Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sprawdzenie poziomu oleju silnikowego w TCe 1,2 130 KM


ABCMegane

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów, mam duży problem z sprawdzeniem poziomu oleju silnikowego w moim TCe 1,2 130 KM. Zawsze to robię rano w garażu o płaskim podłożu. Jednak odczytane poziomy z bagnetu z różnych (kolejnych) dni mogą się różnić o kilka mm. Raz wyżej, a raz niżej. To wygląda jak jakaś ilość oleju się chowa i czasami wylewa się do miski, czasami nie. Lub miska z jakichś powodów jest różnie pochylona. Biorę pod uwagę to, że benzyna może się dostać do oleju, ale to też nie jest logicznym wyjaśnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mi też ciężo dopatrzeć stan,bagnet długi pokręcony zawsze gdzieś się umoczy olejem i jest oczopląs!Jeśli olej świeży,czysty to już całkiem kiepsko.Mam jedno miejsce na bagnecie i do niego się odnoszę podczas kontroli~są jeszcze kropki na liczniku informujące o stanie też coś tam prawdy mówią,ale trzeba sobie na spokojnie gdzieś na bagnecie złapać punkt odniesienia i nim się kierować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ROBRAT napisał:

~są jeszcze kropki na liczniku informujące o stanie też coś tam prawdy mówią,ale trzeba sobie na spokojnie gdzieś na bagnecie złapać punkt odniesienia i nim się kierować.

W MIV chyba tych kropek nie ma...albo jeszcze ich nie odkryłem. Wiem, że w MIII podczas uruchamiania silnika należy wcisnąć jeden z przycisków od komputera pokładowego aby wyświetlić stan oleju. Dajcie znać czy jest ta opcja w "czwórkach"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, mikolaj72 napisał:

W M3 było więc nie wiem czemu w M4 Renault z tego zrezygnował.

Nie ma sensownego wytłumaczenia. Pewnie zdecydowały koszty. Podobnie zastanawiamy się w innym temacie dlaczego do MIII nie przeniesiono wielu fajnych i funkcjonalnych rozwiązań, które były w MII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mich64 i tak łatwiej się sprawdza olej w 3 niż w 2 gdzie połamałem trzy bagnety. W 3 jest lepiej uformowany i wchodzi/wychodzi bez większego oporu tylko trzeba odpowiednio nim zakręcać i nie ciągnąc/pchać za korek tylko za banet przy jego wejściu.

Panowie mający MIV, jaki jest bagnet w MIV? Dziwi mnie, że nie mogą lub nie chcą zastosować zwykłego, prostego, metalowego bagnetu.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w 1,2 Tce jest metalowy bagnet świder dopiero przy końcu gdzie skala prosty ale wg.mnie ciężko o odczyt chyba że olej smoła.W M2 1,6 był plastikowy krótki nigdy nie miałem z nim problemu a to chyba ten sam silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby ten sam. Ja w MII 1.5 101KM miałem bagnet prosty ale on się załamywał w kanale i jakoś skręcał. Miał tendencję do pękania. W MIII mam widocznie uformowany w taką jakby spiralę ale dalej plastikowy. Nie jest krótki.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ROBRAT napisał:

Miałeś dci w M2?

Tak. Tam był prosty dość długi bagnet ale skręcał i obracał się w rurce.

1 minutę temu, ROBRAT napisał:

Ja piszę teraz o twoim M3

Ja też :-) Jest długa, plastikowa, uformowana w spiralę miarka.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!