Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

funyboy

Megane IV phI Czy kupilibyście ponownie megane?

Recommended Posts

Opinia po lekko ponad roku użytkowania wersji GC ze skrzynią EDC w najbogatszej wersji z praktycznie wszystkimi pakietami dodatkowymi.

PLUSY:

- wygląd zewnętrzny, dla mnie istotne, lubię jak samochód mi się podoba.

- światła Full LED. Na minus jedynie brak kierunków LED.

- wyświetlacz Head-Up. Bajer, szczególnie jak się włączy Navi. Nie trzeba odrywać wzroku od drogi.

- skrzynia EDC. Mimo lekkiego poszarpywania (co jest domeną większości dwusprzegłówek) skrzynia działa idealnie, nie głupieje, robi to co chcę. Wymaga to nauczenia się jazdy nieco inaczej niż manualną skrzynią, ale jestem bardzo zadowolony.

- czujniki 360 stopni. Idealne do parkowania w ciasnych miejscach.

- mimo wszystko zdecydowałem się umieścić tutaj silnik. Kultura jest wysoka (oczywiście jeśli trafimy egzemplarz bez wad, co czytając niektóre wątki nie jest regułą), a do mojego poruszania się głównie w mieście sprawdza się bardzo dobrze. Spalanie jest wysokie, ale spodziewałem się tego na kapciach 18" i automacie.

MINUSY:

- FATALNE materiały wykończeniowe środka. Niedopuszczalne dla mnie jest żeby w rocznym samochodzie trzeszczało tak wiele rzecze. Chwytanie za uchwyt i zamykanie drzwi to jakaś porażka. Trzeszczy cała rączka, bo plastik jest pewnie najgorszego sortu.

- notoryczne problemy z tłuczącym się zawieszeniem. A to łącznik stabilizatora, a to belka. Przy przebiegu ~19k km :34_rolling_eyes:

- praktycznie niedziałające spryskiwacze przy prędkości +70km/h

- brak Android Auto/Apple CarPlay w modelach sprzed maja 2017, mimo że oprogramowanie mam najnowsze. Zwykły skok na kasę.

- Aktualność map w fabrycznej nawigacji

- tylne fotele nie składają się do końca, tym samym nie mamy idealnie płaskiej przestrzeni załadunkowej jeśli przewozimy coś większego/dłuższego.

- brak możliwości otwarcia bagażnika przy pomocy fizycznego przycisku na klapie, zostaje otwarcie z karty, przy kierownicy lub machanie nogą.

- głośniki. Kompletny brak niskich tonów przy głośności ponad połowę skali. 

- zrywające co chwilę połączenie bluetooth z telefonem.

Ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolony, ale myślę, że przesiadka na francuza była raczej jednorazowym wybrykiem i po końcu przedłużonej gwarancji wrócę do Insigni, z którą po 5 latach rozstawałem się z bólem i w serwisie byłem jedynie na przeglądach, a tutaj przez pierwszy rok już 4 wizyty na naprawy gwarancyjne. W Oplu po 5 latach nie skrzypiało/trzeszczało praktycznie nic.

Napisano (edytowany)

Więc ja powiem ze swojej strony po 1 roku i 4 m-cach użytkowania i przejechaniu 11tyś (głównie miasto)

PLUSY

wygoda jazdy

wygląd oraz wybajerzenie modelu

wykonanie wnętrza (u mnie nic nie skrzypi - totalnie nic)

silnik - ale tylko pod względem kultury pracy i głośności

plus hatchback'a - klapa otwierana "jak Bóg przykazał" przyciskiem

MINUSY

soft systemu audio/navi - walenie w ch... z wersją i brakiem możliwości aktualizacji map dla 2.xx i aktualizacji samego softu (tylko po 05.17)

wady wieku dziecięcego (skrzypienie tylnej belki)

spryskiwacze - nawet po wymianie nie jest tak jak być powinno

tylne fotele pod kątem składania (brak płaszczyzny)

silnik - pod kątem dynamiki i spalania - ale to jakby nie patrzeć tylko 1,2.

Co do spalania to zobaczę co wyjdzie teraz - jak w sobotę jechałem na wesele za Opoczno (zresetowałem kompa) to po powrocie pokazywał spalanie 6,1 (śr.pr. 60km/h), a przy jeździe żony w mieście pokazuje 10l/100. No tak duża różnica to chyba przegięcie. Kompa zresetowałem po powrocie i zobaczymy co będzie pokazywał po 2 tyg.

Dla mnie wychodzi, że za wcześnie kupiłem Meganke - jakbym kupił po maju to bym miał lepiej.

Jak za 3 lata będę zmieniał (koniec leasingu) to wtedy będę się zastanawiał - może i Renault - tylko znając życie będzie Megi IV Ph2 albo 3 i wtedy to byłoby bez sensu kupować ten sam samochód. Chyba że wyjdzie Megane V - to wtedy kto wie.

Wiem jedno, że przydałoby się żeby ASO tylko jakieś w pobliżu było inne - bo w tym czasami mnie wkurzają (ale to chyba wszędzie mają taką przypadłość, że jak najbardziej unikać klienta i wciskać głupoty)

Edytowano przez MarcinDe

Wtedy kupisz MV ph1 :-)

Napisano (edytowany)

No  w sumie tak i do  nowa "choroby wieku dziecięcego" :-D

Dlatego będzie używany 2-latek z dużą benzyną i fakturą23% - bo musi być w leasing'u.:rolleyes:

Edytowano przez MarcinDe

4 godziny temu, Geble napisał:

Ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolony, ale myślę, że przesiadka na francuza była raczej jednorazowym wybrykiem i po końcu przedłużonej gwarancji wrócę do Insigni, z którą po 5 latach rozstawałem się z bólem i w serwisie byłem jedynie na przeglądach, a tutaj przez pierwszy rok już 4 wizyty na naprawy gwarancyjne. W Oplu po 5 latach nie skrzypiało/trzeszczało praktycznie nic.

odniose się do opla, u mnie po 4 latach w Mokce, a to auto nie dużo tańsze od insigni, skrzypiał pedał sprzęgła, podobno większość mokk tak ma. Zdarzały się uderzenia tylnej półki bagażnika. W serwisie bywałem często: wymiana uszczelki drzwi, wymiana pompki sprzęgła, wymiana sondy lambda, wymiana wentylatora, czyszczenie przepustnicy itd itp o których już nie pamiętam. A mokka uchodzi za auto bez awaryjne, co w stosunki do dość awaryjnej insigni jest problematyczne. 

Napisano (edytowany)
11 godzin temu, Geble napisał:

Grand Coupe jest produkowane w Turcji. Kiedyś tak było z innymi modelami Renault które były wyprodukowane w Turcji były gorzej wykonane, od tych samych modeli które zostały wyprodukowane we Francji oraz Hiszpanii... Analizując forum tutaj właściciele Meganek IV raczej nie narzekają na jakość wykończenia. Megane Grand Coupe nie jest oferowanie w Europie zachodniej, więc może jakość w Grand Coupe już nie takim priorytetem jak w Megankach IV....

Edytowano przez mayn

Co do innych marek się nie wypowiadam - bo mam wyrobione zdanie i informacje od znajomych.

Swego czasu pracowałem też w salonie (akurat Citroena) i ludzie którzy z nami pracowali wcześniej robili w różnych salonach i wszędzie jest tak samo.

Jak kupujesz auto "to by Cię ozłocili", jak się zjawiasz w ASO z problemem to "bujaj się".

Co do awaryjności - wystarczy przejrzeć UOKiK i zobaczyć ile jest akcji ogłoszonych i poczytać fora innych marek - wszędzie jest tak samo "różowo" jak u nas, a nawet lepiej.

@MarcinDe Rozumiem, że jeździsz do ASO w mieście wpisanym w forum? Podobno nie jest to najlepsze ASO, ja jeżdżę i jestem umiarkowanie zadowolony, ale przyjmują wszystko.

lol19pl - jeżdżę do Karasiewicza (tylko to jest u nas w Radomiu), następne jest w Kielcach (70km  trasy) - nie bardzo chce mi się tyle jeździć.

Przyjmują wszystko, ale jak słucham czasami wywodów tego gościa od gwarancji (zapomniałem imienia) to nie wiem  czy się śmiać, czy płakać - bo tak pierdo....i kocopoły.

A skąd jesteś że do Karasiewicza przyjeżdżasz??

Ja jestem praktycznie idealnie pomiędzy Kielcami a Radomiem, ale jednak jakoś do Radomia z górki. Faktycznie gość czasem gada od czapy, co mnie obchodzi, że oni nie mają jakichś tam instrukcji, w innych autach spryskiwacze psikają i lampki nie przygasają jak się skręca kierownicą.

TAK kupił bym dokładnie takie samo auto! :-) bez marudzenia o silnikach itd 1.2tce intens + dodatki zupełnie mi wystarczają :-)

Napisano (edytowany)

Ja bym kupił bo jest możliwość wyrwania w wyprzedaży 1.6 dci GrandTour w cenie 70 tys zł (ZEN z dodatkami).

Edytowano przez tomekrus

Co by nie być gołosłownym. Niech mi ktoś powie, że to jest normalne w samochodzie za ponad 100 tysięcy :4_joy:

IMG_0884.MOV

Czy to Twój egzemplarz? Mam nadzieje że podczas jazdy chociaż jest cisza.

57 minut temu, Geble napisał:

Co by nie być gołosłownym.

Kruca fuks... :bash: faktycznie nieciekawie... Musiałeś trafić na jakiś wadliwy egzemplarz ale ja bym to reklamował do skutku.

Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Geble napisał:

Co by nie być gołosłownym. Niech mi ktoś powie, że to jest normalne w samochodzie za ponad 100 tysięcy :4_joy:

IMG_0884.MOV

Jeśli to jest Twój egzemplarz Megane Grand Coupe to wnioskować można już dlaczego tak skrzypi. Megane Grand Coupe nie jest oferowane w Europie zachodniej, więc jakość już nieco gorsza samochodów wyprodukowanych w Turcji. Tak było dawniej z jakością Thalii, Fluence które również nie były oferowane w Europie zachodniej. Kolega który 3 dni temu odebrał Megana GT Line, widział ten filmik, sprawdził u siebie i nic nie skrzypi.

Edytowano przez mayn

Też mam GC i u mnie nie skrzypi

Napisano (edytowany)

Mayn dopiero zacznie mu skrzypiec za 3tys km : D

U mnie lekko coś tam słychać jak się to ściska, ale to jest tragedia u Ciebie xD

Edytowano przez doesnt

Bo na zachodzie nie są popularne sedany. Ale zauważyłem w cenniku że np. Peugeot 208 kosztuje od 55 tyz zł. czyli brakuje 4 tys. zł żeby kosztował tyle co megane IV w podstawowej wersji. A Peugeot 308 to już jest droższy od megane. Ale widać różnicę w jakości Peugeota a Renault że jest lepiej zrobiony.

No oczywiście, że mój egzemplarz. Pisałem przecież tutaj, że jakość wykończenia wnętrza to żart. Plastiki użyte w środku są najgorszego sortu. Boję się co będzie za dwa, trzy lata skoro już po roku z hakiem tak okropnie trzeszczy. Mogę spróbować atakować ASO, ale nie chcę wyjść na idiotę, bo pewnie mi powiedzą, że to przecież plastik, więc musi trzeszczeć.

12 minut temu, Geble napisał:

Mogę spróbować atakować ASO, ale nie chcę wyjść na idiotę, bo pewnie mi powiedzą, że to przecież plastik, więc musi trzeszczeć.

No ale bez jaj, że w tak młodym i nie wyeksploatowanym aucie. Ja bym tego nie zniósł. Oprócz ASO możesz napisać mail do RP i wysłać im ten filmik. Ciekawe co by powiedzieli.

Fakt to slabe. Na pewno możesz to zgłosić na gwarancję. W każdej raczce tak masz czy tylko w kierowcy?

Zobaczcie co się u mnie dzieje. Tydzien temu wyjechał z salonu.

20180427_163244.mp4

Jakość naszych meganek jak chodzi o wnętrze to naprawdę słabizna ;/  u mnie przy skręcie słychać kabelek (przy kręceniu kierownicą) jak się obija pod osłoną kierownicy, tak jakby zapomnieli go tam przymocować.

Co do uchwytów drzwi u mnie to też trzeszczy, ale nie tak głośno. Da się wytrzymać. Przy nacisku już średnim trzeszczy środkowy tunel oraz ekran dotykowy (8 cali) plus wszystko dookoła niego. Też tak macie ?

Podłokietnik jak jest na Max wysunięty to trzeszczy. Ekran też mam 8 cali ale nie trzeszczy. 

No to ja myślałem, że mam coś nie tak z moją sztuką - bo skrzypiało z tyłu zawieszenie.

Ale jak tak oglądam te filmiki to ja mam bajkę - odebrałem 29.12.2016 (zrobione 12yś) i nic nie skrzypi w środku (ani rączki, ani tunel, ani panel środkowy).

Ja tam jestem z Meganki zadowolony, mnie tylko trafia spalanie tego silnika 1,2 w mieście (przy trochę cięższej nodze).

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się