Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sprawdzenie poziomu oleju silnikowego w TCe 1,2 130 KM


ABCMegane

Rekomendowane odpowiedzi

Hm spirala? A korek jaki? Taki jak do wlewu oleju tylko większy? Ten mój bagnet to taki długi plastikowy, strasznie trudno go wepchnąć bo się gnie. Do tego nic na nim nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja miałem całkiem inny krótszy.Wsponiałeś że w 2ójce połamałeś bagnet,to co się odłamało zostało w misce?pytam bo u siostry w Peugocie 307hdi też się złamała końcówka sam ten miernik poziomu oleju i leży sobie gdzieś w misce chyba nie zrobi balaganu?

Edytowane przez ROBRAT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, ROBRAT napisał:

Wspomniałeś że w 2ójce połamałeś bagnet,

Nawet dwa :-) Z resztą nie ja jedyny, sporo osób opisywało taką akcję nawet na tym forum.

52 minuty temu, ROBRAT napisał:

to co się odłamało zostało w misce?

Pewnie tak bo gdzie indziej ale nie wiem bo mój ówczesny mechanik powiedział żeby olać temat ponieważ na wyjściu z miski do silnika jest jakieś drobne siteczko i bagnet będzie sobie leżał na samym jej dnie, a przez to "sitko" nie przejdzie.

52 minuty temu, ROBRAT napisał:

pytam bo u siostry w Peugocie 307hdi też się złamała końcówka sam ten miernik poziomu oleju i leży sobie gdzieś w misce chyba nie zrobi balaganu?

Tak więc jeździłem przez jakiś czas oraz wiele tysięcy kilometrów i faktycznie nic się u mnie nie działo ale jak jest u Króla Lwa to nie wiem. Pewnie podobnie choć można podpytać jakiegoś kumatego mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odgrzeje kotleta. Miałem robioną naprawę tj. uszczelnianie obudowy rozrządu bo było zapocenie. Na drugi dzień w garażu sprawdziłem sobie stan oleju był 1/2 miarki, no więc dolałem sobie troszkę, wyszło mi jakieś 4/5 miarki więc myslę sobie spoko, tyle starczy. Po tygodnie coś mnie skusiło i znowu sobie sprawdziłem. Okazało się, że tym razem mi pokazuje na równo z max, a może nawet milimetr więcej. Znowu po tygodniu sprawdziłem i znowu tak samo jak ostatnio.

Czy na równo z max ( albo 1mm więcej) nic się złego nie stanie?  Zastanawiam się też czemu wcześniej pokazywało mniej ? ;/ Dodam, że po pierwszym roku tj 7000km na bagnecie (było zawsze 3/4) nie zauważyłem spadku oliwy.

Edytowane przez doesnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@doesnt Jeździj śmiało, nic się nie stanie. Znam takich co mieli litr oleju wlane za dużo i zamiast spuścic do odpowiedniego stanu to jeździli bo i tak to silnik przepali. Co innego gdyby układ tłokowo korbowy (dół silnika) nie miał odpowietrzenia wtedy mógłby być problem przy większej ilość oleju, a tak to śmigaj normalnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!