Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Zaloguj się, aby obserwować  
FRANUS90

Megane III phII wejście AUX w megane 3 coupe nie łączy się z telefonem

Recommended Posts

Witam

Taki problem: Czy jest możliwość połączenia telefonu z Meganką przewodem stereo- mini jack? mam tylko takie wyjście z panelu w megance. Gdy podłączam telefon na wyświetlaczu ciągle jest, że szuka szuka.... Jakieś podpowiedzi?

Pozdrawiam

Franek- megane 3 coupe 2010

Napisano (edytowany)

Przewodem, o którym wspominasz (ale tam chyba jest zwykły jack) można wpuścić do radia muzykę/dźwięk z telefonu (wejście AUX). Komunikat szukania telefonu na radiu oznacza próbę połączenia się poprzez Bluetooth.

Edytowano przez konwil
Suplement

Dziękuję z aodpowiedż. Ale mój problem jest taki, że gdy radio przełączam na tryb aux i mam telefon podpięty tym kabelkiem do samochodu cały czas jest komunikat o szukaniu i nie chce znaleźć :( kabel 100% sprawn. Jakieś sugestie?

Pozdrawiam

Napisano (edytowany)

Wrzuć fotkę radia i wejścia AUX. No i podstawowe pytanie. Czy w telefonie puściłeś jakiś dźwięk w trakcie tego szukania?

Edytowano przez pbet

Radio jest takie: image.thumb.png.e953859ca243247af4bfede79e2f229b.png

wejście na czincze: image.thumb.png.35b84fa7e779d88e98768268fb8b2fa0.png

image.png

A którym przyciskiem przełączasz na AUX? Jeśli TEL to tak jak pisze @konwil wyszukujesz urządzenie bluetooth.

przełączam przy kierownicy, takim który zmienia na RADIO- CD- AUX.

A telefon jaki? Bo Apple ma 4 kable mini jack.A reszta 3 i 2 kable. Ale może być kiepski kabel bo raz tak miałem że w jednym głośniku grał a drugi już nie grał. Pomogło kupienie innego kabla.

telefon właśnie Iphone, czyli sugerujesz spróbować na innym kabelku?

A kojarzycie czy jeśli mam tą wersję radia jak na zdjęciach to auto jest wyposarzone w Bluetooth? Czy może mieć takie przyciski na radiu, ale nie ma tej funkcji?

Pytam gdyż, nie mogę wejść w ustawienia BT,.....

Napisano (edytowany)

Jeśli na radiu masz przycisk TEL, to wg mnie służy on do połączenia z telefonem, przy pomocy Bluetooth. Oprócz teggo, na pilocie przy kierownicy powinieneś mieć zieloną i czerwoną (przekreśloną) słuchawkę pod przyciskiem MUTE, jn.:

87b58ed1b92dab21cc3288c9ac14c844.thumb.jpg.8fc3129a41ccf81b3652b07deeba105a.jpg

W okolicach lusterka wstecznego powinieneś zobaczyć maskownicę od mikrofonu (wygląda jak mały głośnik/nawiew). Wówczas raczej na 100% masz w samochodzie Bluetooth. 

Edytowano przez konwil
Korekta językowa

Te radio ze zdjęcia ma BT na 100%.Mikrofon jest w podsufitce między lampką a lusterkiem wstecznym kierowcy.Trudno go nie zauważyć ;)

okej, to jest to wszystko, ale nie można wejść w ustawienia BT... czyli nie można się połączyć z telefonem... Jakies pomysły?

Ja wchodzę w BT/AUX przez przycisk Radio/CD na panelu radia.Telefon musisz wcześniej sparować.Na pewno jest taka funkcja w ustawieniach.Na forum powinna być instrukcja do tego radia RadioSat.

Może faktycznie jest problem z Iphonem, jak masz więc możliwość - spróbuj z innym. Sprawa jest naprawdę intuicyjna - nie wiem jak biegły jesteś w takich sprawach - bo mnie udało się to zrobić podczas jazdy samochodem w mieście (oczywiście w przerwach w jeździe, podczas korka).

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować