Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Zaloguj się, aby obserwować  
Ravvar

Akapity

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Witam.

10 lat temu był poruszany podobny temat (już zamknięty), ale może w końcu czas coś zmienić? ;)

Proszę o przyjrzenie się raz jeszcze punktowi 5.9 regulaminu i jego związkowi z zakazem robienia akapitów, które z definicji służą poprawieniu czytelności tekstu ( https://pl.wikipedia.org/wiki/Akapit ).

Aktualnie pisząc dłuższy tekst, wstawiając akapity w celu poprawienia jego czytelności zawsze jest się poprawianym przez moderatora z odniesieniem do w/w punktu regulaminu. Szczerze powiem, że pierwszy raz się spotykam z zakazem robienia akapitów, które zwiększają przecież czytelność i pomagają w orientacji w tekście a nie przeszkadzają ;). Nadal wstawienie jednego dodatkowego entera w celu zrobienia akapitu jest (za regulaminem): "nadmiernym i niepotrzebnym stosowaniem klawisza"? Ewentualnie czy jest jakiś limit akapitów (co byłoby rzeczą absurdalną ;) )?

[ PRZYKŁAD ] - wg moderatora tekst z tego przykładu pisany ciurkiem byłby lepszy/czytelniejszy? (mało tego, nawet odstęp przed zdjęciami, który powstał z automatu, został 'poprawiony' ;) )

Nie chcę zaczynać jakiejś niepotrzebnej dyskusji, proszę tylko o ponowne rozpatrzenie sprawy w celu zwiększenia czytelności postów. Przemoderowanie posta i wstawianie czerwonych "X" a na końcu jeszcze wielkiego gifa ponownie psuje czytelność, o którą autor się stara.

Jeżeli natomiast tak już ma być na tym forum - proszę o radę jak mogę rozdzielić tekst nie będąc narażonym na ciągłą poprawę ze strony moderatorów - robiąc poziome linie z myślników? grupować myśli w boksy cytatów lub kodów? Ewentualnie używać jako zastępstwa akapitów listy wypunktowanej lub numerowanej?

Pozdrawiam.

Edytowano przez Ravvar
  • Like 1

Napisano (edytowany)

Podpisuję się pod petycją. Codziennie piszę e-maile, pisma, czytam umowy itp. dokumenty - stosuję i widzę potrzebę zjawiska akapitu/odstępu pomiędzy >>paragrafami<< wpisu. A przywołany przez Kolegę @Ravvar przykład jest tak jaskrawy, że prędzej można byłoby pokusić się o dyskusję nad nadmierną długością tego wpisu, niż nad innym nadmiarem, którego ja tam nie dostrzegam. Dura lex sed lex, ale prawo zawsze można zmienić, poprawić. Inną sprawą jest to, że z mojej obserwacji - jeśli wpis nie przekracza długością informacji zawartych w profilu użytkownika - ja np. mam dosyć długi - to odstępy już tak w oczy się nie rzucają i choćby do moich wpisów, a jakże z odstępami, chyba jeszcze się nikt nie przyczepił. Panowie - sprawa jest naprawdę przynajmniej do przemyślenia. Pozdrowienia, konwil

Edytowano przez konwil
Doprecyzowanie merytoryki wypowiedzi

@Ravvar, bezdyskusyjnie masz racje.

Dzięki za sygnał. Oczywiście akapity poprawiają czytelność, uwzględnimy to podczas moderowania.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować