Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy kupilibyście ponownie Megane?


funyboy

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Geble napisał:

Ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolony, ale myślę, że przesiadka na francuza była raczej jednorazowym wybrykiem i po końcu przedłużonej gwarancji wrócę do Insigni, z którą po 5 latach rozstawałem się z bólem i w serwisie byłem jedynie na przeglądach, a tutaj przez pierwszy rok już 4 wizyty na naprawy gwarancyjne. W Oplu po 5 latach nie skrzypiało/trzeszczało praktycznie nic.

Grand Coupe jest produkowane w Turcji. Kiedyś tak było z innymi modelami Renault które były wyprodukowane w Turcji były gorzej wykonane, od tych samych modeli które zostały wyprodukowane we Francji oraz Hiszpanii... Analizując forum tutaj właściciele Meganek IV raczej nie narzekają na jakość wykończenia. Megane Grand Coupe nie jest oferowanie w Europie zachodniej, więc może jakość w Grand Coupe już nie takim priorytetem jak w Megankach IV....

Edytowane przez mayn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do innych marek się nie wypowiadam - bo mam wyrobione zdanie i informacje od znajomych.

Swego czasu pracowałem też w salonie (akurat Citroena) i ludzie którzy z nami pracowali wcześniej robili w różnych salonach i wszędzie jest tak samo.

 

Jak kupujesz auto "to by Cię ozłocili", jak się zjawiasz w ASO z problemem to "bujaj się".

Co do awaryjności - wystarczy przejrzeć UOKiK i zobaczyć ile jest akcji ogłoszonych i poczytać fora innych marek - wszędzie jest tak samo "różowo" jak u nas, a nawet lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol19pl - jeżdżę do Karasiewicza (tylko to jest u nas w Radomiu), następne jest w Kielcach (70km  trasy) - nie bardzo chce mi się tyle jeździć.

Przyjmują wszystko, ale jak słucham czasami wywodów tego gościa od gwarancji (zapomniałem imienia) to nie wiem  czy się śmiać, czy płakać - bo tak pierdo....i kocopoły.

 

A skąd jesteś że do Karasiewicza przyjeżdżasz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem praktycznie idealnie pomiędzy Kielcami a Radomiem, ale jednak jakoś do Radomia z górki. Faktycznie gość czasem gada od czapy, co mnie obchodzi, że oni nie mają jakichś tam instrukcji, w innych autach spryskiwacze psikają i lampki nie przygasają jak się skręca kierownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Geble napisał:

Co by nie być gołosłownym. Niech mi ktoś powie, że to jest normalne w samochodzie za ponad 100 tysięcy :4_joy:

 

 

IMG_0884.MOV

Jeśli to jest Twój egzemplarz Megane Grand Coupe to wnioskować można już dlaczego tak skrzypi. Megane Grand Coupe nie jest oferowane w Europie zachodniej, więc jakość już nieco gorsza samochodów wyprodukowanych w Turcji. Tak było dawniej z jakością Thalii, Fluence które również nie były oferowane w Europie zachodniej. Kolega który 3 dni temu odebrał Megana GT Line, widział ten filmik, sprawdził u siebie i nic nie skrzypi.

Edytowane przez mayn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo na zachodzie nie są popularne sedany. Ale zauważyłem w cenniku że np. Peugeot 208 kosztuje od 55 tyz zł. czyli brakuje 4 tys. zł żeby kosztował tyle co megane IV w podstawowej wersji. A Peugeot 308 to już jest droższy od megane. Ale widać różnicę w jakości Peugeota a Renault że jest lepiej zrobiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście, że mój egzemplarz. Pisałem przecież tutaj, że jakość wykończenia wnętrza to żart. Plastiki użyte w środku są najgorszego sortu. Boję się co będzie za dwa, trzy lata skoro już po roku z hakiem tak okropnie trzeszczy. Mogę spróbować atakować ASO, ale nie chcę wyjść na idiotę, bo pewnie mi powiedzą, że to przecież plastik, więc musi trzeszczeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kataryniarz zmienił(a) tytuł na Czy kupilibyście ponownie Megane?
  • kataryniarz przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!