Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.5 dci 95 KM 2015r. bierze olej


Rekomendowane odpowiedzi

Zawór odmy masz zabudowany na pokrywie głowicy silnika, widoczny dopiero po zdjęciu osłony na głowicy.  Nie sądzę, że to jego wina. Robiłeś turbinę i raczej tam szukaj przyczyny.

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest ten zawór scalony z obudowa silnika - napisałeś ;

    a/  pomoc w identyfikacji elementów ze zdjęcia ;  silnik 1,5 dci /106 KM

 post-64872-0-15306300-1476179583_thumb.jpg

 

   b/ Wpisz w google " zawór odmy olejowej 1,5 dci reno " i szukaj.

Zalecam ( b.ważne ) ;

- pomierzyć ciśnienie oleju na gorącym silniku,

- określić stan zaworu odmy,

- stan magistrali olejowej turbiny,

- stan turbiny, ( powinna ciągnąć od samego dołu, nie powinno jej  być słychać),

- stosować ;

  a/ olej full synthetic, (np ;VALVOLINE SynPower MST C4 5W30 , RN0720), filtr oleju i paliwa markowe; mann, knecht, purflux,

  b/ wymieniać olej z filtrem co 10.000 do 12.000 km,

  c/ zapoznać się z tematem ; Wypalanie FAP-a - Uwagi użytkowników .

Edytowane przez Andrzej-2010
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odme masz razem z pokrywa, raczej samej jaj nie wymienisz. Cena z pokrywą ok 300 zł. Po prawej z przodu masz korek oleju, na lewo po przekątnej na pokrywie odma, czarna okrągła z wężem, grzybek https://www.eurofrance.pl/Odma-Oleju-15-DCI-Renault-Clio-III-3911171924 masz tu poglad

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą odmę na turbo możesz do testów wypiąć. Nie jest to ekologicznie, ale będziesz coś wiedział. Jeżeli nie ma wycieków to znaczy że spala olej. Co tam wydech podpowiada? Piszesz.że spaliny z wlewu oleju. A to niedobrze. Jedź na pomiar kompresji.

Edytowane przez lufa
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.03.2018 o 19:14, Milorddd napisał:

Rozumiem. W takim razie gdzie ten zawór odmy się znajduje? 

Gdzie w ogóle cała odma się znajduje? Może jest zapchana?

Właśnie byłem sprawdzić stan oleju i ubyło prawie pół miarki po 150 km.

385848_205090887_renault-megane-iii-1-5dci-95km-1-wl-salon-pl-fvat-23-gwarancja_xlarge.jpg

Mój silnik wygląda tak jak na tym zdjęciu.

Nikt nic nie poradzi?

Jak auto bierze pół litr oleju na 150 km to ciągnie się za nim dym jak za Batorym. 

Jeżeli przepala olej to musi być dym niebieski z wydechu. 

Jeżeli takie ilości miałyby wylatywać dołem to nie ma rady. Muszą być plamy pod autem. 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poniższym zdjęciu zaznaczyłem zawór odmy z umieszczoną wewnątrz membraną i rurę odprowadzającą opary do turbiny.

zawór odmy.jpg

Edytowane przez aniewa
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Nie widze po aucie jakiś niepokojących oznakow. Wszystko działa i wygląda jak należy. Mam na myśli prace silnika i spaliny z wydechu.

Ostatnio przejechałem 200 km i nie zauważyłem ubytku. 

Liczyłem ze jeżeli pali olej to filtr czastek stałych często  będzie potrzebował się wypalać. Nie widze żeby się tak działo, czekam na wyższe spalanie, basowy dźwięk i nic takiego nie ma.

Panowie, najchętniej zajrzałbym do zaworu odmy jak wygląda tam sytuacja tylko jak się tam dostać..? W ogóle do samej odmy. Tylko nie wiem gdzie się to znajduje.

Jeżeli turbo bierze olej to co mam sprawdzić? Który wąż dokładnie?

Chodzi mi o to zeby ustalić jakąś  (mniej wiecej) wspólną wersje.

Jak wypnę wąż od zaworu odmy do sprawdzania to włożyć go do jakieś buteleczki czy coś? 

Jak go odpinam to jest w nim jakieś ciśnienie i lecą opary jak by się prawie woda gotowała.

 

Edytowane przez Milorddd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2018 o 22:30, Milorddd napisał:

Auto jezdzi, pracuje bez zarzutu. Odpala ładnie,  moc jest. 

Martwi mnie tylko zużycie oleju.

Auto ma na liczniku w tej chwili 103000 z czego 2000 na regenerowanej turbinie.

 

Dnia 18.03.2018 o 11:39, Milorddd napisał:

Spalanie kolo 5 litrów w trybie mieszanym 

 

Dnia 18.03.2018 o 09:55, Milorddd napisał:

Turbina jest po regeneracji, gdyby się okazało coś nie tak kto najprawdopodobniej mogł zrobic coś źle?

Ten kto regenerowal czy ten kto montowal?

Tak ten jak i ten drugi mogli źle wykonać swoją pracę.

Dnia 18.03.2018 o 10:08, aniewa napisał:

A jak nie ma wycieków to albo turbina, albo pierścienie zgarniające albo uszczelniacze zaworowe.

 

Albo uszkodzona membrana zaworu odmy.( kolega aniewa zamieścił zdjęcie gdzie ten zawór odmy się znajduje)

Zawór odmy olejowej reguluje ciśnienie w skrzyni korbowej i jeżeli membrana w zaworze ma choćby malutką dziurkę to ; 

    - turbina wysysa opary oleju z komory korbowej silnika, poprzez niesprawny zawór odmy (w wyniku czego nie skroplą się i 

      nie spłyną do odmy, a następnie do misy olejowej) wędrują po całym układzie dolotowym, przesączają się przez wszystkie 

      możliwe szczeliny (brudzą cały dolot ) po czym docierają do zaworu EGR, mieszając się tam z gorącymi spalinami,

      docierają do przepływomierza, turbiny, komory silnika, katalizatora, fapa.

Dnia 18.03.2018 o 11:39, Milorddd napisał:

W tej chwili nic nie widzę z góry, na kanał mogę też wjechać sprawdzić od dołu.

Sprawdzenie jest konieczne, oraz czy nie ma śladów oleju na podłożu, pod autem?

Jeżeli zużycie oleju nie ustąpi, to konieczna wizyta u kumatego mechanika aby nie spowodować większych strat. 

Edytowane przez Andrzej-2010
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym kierunku chciałbym właśnie podążać ponieważ to chyba pierwsza rzecz która należy sprawdzić bo jest przecież chyba najtańsza biorąc pod uwagę jeszcze pierścienie i turbine. 

Dziś po 500 km znów komunikat żeby uzupełnić olej. Wychodzi ze wziął koło 600 ml przez ten czas bo tyle dolalem przy poprzednim komunikacie i nie było jeszcze na połowie miarki.

Panowie wiem gdzie jest zawór odmy tylko jak go otworzyć,  rozebrać, wyjąć.

Od spodu żadnych wycieków nie zauważyłem.

Z kumatym mechanikiem tez mam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie trzeba uderzać do mechanika, który demontował i montował turbinę i go przypilnować, aby ewentualnie naprawił fuszerkę.

Czy masz fakturę i gwarancję?

Ile kosztowała regeneracja turbiny? Gdzie była naprawiana? ( czy zakład renomowany? )
Bywają przypadki, że turbina regenerowana, ponownie idzie do regeneracji.

16 godzin temu, Milorddd napisał:

Jak go odpinam ( wąż odmy ) to jest w nim jakieś ciśnienie i lecą opary jak by się prawie woda gotowała.

 

 Mechanik powinien się wypowiedzieć i sprawdzić swoim okiem.

Edytowane przez Andrzej-2010
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!