Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

wafel923

Megane II phI Bierze olej pomoc

Recommended Posts

Witam 

Mam taki problem że moje renault megane 2 1,5 dci z 2004 roku przebieg 271 tys km bierze chyba olej bo coś bardziej ubywa i mechanik ostatnio mi dolewał. I jeszcze takie cos zauważyłem że u mnie na kostce były chyba wycieki z auta bo była plama na kostce. Proszę o pomoc co robić

Jeżeli bierze olej, to w I etapie należy wymienić uszczelniacze zaworowe.

Wyciek oleju, należy zlokalizować i usunąć przyczynę. 

• +1 1

Warto ustalić przyczynę ubywania oleju - czy silnik "bierze" olej, czy też olej wycieka.

Wycieki oleju, to wiadomo, że cudów nie ma - trzeba uszczelnić (chyba, że chcesz się pobawić w dodatki, to wtedy wynn's ma taki 'stop leak', który regeneruje uszczelki - jednak jeśli jest np. pęknięta, to żaden dodatek nie pomoże). Ale jeśli "bierze", to zanim rozbierzesz pół silnika, zacznij od porządnej płukanki (nie będę wymieniał firmy, ale najlepsze są te w butelkach metalowych), dodatku ceramizującego i lepszego oleju (np. 5w40). W necie znajdziesz tysiące pozytywnych opinii ludzi, którym jak ręką odjął spalanie oleju spadło kilkakrotnie od samej płukanki (a pozostałe 2 czynności które wymieniłem także mają na to wpływ).

Edytowano przez niebianskaskurwoala

Ponawiam temat bo z tego co się zorientowałem to jednak ten wyciek na kostce to nie było z mojego silnika ale olej dalej ubywa w jeszcze większych ilościach czasami jak jadę to za mną widać w lusterku biały dym. Dodam jeszcze że sprawdzając poziom oleju w komputerze czasami jest większy a czasami mniejszy czym to jest spowodowane dodam że sprawdzam już jak samochód chwilę postoi 

Czy w płynie od chłodnicy masz tłuste plamy lub bąbelki podczas pracy silnika? "Masło" pod korkiem oleju?

Obecnie przerabiam podobny temat w scenicu o przebiegu 240 kkm. Branie oleju i dymek za samochodem. Gdy wyjąłem tłoki okazało się, że pierścienie olejowe były zużyte w znacznym stopniu. Przy dopuszczalnym luzie 0,3-0,5 mm miały luz na zamku ponad 1 mm. W sobotę wszystko skręcam, wymieniam uszczelniacze zaworowe  i dam znać na ile to pomogło.