Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Bład DTC009077 na komputerze pokladowym - układ paliwowy - prosba o sugestie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

x

1. Mieszkam w Belgii i posiadam od nowosci Renault Megane Grandtour III phIII (KZ0/1) z silnikiem 1.2 tCe (KZ16), rocznik koniec 2013

2. Ostatnio podczas dwoch roznych okazji (mniej wiecej tydzien odstepu miedzy soba, jazda na autostradzie na tempomacie) wlaczyla sie kontrolka "mozliwa awaria silnika"

3. Po zatrzymaniu samochodu (i nawet bez wylaczenia silnika) kontrolka gasnie i mozna kontynuowac jazde (bez limp mode)

x

Niestety, w Belgii ASO nie jest w stanie wskazac dokladnie co powoduje ten blad bez przedzwonienia kazdego punktu w ukladzie paliwowym.

x

Czy ktos moze doradzic, co jest najbardziej prawdopodobna przyczyna usterki? 

a. Elektryka (np. wibracje podczas autostraodowych predkosci, brak styku gdzies)

b. Pompa paliwa (nie podaje juz ciagle tego samego cisnienia, zuzycie)

c. Regulator cisnienia

d. Wtryski?

x

Wszelkie sugestie beda mile widziane - moze ktos mial juz taki problem w przeszlosci.

Dodam jeszcze ze usterka pojawila sie dzien czy dwa po wizycie w ASO na przeglad 100 000km.

x

Zalaczam zdjecie z komputera ASO, gdzie widoczny jest blad.

Ku mojemu zdziwieniu na googlach nie ma ani jednego odnosnika do tego rodzaju kodu :(

x

Dzieki za pomoc i milego dnia.

x

bloo141

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt. 5.9 Zabrania się nadmiernego i niepotrzebnego stosowania klawisza ENTER...

literki też by się przydały polskie-mireczek01

EMS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Czy rozwiązał Pan problem, co było przyczyną... Mam identyczna sytuację, problem pojawił się po wymianie rozrządu... 

Dodam że auto chodzi bez zarzutu, silnik odpala i jeździ idealnie... Wyskakuja identyczne błędy, a na wyświetlaczu zapala się "skontroluj układ wydechowy" oraz "ryzyko awarii silnika", 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ciuma napisał:

Dodam że auto chodzi bez zarzutu, silnik odpala i jeździ idealnie...

Wyskakują identyczne błędy, a na wyświetlaczu zapala się " skontroluj układ wydechowy" oraz " ryzyko awarii silnika", 

Przyczyną mogą być ;

    1/ paliwo słabej jakości, ( nie zatankowałeś syfiastego paliwa )

    2/ padająca cewka,

    3/ uszkodzony czujnik położenia wału,

    4/ niesprawna/padająca sonda,

    5/ zbyt dużo jazd po mieście,

    6/ brak czynnika chłodniczego klimatyzacji, ( klima działa ? )

    7/ uszkodzony czujnik płynu chłodniczego,

Należy udać się do kontroli clipem.

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto kupiłem z Niemiec, rozrząd głośny, wymieniono rozrząd i się pojawił problem, rozrząd sprawdzany jest ok, silnik pracuje idealnie, Klimatyzacja działa, paliwa zatankowane za 150zl bo też podejrzewałem to, byłem na stacji diagnostycznej na analizatorze spalin, spaliny idealne. Skasowane błędy, na drugi dzień po przejechaniu 2km znowu się zapala awaria... 

IMG_20190710_183542.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ciuma napisał:

- rozrząd sprawdzany jest  ok,

- silnik pracuje idealnie,

- Klimatyzacja działa,

- paliwa zatankowane za 150 zł bo też podejrzewałem to,

- byłem na stacji diagnostycznej na analizatorze spalin, spaliny idealne.

1/Regulator ciśnienia paliwa współpracuje z kolektorem ssącym i dostosowuje ;

    Ciśnienie paliwa w danej chwili do podciśnienia, które panuje w kolektorze ssącym ;

         -  map sensor do przeczyszczenia oraz zapewnić szczelność jego montażu,

         -  przeczyścić wszelkie możliwe styki elektryczne szczególnie ( Kontakt 60 ) przy ;

              - ecu, map sensorze , regulatorze ciśnienia paliwa,

2/ Przy zbyt dużym ciśnieniu paliwa ;

      - silnik będzie zalewany benzyną,

      -  z wydechu będzie czuć niespalone paliwa,

     -  w szybkim czasie może dojść do zniszczenie katalizatora,

Jeżeli te zabiegi nie pomogą to tylko na ;

   - clip, który oprócz błędu głównego - podpowie działania pomocnicze. 

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

99% to wariator na walku. 

U mnie tez wymienili paski (nie mylic z lancuchem, ktory w/g Renault jest elementem nieserwisowalnym) i od razu wariator sie rozsypal i caly gruz polecial do silnika.

Silnik do wymiany, a poki sie nie zepsul to tez jezdzilem 1.5 roku na kazdym przegladzie mowiac ze ten blad wyskakuje - tylko kasowali i mowili zeby przyjechac jak juz cos sie zepsuje to naprawia bo teraz to za duzo punktow w samochodzie do sprawdzenia zeby wyciagnac jakas konkluzje.


Albo wymieniaj wariator (prawdopodobnie na wydechu u ciebie), albo puszczaj samochod. Ja wymienilem caly silnik :) 50% pokryte przez renault a i tak wyszlo 5000+ EUR.

 

Jak juz bedziesz wszystko zdejmowal, to dobrze radze wymienic pompe wody oraz napinacz. U mnie lancuch ostatecznie przecinal blok silnika bo napinacz juz nic nie napinal, wiec mozna powiedziec mialem awarie symultaniczna :D 

 

Jak cos to wal na priva moge wytlumaczyc ci wiecej o tej historii.

Aha, jeszcze jedno przetlumacz sobie ten artykul w google z francuskiego na polski:

https://www.autoplus.fr/renault/actualite/Renault-Moteur-TCe-Huile-Reparation-1538949.html

Ponoc 400 tys silnikow H5F jest wadliwych.

Pozdrawiam

lapka2.gif

REGULAMIN - pkt 5.6 literki PL - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bloo141 napisał:

U mnie lancuch ostatecznie przecinal blok silnika bo napinacz juz nic nie napinal,

wiec mozna powiedziec mialem awarie symultaniczna

To nie żadna awaria symultaniczna tylko prawdopodobnie ;

     - stosowałeś nie markowy olej, czyli elf,

     - wymieniałeś go z pewnością co 30.000 km,

     - nie słyszałeś grzechotania rozrządu,

 

1 godzinę temu, bloo141 napisał:

i od razu wariator sie rozsypal i caly gruz polecial do silnika.

To wszystko - to efekty niewłaściwego smarowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze jestes specjalista w tej dziedzinie i znasz historie serwisowa mojego samochodu, wiec nie musze cie dluzej uswiadamac

powodzenia z naprawa twojego silnika

lapka2.gif

REGULAMIN - pkt 5.6 literki PL - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bloo141 napisał:

U mnie lancuch ostatecznie przecinal blok silnika bo napinacz juz nic nie napinal,

Wiesz, że ;

   -  siła napinacza łańcucha sterowana jest ciśnieniem oleju,

   -  KZFR również jest sterowane olejem,

  -  zawór ciśnienia oleju jest zintegrowany z pompą oleju w misie olejowej.

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Dnia 11.07.2019 o 17:59, Ciuma napisał:

Witam

Czy rozwiązał Pan problem, co było przyczyną... Mam identyczna sytuację, problem pojawił się po wymianie rozrządu... 

Dodam że auto chodzi bez zarzutu, silnik odpala i jeździ idealnie... Wyskakuja identyczne błędy, a na wyświetlaczu zapala się "skontroluj układ wydechowy" oraz "ryzyko awarii silnika", 

[email protected]

Doszedł pan z tym mam identyczny problem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Lukas1708 napisał:

na wyświetlaczu zapala się "skontroluj układ wydechowy" oraz "ryzyko awarii silnika", 

Warto na forum napisać coś więcej o stanie silnika,

Konieczność podpięcia pod clipa, czyli urządzenia diagnostycznego przeznaczonego do reno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!