Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik K4M 68000km wymieniony rozrząd - wnioski


jose22

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, pbet napisał:

Pasek to guma, a guma się starzeje. Podobnie jak opony.

Tak starzeje się. I dla.tego wymieniamy stare opony lub bieżnikujemy je. Nie chciałbym paska z takiej gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aufbau_uv.thumb.jpg.1b635fd6ddfb61ec8d559211816df111.jpg

A) Czasami wzmacniany tkaniną poliamidową również na tylnej części paska
B + D) Kauczuk syntetyczny, wzmacniany włóknami
C) Kord z włókna szklanego

Źródło: Contitech

Dodatkowo należy wspomnieć, że włókno szklane ma taki minus, że się łatwo kruszy przy zginaniu.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, pbet napisał:

Dziwi mnie tylko konieczność uszczelniania silnika przy tak niewielkim przebiegu.

 

Wada fabryczna. Za mało dali uszczelniacza i ciekną silniki. Da się spokojnie z tym jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,chciałbym dorzucić dwie ciekawostki moja poprzednia Megi(2002) sprowadzona z Hamburga miała rozrząd fabryczny  przy przebiegu 125000 i 11 latach

rosiła tylko pompa wody i to tylko delikatnie natomiast, co do pompy wody w rozmowie  z mechanikiem autoryzowanego serwisu renaulta dowiedziałem się że pompa wodna w Megane 3

obliczona jest na cała żywotność silnika i niema jej sensu bez potrzeby wymieniać zresztą porównując pompę z Megane I i III widać różnicę w budowie ,ta od 3 jest jakaś solidniejsza?

Edytowane przez Xior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Xior napisał:

w rozmowie  z mechanikiem autoryzowanego serwisu renaulta dowiedziałem się że pompa wodna w Megane 3 obliczona jest na cała żywotność silnika i niema jej sensu bez potrzeby wymieniać

Jakbyś mógł być uprzejmy rozwinąć informację co oznacza "cała żywotność silnika" wg tego mechanika? Ile lat, ile przebiegu? Co gdy stanie rolka na pompie? Pretensje tylko do siebie i remont silnika w gratisie. Warto przyoszczędzić "na Janusza" te 100-150 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,  że 250kk to minimum, a z tym remontem silnika to nie przesadzaj wzrost temperatury cieczy chyba nie trudno zauważyć?

Poza tym zamieściłem to jako "ciekawostkę" decyduje każdy sam  :)

Edytowane przez Xior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi nie chodziło o to jak myślisz tylko jakie są "obliczenia całej żywotności silnika".

39 minut temu, Xior napisał:

a z tym remontem silnika to nie przesadzaj wzrost temperatury cieczy chyba nie trudno zauważyć?

Jak rolka stanie to zwiększy się temperatura cieczy? Raczej stopi się rolka od sunącego po niej paska i zerwie się pasek, a to równa się remont silnika bo silnik jest kolizyjny.

41 minut temu, Xior napisał:

Poza tym zamieściłem to jako "ciekawostkę" decyduje każdy sam  :) 

Ciekawostka by była, gdyby była poparta jakimiś faktami, a nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, pbet napisał:
Cytat

Ale mi nie chodziło o to jak myślisz tylko jakie są "obliczenia całej żywotności silnika".

 

Zawsze możesz zadzwonić do serwisu i się dopytać jak widzą to inżynierowie z reno

 

Cytat

 

Jak rolka stanie to zwiększy się temperatura cieczy? Raczej stopi się rolka od sunącego po niej paska i zerwie się pasek, a to równa się remont silnika bo silnik jest kolizyjny.


 

to już będzie niefart ale chyba poprzedzony jakimiś objawami :)

 

Właśnie dlatego jest "ciekawostką" bo popiera ja tylko moja rozmowa z Panem z serwisu Renault, ale jeśli rozbudziłem twoja ciekawość zadzwoń lub podjedz do serwisu i dopytaj się

 

Edytowane przez Xior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę - również jako ciekawostkę - fakt z życia. Spalona pompa w samochodzie -> w korku momentalnie rośnie temperatura -> zdążyłem zjechać, ale coś tam się przygrzało -> silnik w efekcie zaczął pobierać olej -> musiałem przejść na 10W (no nie musiałem, ale tak wyszło) i zrobić remont tzw. "góry" silnika. Stało mi się to w samochodzie, który ma łańcuch rozrządu. Pewnie jakby miał pasek, to wówczas już wszystko byłoby wymienione i BYĆ MOŻE efekt by nie wystąpił - takie przypuszczenie :) W każdym razie: "kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana" :D

Edytowane przez konwil
Poprawa merytoryki tekstu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Xior napisał:

Zawsze możesz zadzwonić do serwisu i się dopytać jak widzą to inżynierowie z reno 

Ja mam dzwonić? Podałeś informację więc ją obroń, a jak nie potrafisz to przyznaj, że jest wyssana z palca.

2 godziny temu, Xior napisał:

to już będzie niefart ale chyba poprzedzony jakimiś objawami :)

To by się kolega zdziwił. Przytoczę mój przykład z tym, że bez skutków ubocznych ponieważ stało się to w warsztacie przy wymianie i przez wadliwą pompę.

W trasie gdyby taka rolka stanęła nic byś nie zrobił. W moim przypadku jeden mechanik siedział w gotowości za kółkiem, a drugi obserwował silnik. To były sekundy.

2 godziny temu, Xior napisał:

Właśnie dlatego jest "ciekawostką" bo popiera ja tylko moja rozmowa z Panem z serwisu Renault, ale jeśli rozbudziłem twoja ciekawość zadzwoń lub podjedz do serwisu i dopytaj się 

Ja bym tego ciekawostką nie nazwał. Raczej plotką bez potwierdzenia mogącą wprowadzić kogoś w błąd i ten ktoś może sobie zrobić kuku gdy posłucha takich porad. Oddasz mu później za remont silnika?

1 godzinę temu, konwil napisał:

W każdym razie: "kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana" :D 

No to zdrówko :)

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pbet napisał:

 

Cytat

Ja mam dzwonić? Podałeś informację więc ją obroń, a jak nie potrafisz to przyznaj, że jest wyssana z palca.

 

Zadzwoniłem, tel w Warszawie 225444444 po konsultacji z działem technicznym info linia potwierdziła że reno nie przewiduje konieczności wymiany pompy wody przy okazji wymiany rozrządu  ( w Megane 3)jest przewidziana na całe życie silnika ile by to nie trwało,niestety  miła Pani nie była w stanie podać mi  źródła wiedzy pisanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... ciekawe :) No ale spoko, szanuję. Z ciekawości zapytam przy okazji przeglądu swoje ASO. Może być tak jak z KZFR, też niby nie ma w harmonogramie konieczności jego wymiany, a jednak po cichu sami mówią, że co 2 wymianę rozrządu się powinno, a jak kogoś stać to za każdym razem. Tak czy siak pompę warto wymienić razem z rozrządem z każdym razem.

Artykuły dla zainteresowanych:

https://milionczesci.pl/blog/czy-przy-wymianie-rozrzadu-trzeba-wymienic-pompe-wody/

https://www.iparts.pl/artykuly/kiedy-i-jak-wymienic-pompe-wody-w-samochodzie,266.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!