Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Najpierw usunąć przyczynę błędu ( np jeśli pokaże błąd czujnika ABS - wymienić ) później po usunięciu przyczyny komunikaty znikną. Auto podpinane było pod komputer? Jeśli tak to jakie pokazało błędy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto było podpięte pod komputer odczyt z komputera:

DTC 4031D0
-obwód czujnika prędkości koła przedniego lewej strony 
-‎ stały 

Próbowałem na własną rękę usunąć usterkę.. Ale się nie udało :rolleyes:

Chodzi o to, że mam przegląd i nie zdążę usunąć usterki przed przeglądem. :52_fearful: Czy jest jakaś inna możliwość usunięcia komunikatu??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, zibi7 napisał:

Czy jest jakaś inna możliwość usunięcia komunikatu??? 

raczej nie bo szwankuje ci prawdopodobnie czujnik ABS w kole (lub wiązka/wtyczka). Jak było podpięte pod kompa to trza było się połączyć z ABSem i zobaczyć czy ten czujnik w ogóle reaguje czy zrywa połączenie czy co się dzieje. Nawet jak to skasujesz to jak tylko ruszysz to od razu błąd się wyświetli a z błędem ABS obecnie raczej ci nikt nie podbije :S (chociaż mi się udało parę dni temu podbić przegląd z lampą pasażera z wersji UK ;D - nie w sceniku co prawda ale...). Diagnosta stwierdził, że dziś mam od niego prezent ale mam lampę wymienić jak najszybciej :DDDD

 

Za to kolega był tydzień temu i diagnosta nie chciał mu podbić przeglądu (inna stacja) bo miał "czek endżajn'a".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto było podpięte pod komputer odczyt z komputera:

DTC 4031D0
-obwód czujnika prędkości koła przedniego lewej strony 
-‎ stały 

Próbowałem na własną rękę usunąć usterkę.. Ale się nie udało :rolleyes:

Chodzi o to, że mam przegląd i nie zdążę usunąć usterki przed przeglądem. :52_fearful: Czy jest jakaś inna możliwość usunięcia komunikatu??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zostaje ci nic innego jak umówić się z mechanikiem i zrobić przegląd, którego twoje auto prawdopodobnie nie przejdzie lecz dostaniesz kwit na 2 tygodnie (tyle masz czasu żeby usunąc usterkę i przyjechać na ponowne badanie które kosztuje 20 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale przez pomyłkę wkleiłem ten sam post :rolleyes:

Z wtyczka mi już próbowałem i nic najprawdopodobniej czujnik abs :58_disappointed_relieved:

Diagnostyka sam wsiada do samochodu i sam sobie wjeżdża na płytę diagnostyczna więc nie ma możliwości by nie zauważył komunikatu o hamulcach. Zastanawiam się czy sprawdzają na przeglądzie abs...? Bo hamulce działają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, zibi7 napisał:

Zastanawiam się czy sprawdzają na przeglądzie abs...? Bo hamulce działają. 

Nie sprawdzają bo nie mają jak ale jak zobaczy błąd to Ci nie podbije. Na 99,9%. Tym bardziej, że ABS w autach produkowanych od 1.07.2006 jest obowiązkowym wyposażeniem każdego samochodu.

Nie bardzo rozumiem czemu tak się czaisz z wyeliminowaniem tej usterki. Jak mi się w MII świecił ABS pojechałem na kompa do majstra i za 50 zł powiedział mi, że mam do wymiany czujnik i wskazał w którym kole. Czujnik kupiłem bez problemu i od ręki w Intercars - nie kosztował majątku, inny majster za parę złotych wymienił i błąd zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam za granicą i dojeżdżam autem do pracy,  na codzień go potrzebuje. Druga rzecz to koszty naprawy są wysokie. Wiem sam sobie jestem winien. Wiecie jak jest zawsze brakuje czasu :rolleyes:i pieniędzy :rolleyes:

Dziękuję bardzo za wszystkie sugestie <piwko>Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zibi7 czasem się nie tłumacz :-) Jak to czujnik to diagnoza 15 minut, zakup 5 minut, wymiana 15 minut. Moje auto też jest w ciagłym ruchu i nie biorę urlopów żeby ogarnąć to i owo. Koszty ok ale znowu... Jak to czujnik to przynajmniej w MII było to nie więcej niż 250 zł ze wszystkim. Może za granicą więcej ale inaczej tam pewnie zarabiasz :-) No cóż. Powodzenia <piwko>

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!