Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

funyboy

Megane IV phI Czy kupilibyście ponownie megane?

Recommended Posts

Mam MIV GC i już CI pisałem, jezdziłem nawet z prędkością 170 i nie faluje. Podobno był z tym problem na początku produkcji, w tej chwili ja tego u siebie nie widzę a sprawdzałem kilka razy. 

38 minut temu, LTar napisał:

Mam MIV GC i już CI pisałem, jezdziłem nawet z prędkością 170 i nie faluje.

Ty (i może kilka innych osób) pisałeś, że nie faluje. Inni natomiast twierdzą, że faluje. Nigdzie nie ma jasnej informacji, że maski we wszystkich nowych modelach Renault zostały usztywnione (kataryniarz wspomina o akcji serwisowej wyłącznie na Espace, podczas gdy wyginanie się maski obserwowane jest także w pozostałych modelach z gamy). Serwis Renault twierdzi, że falowanie w Megane i Talismanach to norma i nie należy się tym przejmować. Dlatego chciałbym się dowiedzieć od tych którym maska faluje, czy są to bardziej minimalne drgania (i te być może faktycznie można zbagatelizować), czy spore uginanie się całej blachy (jak na załączonym filmie w Espace), które może prowadzić do bardzo niebezpiecznych sytuacji.

Konstrukcja klapy, mechanizm zamykania, styk z logo producenta na przodzie - te wszystkie elementy są niemal identycznie rozwiązane w Espace, Talizmanie, Megane i jeśli w jednym modelu maska od falowania potrafiła się otworzyć, to moim zdaniem w pozostałych również może się to wydarzyć. Nie bardzo rozumiem, dlaczego Renault miałoby ogłosić akcję serwisową wyłącznie na jeden model, a w przypadku pozostałych dalej twierdzić, że "falowanie to norma i należy z tym normalnie jeździć".

Edytowano przez goku

Też ostatnio miałem okazję jechać na ekspresówce z większą prędkością (ok 160-180) i nie było żadnego falowania maski. Tylko że mój ma dopiero 4 Msc 

mój ma 6 miesięcy :) ale produkcja koniec 2017. A Pan zastanawia się nad zamówieniem nowego... więc opinia kogoś z 2016 może mieć takie znaczenie co nic :)

Edytowano przez LTar
  • +1 1

Potwierdzam, samochód produkcja maj 18, kombi, przy 150 - 160, nawet długotrwale, brak jakichkolwiek objawów. Myślę, że nowego z rocznika 18 czy 19 można brać i się nie martwić :)

Moje Megane jest z 2017, żadnych objawów falowania. Ponadto skąd wiadomo, że ten Espace po prostu nie miał niedomkniętej klapy?

Ja falowanie maski zobaczyłem pierwszy raz grubo po ponad roku użytkowania. Do tego, widziałem to tylko raz. Więc tak jak pisałem gdzieś wcześniej, uważam, że problem najprawdopodobniej dotyczy wszystkich Meganek (również nowych). Tyle, że występuje w jakichś specyficznych warunkach.

U mnie falowała ale ostatnio nie faluje:rolleyes: od kilku miesięcy-nic nie rozumiem. Dwa tygodnie temu jeździłem z prędkością max. ok. 170 km/h i było bez falowania. Tak jak Kolega chucky80 napisał, że zależy od warunków...chyba?!  

A tak na marginesie to samochód godny polecenia i uwagi.  Po roku eksploatacji przejechane ok. 16700 km, użytkowany jako drugie auto w rodzinie i jest w porządku. Serwis Reni w Białymstoku na tle innych miast i marek całkiem dobry i bezproblemowy. Megane moim zdaniem lepsze od Aurisa i kilku innych „renomowanych” kompaktów. Pozdrawiam.

U mnie faluje i zawsze falowała, z prędkościami autostradowymi 160+ jeżdżę codziennie, już się przyzwyczaiłem. Auto z końcówki 2016, przejechane 130 tys. Kolega ma 2018 i ma to samo. Nie patrzyłem przy jakiej konkretnie prędkości się to objawia, ale wydaje mi się, że dopiero powyżej 180. 

Edytowano przez pawel934
  • +1 1

@pawel934: W moim przypadku "prędkości autostradowe" to raczej okolice 140km/h, ale dziękuję za potwierdzenie moich obaw. W Espace maska falowała, potrafiła się z tego powodu sama otworzyć i Renault ogłosiło akcję serwisową. W Megane maska faluje i serwis Renault twierdzi, że to normalne zachowanie. Duży minus, niestety :/ 

• Zwycięzca 1

Poprawcie mnie jeśli się mylę ale megane nie ma 2 warstw maski a sam zamek jest bezpośrednio umocowany w masce także to jest szukanie problemu na siłe.

Ja jeżdżę za szybko i nic. Na forum nikt nie zaraportował takiego przypadku a razem napewno mamy już miliony kilometrów.

Jestem całkiem pewien, że gdyby producent zauważył tak istotna dla bezpieczństwa wadę to napewno by wezwał na akcje serwisową w trybie natychmiastowym tak jak w przypadku Espace.

Dokładnie, jakby problem otwierających się pokrywa silnika dotyczył Megane to już dawno byłaby akcja serwisowa bo nikt nie pozwoliłby na swobodna jazdę autem w którym nagle może się maską otworzyć. W Espace był taki problem i odrazu zareagowali, widocznie w Megane nie ma takiej potrzeby bo maską się nie otworzy. A tak wgl to nie tylko Renault cierpi na falowanie maski bo niektóre marki też mają takie problemy :)

To się dzieje w każdej znanej mi megane iv. Łącznie u nas w firmie meganki iv maja przejechane dobrze ponad milion kilometrów i w żadnej jeszcze się nie otworzyła :D 

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się