Skocz do zawartości

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Masz ciekawy materiał wideo związany z motoryzacją?
Dodaj go do na naszej bazy - kliknij tutaj, wybierz kategorię i dodaj film

Recommended Posts

Witam. Potrzebuję usunąć komunikat "skontroluj układ hamulcowy, abs, esp, oraz pomarańczową kontrolkę z serwisu. 
Pozdrawiam.  Biggrin

Witam. Najpierw usunąć przyczynę błędu ( np jeśli pokaże błąd czujnika ABS - wymienić ) później po usunięciu przyczyny komunikaty znikną. Auto podpinane było pod komputer? Jeśli tak to jakie pokazało błędy?

"skontroluj układ hamulcowy" - sprawdź stan płynu hamulcowego.

Auto było podpięte pod komputer odczyt z komputera:

DTC 4031D0
-obwód czujnika prędkości koła przedniego lewej strony 
-‎ stały 

Próbowałem na własną rękę usunąć usterkę.. Ale się nie udało :rolleyes:

Chodzi o to, że mam przegląd i nie zdążę usunąć usterki przed przeglądem. :52_fearful: Czy jest jakaś inna możliwość usunięcia komunikatu??? 

12 godzin temu, zibi7 napisał:

Czy jest jakaś inna możliwość usunięcia komunikatu??? 

raczej nie bo szwankuje ci prawdopodobnie czujnik ABS w kole (lub wiązka/wtyczka). Jak było podpięte pod kompa to trza było się połączyć z ABSem i zobaczyć czy ten czujnik w ogóle reaguje czy zrywa połączenie czy co się dzieje. Nawet jak to skasujesz to jak tylko ruszysz to od razu błąd się wyświetli a z błędem ABS obecnie raczej ci nikt nie podbije :S (chociaż mi się udało parę dni temu podbić przegląd z lampą pasażera z wersji UK ;D - nie w sceniku co prawda ale...). Diagnosta stwierdził, że dziś mam od niego prezent ale mam lampę wymienić jak najszybciej :DDDD

Za to kolega był tydzień temu i diagnosta nie chciał mu podbić przeglądu (inna stacja) bo miał "czek endżajn'a".

Auto było podpięte pod komputer odczyt z komputera:

DTC 4031D0
-obwód czujnika prędkości koła przedniego lewej strony 
-‎ stały 

Próbowałem na własną rękę usunąć usterkę.. Ale się nie udało :rolleyes:

Chodzi o to, że mam przegląd i nie zdążę usunąć usterki przed przeglądem. :52_fearful: Czy jest jakaś inna możliwość usunięcia komunikatu??? 

ehhhhhhhh pisałem już że NIE MA. Bo licznika całego nie zakleisz przy przeglądzie

Sprawdź wiązkę / wtyczkę czujnika. Może się rozłączyła lub pękła. Jak nie to wymiana czujnika. Jak wszystko będzie dobrze to błąd powinien sam zgasnąć.

Nie zostaje ci nic innego jak umówić się z mechanikiem i zrobić przegląd, którego twoje auto prawdopodobnie nie przejdzie lecz dostaniesz kwit na 2 tygodnie (tyle masz czasu żeby usunąc usterkę i przyjechać na ponowne badanie które kosztuje 20 zł).

Przepraszam ale przez pomyłkę wkleiłem ten sam post :rolleyes:

Z wtyczka mi już próbowałem i nic najprawdopodobniej czujnik abs :58_disappointed_relieved:

Diagnostyka sam wsiada do samochodu i sam sobie wjeżdża na płytę diagnostyczna więc nie ma możliwości by nie zauważył komunikatu o hamulcach. Zastanawiam się czy sprawdzają na przeglądzie abs...? Bo hamulce działają. 

56 minut temu, zibi7 napisał:

Zastanawiam się czy sprawdzają na przeglądzie abs...? Bo hamulce działają. 

Nie sprawdzają bo nie mają jak ale jak zobaczy błąd to Ci nie podbije. Na 99,9%. Tym bardziej, że ABS w autach produkowanych od 1.07.2006 jest obowiązkowym wyposażeniem każdego samochodu.

Nie bardzo rozumiem czemu tak się czaisz z wyeliminowaniem tej usterki. Jak mi się w MII świecił ABS pojechałem na kompa do majstra i za 50 zł powiedział mi, że mam do wymiany czujnik i wskazał w którym kole. Czujnik kupiłem bez problemu i od ręki w Intercars - nie kosztował majątku, inny majster za parę złotych wymienił i błąd zniknął.

Również zachodzę w głowę o co chodzi....

Eeee tam. Ciesz się, że to tylko czujnik. Ja musiałem wymieniać silnik pompy ABS bo błąd na początku się sam kasował co pewien czas - a później jak się załączył to nic nie pomagało :-D

Mieszkam za granicą i dojeżdżam autem do pracy,  na codzień go potrzebuje. Druga rzecz to koszty naprawy są wysokie. Wiem sam sobie jestem winien. Wiecie jak jest zawsze brakuje czasu :rolleyes:i pieniędzy :rolleyes:

Dziękuję bardzo za wszystkie sugestie <piwko>Pozdrawiam. 

@zibi7 czasem się nie tłumacz :-) Jak to czujnik to diagnoza 15 minut, zakup 5 minut, wymiana 15 minut. Moje auto też jest w ciagłym ruchu i nie biorę urlopów żeby ogarnąć to i owo. Koszty ok ale znowu... Jak to czujnik to przynajmniej w MII było to nie więcej niż 250 zł ze wszystkim. Może za granicą więcej ale inaczej tam pewnie zarabiasz :-) No cóż. Powodzenia <piwko>

Edytowano przez pbet

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się