiem koło aby sprawdzić czy klocek jest na sprężynie czy blaszce, tak to wygląda:
xx

Regulamin wstawiania zdjęć - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!