Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pierwsza wizyta w serwisie na lawecie


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Meganka 3 miesiące, 2300km przebieg.  Objawy:

Samochód nie odpala, na desce świeci się check, klucz i "Sprawdź układ wydechowy"

Działania:

Telefon -> Serwis -> Assistance -> laweta -> Serwis -> diagnostyka ... naprawa niegwarancyjna (chociaż tyle, że za lawetę nie usiałem płacić).

Diagnoza:

Jakaś franca poprzegryzała kable. Na pewno od czujnika położenia wałka rozrządu, co więcej nie wiem, obyło się bez wymiany czujników - wystarczyło lutowanie kabli.

Pół h roboty, koszt 250zł za naprawę, sprawdzenie systemu, kasowanie błędów.

Ma ktoś doświadczenie z odstraszaniem gryzoni? Serwisant powiedział, że dobrze sprawdza się najtańsza kostka toaletowa do kibla ale raczej się na to nie zdecyduję bo po włączeniu nawiewu będzie waniało jak z szaletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety znam problem, na szczęście u mnie ucierpiała jedynie mata wygłuszając silnik, dwa razy. Patent z kostką odrzuciłem z wiadomych powodów (opisanych już przez Ciebie), elektryczne odstraszacze też nie zdały rezultatu. Jedyną i sprawdzoną metodą, niestety, jest stawianie samochodu na noc jak najdalej krzaków, lasów itp. Z tego też powodu od pół roku codziennie dymam 5 min z buta po samochód, bo tam mam najbliżej parking strzeżony nienarażony na atak gryzoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LTar jaki to spray? Napisz dokładnie. Ja na razie tylko znajduję od czasu do czasu pod maską takie niespodzianki bez żadnych uszkodzeń.

20180308_074139.thumb.jpg.0ceade1d7dbd520942780f6e0e2ebfe8.jpg20171210_152156.thumb.jpg.9e76070782988e5c935a1e671fad52a7.jpg20171210_152408.thumb.jpg.8885955536030621cf26bc06276db9e8.jpg

Co ciekawe auto parkuję między blokami, nie ma tu zbyt wiele zieleni, nie ma lasu ale są śmietniki niedaleko...

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Geble napisał:

tego też powodu od pół roku codziennie dymam 5 min z buta po samochód, bo tam mam najbliżej parking strzeżony nienarażony na atak gryzoni.

Co to znaczy  aby gryzoń organizował czas.  Nie wiadomo właściwie czy jesteś zakładnikiem zwierzaka czy niewolnikiem auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam ten sam problem w skodzie. 

Już 3 razy zjedzone przewody od sterowania podciśnieniem turbiny. 

Kostka domestos nic nie dała,  spray na kuny tez nie. Auto było kolacją dla gryzoni w centrum miasta z dala od lasów 1km od Okęcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy wertowałem net za skutecznym rozwiązaniem... nie znalazłem takiego. Nawet gdy kostka wc lub cokolwiek innego pomoże to zwierzę po jakimś czasie przyzwyczaja się do zapachu i trzeba go zmieniać. Całe szczęście, że idą cieplejsze dni bo wtedy zwierzątko może nie szukać tak ciepłej spiżarni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kuna przegryzła przewód ABS, kupiłem na Allegro takie urządzenie odstraszające podłączone do akumulatora. Nie wiem czy jest skuteczne, ale na razie przez pół roku jest spokój.

Edytowane przez Tomek65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!