Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane III Grandtour 1.6 110KM


kede86

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie wybieram się we wtorek na oględziny Meganki. Mam umówioną wizytę w ASO na sprawdzenie samochodu przed zakupem.

Co jeszcze warto sprawdzić czego nie zrobią na przeglądzie w ASO? Samochód ma być na fakturę Vat marża. Jakich zapisów żądać na fakturze/umowie a czego nie powinno być?

Rozmawiałem z ASO ostatni przegląd mają zarejestrowany w lutym 2018 i wynosi 22500km. Jeśli samochód był serwisowany to co powinno być już wymienione?

 

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-grandtour-i-wlasciciel-sal-polska-oryg-pow-lakiernicza-gw-fabry-ID6zHXyW.html?requestFromAd=1&track[message_sent]=1&id_at=53996247

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, kede86 napisał:

Jeśli samochód był serwisowany to co powinno być już wymienione?

Jak zgodnie z zaleceniami ASO to tylko raz olej z filtrem i filtr kabiny. Nic więcej. 

55 minut temu, kede86 napisał:

Samochód ma być na fakturę Vat marża. Jakich zapisów żądać na fakturze/umowie a czego nie powinno być?

Przebieg i zapewnienie o bezwypadkowości chociaż i tak odpowiedzialność pośrednika jest mocno ograniczona chyba, że ukryje coś o czym ewidentnie musiał wiedzieć. Sprawdzisz w ASO, dostaniesz raport i będziesz wiedział co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny 'Limited' :-) Zaznaczam tylko, że to faza III, a nie II. Bardzo ładny kolor, a co do ceny... Wydaje mi się, że za podobne pieniądze można dostać od komisów przydilerskich Renault roczniki 2016 - na "normalną" fakturę, a nie VAT-marża (ca. 48-49 kPLN). Przebiegi różne, choć tam dominują faktycznie 1.5 dCi lub 1.2 TCe - więc może ten jest rzeczywiście perełką, jeśli szukasz 1.6. Sprawdź opony, przy takim przebiegu powinny być oryginały - czyli Michelin Energy Saver (na zdjęciach ma zimówki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, lufa napisał:

Naprawa taka w aso raczej nie będzie robiona.

Dlaczego? Ten samochód jest ledwie co po gwarancji - a właściwie jak sprawdziłem teraz: on jest cały czas na gwarancji, do 2019.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, lufa napisał:

Po pierwsze bezwypadkowość.  Naprawa taka w aso raczej nie będzie robiona.  Przebieg, stan silnika.

Auto prawie nowe, pewnie z wykupionym AutoCasco więc jak coś było naprawiane to pewnie w ASO. Ja się nadziwić nie mogę przebiegowi no ale jest on możliwy np. gdyby autem jeździł mój tato :-) Ładna sztuka. Jak kupisz to zrobimy spot śląsko-krakowsko-jeleniogórski :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przegląd był robiony co roku to ASO powinien być minimum 3 razy.

konwil, no właśnie same diesle i 1.2Tce. Szukam samochodu, który można zagazować i tu wybór jest jeden.

Pytałem i są Michelin Energy Saver.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam takich przypadków, zwłaszcza, jeśli gwarancja jest nadal aktywna. Jeśli nie jest, mogło być różnie - trzeba również rozważyć najgorszy wariant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega jedzie skorzystać z tej usługi:

https://www.renaultwarszawa.pl/Serwis/KontrolaPrzedZakupem.html

więc miejmy nadzieję, że całą historię auta pozna. @kede86 podzielisz się i wrzucisz skan raportu? Bardzo mnie ciekawi co dostaniesz po tej wizycie.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedzoesz na kolejny przegląd i sprawdzają blacharkę czy bezwypadkowý? Dla gościa żaden interes co oddaje do aso na bezgotówkową naprawę. Chyba że go zmusza ubezpieczyciel zaniżając wycenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie każdy chce robić interes na ubezpieczycielu? Ja np. bym nie chciał i gdyby coś się odpukać stało to wolę oddać do ASO na naprawę bezgotówkową i dalej wiedzieć co mam zamiast szukać kolejnego auta, co jest obarczone pewnym ryzykiem jeśli nie będzie to nówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to można nazwać sentymentem. MII sprzedałem po niecałych 4 latach od zakupu, z MIII jak będzie kasa może być podobnie. Może jakbym używał pieniędzy zamiast papieru toaletowego to bym tak zrobił jak piszesz. No chyba, że piszesz o szkodzie całkowitej ale coś takiego na pewno zostanie wykryte na przeglądzie w ASO. Mniejsze "przypadki" lepiej naprawić i dalej wiedzieć co się ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!