Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane III Grandtour 1.6 110KM


kede86

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będę polemizował, bo teoretycznie wszystko jest możliwe, ale dla mnie - jeśli ktoś sprzedaje auto z gwarancją - to byłby idiotą kompletnym, gdyby zrobił go >>po kosztach<< - przecież to wyjdzie przy dokładniejszych oględzinach auta. I możliwe jest, że ktoś skasował auto na gwarancji, wziął kasę za szkodę całkowitą, potem sprzedał resztę za bezcen do komisu i komis sobie to auto naprawia, robi z niego "bezwypadkowy" - ale bez jaj, że nadal twierdzi, że jest gwarancja :-) Ja kupiłem roczny samochód, @pbet dwuletni - przebiegi niskie z określonych powodów (nie o tym temat) - można. A i cena tego samochodu sugeruje to, że jest on raczej droższy niż tańszy od konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, oferta wygląda bardzo dobrze, przebieg też.

W Polsce nadal jest przeświadczenie że ktoś jak kupi nowy samochód to musi nim jeździć 10 lat. Bo jak nie to straci kasę......albo coś zakombinował że mu się opłaca.

 

Moja żona robi maks 5-6 tyś rocznie autem, gdyby nie 4 czy 5 wyjazdów zagranicznych to auto miałoby teraz 15 tyś przebiegu (ma 33500) a też je wystawiam do sprzedaży w maju. Jest jeszcze rok gwarancji itp. itd... a wcale nie jestem lekarzem i nie potrzebuję generować sobie kosztów. Pora dla niektórych zrozumieć że są osoby które po prostu kupują auta nowe i liczą się z tym że ta przyjemność kosztuje ca. 5-6 tyś rocznie w przypadku Megane.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sarna1 oczywiście ma rację.

Ja też w styczniu sprzedam ( mam nadzieję) swoją starszą megane, bo odkupię od lesingu młodszą.

a sprzedam nie dlatego że się psuje, bo jeździ idealnie , ale dlatego że mnie na to stać aby kupić młodsze auto z nowszym wypasem.

I tu może być podobne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, nowe auta mają tyle fajnych "bajerów" że naprawdę kuszą --- i o to oczywiście chodzi marketingowcom.

 

Tata odebrał nowego captura w wersji Intens - same światła pure led robią taką robotę że następnego auta sobie bez nich nie wyobrażam, a to mały miejski crossoverek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda z Kolegami powyżej. A propos Captura, to w zeszłym roku szwagier kupił żonie tego nowego, po liftingu w wersji Initiale - to dopiero "bezsensowny" wydatek :-) Gwarancja na 5 lat, a szwagierka jeździ głównie po Warszawie, raczej żaden wyjazd wakacyjny nie wchodzi w grę (mają drugie, większa auto), więc też będzie do sprzedania za jakiś czas z małym przebiegiem. A, no i nie są lekarzami :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem się czegoś dowiedzieć w ASO. Wiem, że ostatni przegląd był w lutym 2018 przy przebiegu 22500 i nie był to przegląd okresowy.

Zapytałem czy była kolizja, ale nie mogła powiedzieć. Dlatego zapytałem czy warto się tłuc 300km po ten bezwypadkowy samochód to napisała, że nie widzi w historii żadnych niepokojących wpisów.

Także w ASO na pewno nie był naprawiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jeden temat. Jak auto jest na gwarancji to co roku powinno mieć przegląd antykorozyjny. Po pierwszym roku serwis A(a), po drugim serwis B i tak dalej. Tutaj masz plan obsługi serwisowej.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda i to powinno być potwierdzone również przez ASO ergo Renault Polska. Ciekawostką jest to, że mimo nie wykonywania tych przeglądów dla mojego 10-letniego Megana II - w serwisie Moje Renault wciąż widzę tę gwarancję jako aktywną (12 lat). Wracając do przeglądów, zwykle robi się je przy okazji innych wymian/przeglądów, a sam przegląd to koszt. ca. 120 zł brutto.

5abe30ffdb619_gwarancjameganeii.thumb.PNG.9867fc4cab652e9fb4f8ecdb442e117e.PNG

Edytowane przez konwil
Dołożyłem obraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, konwil napisał:

Ciekawostką jest to, że mimo nie wykonywania tych przeglądów dla mojego 10-letniego Megana II - w serwisie Moje Renault wciąż widzę tę gwarancję jako aktywną (12 lat).

@konwil tym się nie przejmuj... choć tej gwarancji już pewnie nie masz. Ja widzę, że mam jeszcze aktywną gwarancję do października 2018 lub przebiegu 60 000 km kiedy auto było w ASO przy przebiegu prawie 66 000 km i ASO ten przebieg odnotowało... a w systemie jest podane już prawie 70 000 km. Tak więc spójności danych nie mają ale o tym już wiemy z innego wątku.

4 minuty temu, konwil napisał:

to powinno być potwierdzone również przez ASO ergo Renault Polska

i odnotowane odpowiednio w książce serwisowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbet na pewno nie mam :-) Nie miałem jej w momencie zakupu 4-latka. Podałem tylko przykład gdzie nie należy tego sprawdzać, i trzeba potwierdzić gdzie indziej.

Edytowane przez konwil
Doprecyzowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W książce serwisowej to chyba nie, choć nie wiem - pytanie jak wygląda książka. U mnie ubogo, a wszystko jest w systemie i papierach, które dostałem po przeglądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, w tym przeglądzie co mam zrobiony przez siebie - to mam zaznaczone, faktycznie. Ale wcześniejszy przegląd - u mnie jedyny - jest tylko w systemie, a w książce jest tylko notka, że on jest w tymże systemie. Wszystko zależy jak ktoś podchodzi do tematu, choć prywatny właściciel pewnie może mieć kompletną książkę. Do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!