Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy kupilibyście ponownie Megane?


funyboy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, może jestem jednym z niewielu tutaj, ale mnie kompletnie odrzuca tył. Przód jest ok, ale ogólna linia mnie nie porywa, podobnie zresztą jak Megi w HB.

Co innego to cacuszko :11_blush:

 

v.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S60 czy s80 to magia:)

Jezdziłem s80 T6 - nowym modelem, najbogatszą wersją. Moja Szefowa ma i naprawdę jezdzi się tym przyjemnie.

Edytowane przez LTar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volvo V40 już jest w końcowej fazie produkcji i podzieli niedługo los Golfa 7. W  końcu premierę swoją miało w 2012 roku. Z zewnątrz mimo wieku auto jest bardzo ładne, wnętrze.... ekran nawigacji zdradza swój wiek... takie wgłąbienie jak to w pierwszych ekranach nawigacji, oraz tunel środkowy już nie pasuje na obecne czasy. Ewidentnie prosi się o następce bądź gruntowne odświeżenie wnętrza. Google mówi że na przełomie 2019-2020 roku będzie nowy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździ się o wiele lepiej niż Golfem 7, prowadzi się trochę jak nowa Aklasa. 

A że serwis kosztuje ---- no to nie tania Skoda czy inne Renault :) = Volvo to w końcu marka premium - tak jak z jeansami - jest Reserved i jest Calvin Klein Jeans :)

 

Ja za 100tyś na pewno szukałbym auta sklasyfikowanego w grupie premium - tym się po prostu inaczej jeździ, za swoje meg3 w 2015 roku zapłaciłem w salonie 64.000 z ubezpieczeniem oc i Ac oraz rozszerzoną gwarancją. Wersja Bose bez panoramy i podgrzrzewanych przednich foteli = poza tym wsio. I uważam że to były rozsądne pieniądze jak za taki samochód - teraz płacić za podobne auto 100 ?? Renault trochę oszalało :) zbliża się z cenami do marek Premium

Edytowane przez Sarna1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2015 roku to była wyprzedaż modelowa. Schyłek życia auta z 2009 roku. Dlatego ceny były niskie. Ja też w 2010 roku kupiłem opla astra H za 56 000 diesla w średniej wersji. Tylko wychodził już nowy model. Auta trochę drożeją to fakt. Ale jeśli wyjdzie następca volvo v40 to za 105 000 kupisz wersje podstawową. Zobacz że te samochody na otomoto za 105 000 są z cennika za 130 000. 

Ostatnio za 100 000 można było kupić stary model s60 w średniej wersji a nowa s60 (na razie na wzorze cennika v60) cena to 150 000 minimum.

Edytowane przez LTar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy kupowałem auto żonie to jeszcze za bardzo nie było wiadomo jak 4ka megane będzie wyglądała więc ciężko mówić o wyprzedaży.

 

Co do Volvo i zmiany modelu - okej ale to auto premium, bez takiej dramatycznej utraty na wartości jak np. Renówki, nawet jak wejdzie nowy model to będzie dobrze trzymało cenę - zobacz na merce a klasa czy nawet to Volvo - nie ma takiego dramatu jak z francuzami.

Meg 4 weszła do sprzedaży w 2016 w 2019 będzie miała lift - więc kupowanie teraz nówki za 100 tyś to trochę strzał w kolano bo za 6 czy 9 msc będzie już niestety stare :(. W tym świetle kupowanie wozu za 100 koła który za rok będzie warty 65 to lekka skucha. 

 

Francuskie auta zawsze były tańsze niż reszta - teraz ceny się wyrównały, niestety jak widać po tematach na forum, dalej jakościowo są francuskie :D ale co ważne dla np. mojej żony są ładne :D Dlatego następny będzie Scenic lub Kadjar po lifcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też niestety uważam że obecnie Reno jest po prostu za drogie. Pomimo pewnej sympatii, płacenie więcej niż 80 tys pln za kompakta MIV jest dla mnie po prostu bez sensu. A dobieranie kolejnych pakietów z ledami, większymi ekranami itp za kolejne tysiące to już kompletnie nie moja bajka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIV w wersji limited HB kosztuje 70 000 i spokojnie można zrobić niższą cenę więc moim zdaniem to nie jest jakoś specjalnie drozej niż konkurencja. 

Z drugiej strony za 85 000 możesz zrobić GC które wygląda już naprawdę dobrze i jest duże bo ma 4.65 cm długości tyle co mercedes klasy C czy volvo s60.

MIV ma normalną cenę kompakta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą utratą wartości to bym nie przesadzał. Ja moją Megane II 1.6 5 letnią kupiłem za 20k PLN. Szwagier swoją Megane III 1.6 8 letnią kupił za 25k PLN a to była okazja bo przebieg był żaden. 

Lift będzie polegał na dodaniu kierunkowskazów led i będzie ledwo widoczny. IMHO

 

Widzę, że dyskusja zmierza w tym kierunku o którym mówiłem... nic się nie opłaca tylko brać auto klasy premium za min 125k PLN ceny katologowej przed rabatami.

To chciałem dodać, że kupno nowego auta sie w ogóle nie opłaca, ani kupno auta w ogóle.

 

Chciałem zauważyć, że to nie jest tak, że Renault podrożało tylko ceny nowych aut poprostu idą do góry.

 

Co w takim razie można kupić za 80tyś PLN ... bmw ? Za 80 tysięcy można kiedy były edc można było mieć Megnae 130km EDC. Pokażcie inne auto tej klasy które można było kupić z automatem z tyle i to w dobrej wersji wyposażenia.

Edytowane przez Pum4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIII 130 EDC można było wyciągnąć poniżej 67, nie 80 tys pln, a co można mieć za 80 tys? nie śledziłem rynku ale widzę ze np.  astrę 150KM można dostać poniżej 70 tys pln...

co do utraty wartości - jest ogromna, megane w ciągu 4 lat traci ok 40% wartości

 

edit - chciałem napisać "w ciągu 3 lat"

Edytowane przez tomekrus
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 letnie X3 F25 koszt zakupu 2.0d xdrive kolo 200k PLN po 4 latach na otomoto kosztują około 100k PLN utrata wartości 50%.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Wspomniane Volvo V40 koszt zakupu pożej 100k PLN auta z roku 2014 50-60k czyli też powyżej 40% utraty wartości.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

wystarczy poszukać w googlach, pominać auto świat gdzie zawsze golf i pokrewne i okazuje się, że różnica jak jest to 5% wartości i spada z czasem.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

https://autokult.pl/24551,utrata-wartosci-samochodu-po-3-latach-sprawdz-ile-stracisz

:lapka:

REGULAMIN: pkt. 5.9 - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się jednoznacznie stwierdzić, że "za 100k to już lepiej szukać premium", to kwestia priorytetów... Jak komuś zależy na mocnym silniku a jednocześnie pakowności to kupi za tą kwotę 200-konne kompaktowe kombi w topowej wersji wyposażenia od Peugeot, Opla czy do niedawna Renault. A jeśli ważniejsza jest odrobina prestiżu ;) elegantsze wykończenie i nieco lepsze właściwości jezdne, to można wybrać samochód premium ale kosztem mocy i pewnych elementów wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast bajdurzyć w nieskończoność, przeczytajcie co napisał zainteresowany w 1 swoim poście. Chce kupić auto do jakiegoś pułapu cenowego, ale boi się przyszłych kosztownych napraw. Więc logiczne, że chce mieć nowe, ale tanie w użytkowaniu.  A wy zaczynacie wyskakiwać z autami typu Volvo, którego serwis jak już ktoś wspomniał nie jest tanie i ewentualna naprawa w autoryzowanym może sprawić, że wyskoczy z kapci. Zaczyna was ponosić fantazja.

  • Like 1
  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kataryniarz zmienił(a) tytuł na Czy kupilibyście ponownie Megane?
  • kataryniarz przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!