Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy kupilibyście ponownie Megane?


funyboy

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, airbites napisał:

miałem Skoda octavię 2 po lifingu, Porównanie z meganką 2 i 3 wychodzi na lepiej bo lepsze chłodzenie klimatyzacji, większy bagażnik i wiele schawków. Minus to paliwożerne silniki FSI, deska rozdzielcza wygląda z lat 80 i wyposażenie mizerne. Nie wiem jak z nową octavią ale seat toledo 1.0 95 KM za 53 tys zł nie ma w podstawowej wersji klimatyzacji. dostępne jest od 60 tys. zł. Chyba lepiej lexusa kupić bo wychodzi najlepiej cenowo.

Aktualnie mam octavie 3 2016 rok i megane 3 2015. Octavia w wersji style. Megane w wersji bose. To dwa różne światy. Octavia to dojrzałe auto do nabijanie kilometrów. Megane to auto żony. O wiele delikatnieisze i całkowicie inne w prowadzeniu. To francuz pełna gębą i dlatego żona tak lubi ten samochód :).

 

Za 90 tys kupiłbym golfa 7 ze 150 konna  benzyna. Takie auto jest do ogarnięcia np u plichty w gdańsku za 90 tys i to w kombi wiec hb będzie tańszy. Akurat na skrzynie dsg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kalkulator VW Golf: VIYZXF4Y, pewnie bedą pewne różnice, jakieś na plus golfa jakieś na plus GT. Ja uważam, że nie ma możliwości wyrwania tego auta za 90k złotych jeśli tam będzie cokolowiek poza 150 koniami i dsg.

 

Zmierzam do tego, że za 105k pln można mieć dobitego golfa 150km dsg, albo Megane GT 205 EDC też wersja dobita i jeszcze ma w sumie chwalony 4control. Kwestia wyboru, golf napewno będzie miał te super zegary 10 cali ze stajni VW.

 

Octavie to trzeba do Talismana porównywać i tutaj już Skoda wypada naprawdę dobrze.

Edytowane przez Pum4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sarna1 napisał:

Aktualnie mam octavie 3 2016 rok i megane 3 2015. Octavia w wersji style. Megane w wersji bose. To dwa żne światy. Octavia to dojrzałe auto do nabijanie kilometrów. Megane to auto żony. O wiele delikatnieisze i całkowicie inne w prowadzeniu.

Bardzo możliwe. Octavia 2 po lifcie z 2012 roku o wiele lepiej się prowadziła od Megana 3, który właściwościami jezdnymi przypominał Clio 3....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Pum4 napisał:

pewnie bedą pewne różnice, jakieś na plus golfa jakieś na plus GT.

Nie wiem komu odpowiadasz, ale jeśli mi, to ja nie porównywałem Golfa do Megane GT (co już raz próbowałem wyjaśnić).

 

Szukam kompakta, budżet to ok. 85 tysięcy. Jeśli byłoby naprawdę warto, to powiedzmy że byłbym w stanie zwiększyć go do 95-100 tysięcy (ale to już absolutny maks).

 

W mniejszym budżecie póki co "wygrywa" Megane GT Line z silnikiem 1.3 140 (lub 160KM) i kilkoma dodatkami. Jeśli moje obawy o usterkowość Meganki zostaną rozwiane, to najprawdopodobniej zdecyduję się właśnie na Renault. Jeśli natomiast zostaną potwierdzone, to trzeba będzie chyba szukać czegoś od konkurencji (stąd moje pytanie, co właściciele Meganek by kupili, gdyby zakupu dokonywali dzisiaj).

 

Z Megane GT jest ten problem, że ta wersja została wycofana z nowego cennika i obecnie można kupić tylko to co stoi na placu, a tam zostały same nieźle doposażone wersje za 110 tysięcy i więcej. Gdyby gdzieś udało się znaleźć Megane GT w praktycznie "gołej" wersji (bez systemów, większych felg, większego ekranu, itp.), to wtedy może faktycznie rozważyłbym zwiększenie budżetu do wspomnianych 95-100 tysięcy i zakup mocniejszej GT bez dodatków, zamiast doposażonej ale słabszej GT Line.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intens/ GT line to naprawdę bogate wersje. Nie dokładałbym do 8 calowego wyświetlacza. Wygląda fajnie, ale android auto i tak działa tylko na 7 calach, panel klimy fizyczny jest dużo lepszy. Na tych 8" poprostu wieje pustką.

 

Co do awaryjności to chyba nikt na forum nie obleciał 100kkm, żeby coś przedstawić. U każdego jakieś pierdoły - tak myślę.

Edytowane przez Pum4
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Pum4 napisał:

Intens/ GT line to naprawdę bogate wersje.

Zgadzam się, dlatego na samym wstępie napisałem, że póki co Megane wywarło na mnie największe wrażenie. Wygląda ładnie, jeździ się wygodnie i za niezłe pieniądze można dostać całkiem bogate wyposażenie.

15 minut temu, Pum4 napisał:

Nie dokładałbym do 8 calowego wyświetlacza. Wygląda fajnie, ale android auto i tak działa tylko na 7 calach

Mógłbyś napisać coś więcej? Czy to znaczy, że na większym, pionowym ekranie w ogóle nie odpalę android auto? Czy może uruchomi się ono ale tylko na połowie ekranu, a druga połowa będzie czarna? W wersji GT Line różnica w dopłacie to tylko tysiąc złotych (z tego co pamiętam 2,5 vs 3,5) i planowałem brać większą wersję. Mam świadomość, że obsługa nawiewów nie będzie tak szybka i wygodna, ale czasem fajnie by było mieć większy ekran (bardzo mi się podoba duży podgląd fabrycznej nawigacji).

 

Czy mógłbyś podzielić się wiedzą, na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę? Moja wstępna konfiguracja to GT Line 1.3 (jeszcze nie wiem o jakiej mocy, dopłata do 160KM względem 140 to chyba 4 tysiące i nie wiem czy warto skoro to ciągle ten sam, malutki silniczek), kolor metalik, pakiet multimedia (8 lub po tym co napisałeś 7 cali), światła Full LED, koło dojazdowe, podłokietnik w tylnych siedzeniach.

 

Zastanawiałem się jeszcze nad:

- felgami. 18-calowe "Grantour" wyglądają po prostu rewelacyjnie, ale nie wiem czy z uwagi na komfort nie zostawić oryginalnych, 17-calowych "Decaro" (dopłata to 1.5 tysiąca).

- tapicerką. Oryginalnie jest taka podobna jak w Bose, materiałowo-welurowo-skórzana. Za chyba 2 tysiące można mieć fotele jak w GT. Warto zmieniać?

- hamulcem elektromechanicznym - wtedy zamiast otworów na kubki jest elegancka roleta, a po bokach tunelu środkowego podobno zyskujemy dodatkowe oświetlenie.

- płetwą rekina zamiast "badyla".

 

Która z tych opcji jest warta uwagi? A może są jeszcze jakieś, które pominąłem? Z góry dzięki :) 

31 minut temu, Pum4 napisał:

U każdego jakieś pierdoły - tak myślę

O ile słabe spryskiwacze to faktycznie pierdoła, to najbardziej zmartwiła mnie falująca maska. Mógłbyś się do tego odnieść? Czy faktycznie przy prędkościach 130-140km/h klapa faluje niczym kartka papieru? A może trzeba zapie* prawie 200 i problem jest sztucznie rozdmuchany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 8 cali, Android Auto wyświetla się na środku ekranu, poniżej i powyżej  masz czarne pasy. Możesz wyjść do menu głównego ale wtedy nie widzisz mapy tylko wskazówkę (strzałka plus odległość). Korzystałem w salonie z fizycznego panelu klimatyzacji i nie dość, że są fizyczne przyciski to w moim odczuciu regulacji siły nawiewu daje dziwną satysfakcję. Też myślałem o fabrycznej nawigacji, ale w porowaniu do AA jest upośledzona, nie mówiąc już o starych mapach - więc jeśli używasz AA to nawigacji na 8 calach nie zobaczysz. Zalecam przemyśleć iść do salonu i zobaczyć, scenic, kaleos, megane, talisman wszędzie jest ten sam system. Oczywiście może to się zmieni przy jakieś aktualizacji ale to jakiś 1% szans.

 

Moim zdaniem hamulec napewno, wtedy zmiania się tunel środkowy - ma dodatkowe paski led, rolete nad uchwytami na napoje, w środku ten element między napojami jest ruchomy. 

Płetwa rekina - fajnie wygląda, sam mam.

FullLed - jest o nich osoby wątek, ja utrzymuje, że wyglądają super, ale wcale lepiej nie świecą od H7.

Kubły ponoć zależą od wzrostu. W GT line  mam welur plus skaj. Ekoskóra jest w miejscach ozdobnych. Bardziej podoba mi się zwykła materiałowa z wersji Biznes, chociaż takie połaczenie to niby pólka wyżej. Tutaj nie umiem doradzić.

W GT line masz 320mm zaciski, mniejsza felga niż 17 tam nie wcisniesz - np. na zimę ( u mnie w ASO o tym nie wiedzieli hehehe). Czy dopłacać do 18 - wyglądają elegencko, ale opona 17 a 18 to już duża różnica w cenie jakby co, chociaż z niektóre dobre opony zaczynają się od 18 cali.

Do 160km bym dopłacił - im więcej kunia tym lepiej, felgi zmienisz, płetwe rekina dołożysz. Kunia tak prosto nie dołożysz.

 

Co do falowania maski, czasem potrafi falować, nie wiem przy jakich prędkościach bo po pierwszych 2 razach przestałem się przyglądać. Raz zamknąłem licznik po dotarciu, czasem do 170 się rozpędze na pustej autostradzie, nic nie odpadło, nie wyglądało jak Tacoma bridge. U mnie klapa bagażnika ociera o zderzak z tyłu, widać to tylko przy otwartej klapie. Zrobie na przeglądzie.

Dla mnie mus to podłokietnik z tyłu, nie dopatrzyłem bo nie przyszło mi do głowy, że z tyłu nie ma ani jednego uchwytu na kubek.

Przeczytaj moją liste plusów i minusów auta.

Edytowane przez Pum4
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pum4: Ogromne dzięki za wyczerpującą wypowiedź.

 

Z ekranem mnie uspokoiłeś. W pierwszej chwili przestraszyłem się, że na większej wersji AA w ogóle nie działa, a teraz wyjaśniłeś że działa, tylko z czarnymi pasami (czyli dla mnie w pełni akceptowalnie). Wolę mieć wybór AA z pasami albo fabryczny system na pełnych (prawie) 9 calach, niż ciągle mniejszy ekran i fizyczne przyciski od klimy. Siłę albo kierunek nawiewu zmieniam rzadko, a pokrętła od temperatury mają obie wersje :) 

 

Mniejszych felg od 17 nie rozważałem. Po prostu nie wiedziałem czy zostawiać te domyślnie dodawane do wersji GT Line (17-calowe), czy może zmienić na większe osiemnastki (które wyglądają obłędnie, a kosztują "śmieszne" 1,5 tysiąca - w tym konkretnym wypadku kasa to nie problem, chodzi o ewentualne problemy z komfortem na dziurawych drogach przy tak dużej feldze). Jaki rozmiar jest u Ciebie?

 

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź. Twój wpis chyba przekonał mnie do Meganki. Wezmę mocniejszy silnik, poproszę o kalkulację, a dodatki dobiorę tak, żeby zamknąć się w rozsądnych pieniądzach.

 

P.S. Podłokietnik z tyłu tez bym pominął. Dopiero w domu, przy dokładniejszej lekturze cennika zobaczyłem że to wydatek raptem 200-400zł, więc nie ma sensu na tym oszczędzać. Pewnie to tylko podłokietnik bez otworu na narty (dopytam dealera), ale nawet jeśli, to (jak napisałeś) niech pasażerowie z tyłu mają gdzie odstawić te głupie kubki :) 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gokuTeż mam wersję GT Line i polecam wziąć pakiet wewnętrzny GT Line (1000zl) bo masz wtedy kubelki, wstawki niebieskie wewnątrz auta z napisem GT Line i przeszycia tapicerki na niebiesko. U mnie jedyny problem i już rozwiązany to nieszczęsna klapa bagażnika ale u mnie to nawet nie był błąd spasowania klapy bagażnika co złego przykrecenia spoilera do klapy, u mnie obcieralo w jednym miejscu o wymiarach główki od szpilki czyli tyle co nic ale właśnie zostało ogarnięte na gwarancji i wszystko super zrobione. Autem przejechałem dopiero 3tys km, odebrane w tym roku w czerwcu także dużo się nie wypowiem. Jak narazie jeździ :D

Edytowane przez marcin33892
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z falowaniem maski miało do czynienia może z 5 osób z tego forum, więc nie ma co robić z tego problemu. Mam GT Line na 18 calowych felgach i gwarantuję Ci, że za żadnym Golfem, Aurisem czy innym szarakiem ludzie na ulicy nie będą się tak oglądać, jak za Megane. W moim aucie jedynym problemem były stuki z okolicy tylnego prawego koła, z czym ASO walczyło blisko 3 miesiące i tę walkę wygrało (stukały jakieś spinki od wykładziny bagażnika, czy coś w tym stylu). Niektórym przeszkadzają też dźwięki z silnika, które kanałem wentylacyjnym przedostają się w okolice kierowcy. Skrzynia biegów też mogła by być lepsza, mnie irytuje skakanie lewarka, głównie na 3 i 5 biegu, ale to norma w Renault. Auto mam od lutego, przelatane 15k km, dziś jest na pierwszej wymianie oleju.

 

Niemal każde nowe auto ma swoje niedoróbki, niezależnie od marki, o czym pisało na tym forum już wiele osób. Nawet klasa premium nie ustrzega się problemów. Wiadomo, chciałoby się oczekiwać perfekcji, ale trzeba rozsądnie podchodzić do tematu.

Edytowane przez rafa85
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marcin33892 napisał:

Też mam wersję GT Line i polecam wziąć pakiet wewnętrzny GT Line (1000zl) bo masz wtedy kubelki, wstawki niebieskie wewnątrz auta z napisem GT Line i przeszycia tapicerki na niebiesko.

Mógłbyś napisać coś więcej? U dealera nie było egzemplarza z tym pakietem (przynajmniej nie w salonie, może na placu coś stało), bo nie widziałem nigdzie kubełków. W konfiguratorze jak dodaję ten pakiet, to zmieniają się fotele i ten plastik nad schowkiem pasażera. Dużo jest wspomnianych pozostałych akcentów? Naprawdę wnętrze wygląda dużo lepiej?

 

Powiem szczerze, że z tymi kubełkami mam największy problem, bo nie wiem czy jest sens zmieniać. Oryginalne były wygodne i wyglądają elegancko (jedyny minus to welur, który podobno idealnie zbiera kurz i fragmenty tkanin ). Nie wiem, czy nie wolałbym za te pieniądze zmienić tunelu środkowego (na ten z roletą), zamiast iść w bardziej sportowy design. Tym bardziej, że kubełki mogą ograniczyć widoczność osobom z tyłu, a czasem planuję tam kogoś wozić. Jedyny minus braku tego pakietu to te plastiki, które zostaną srebrne, a lakier wybieram ten niebieski (nie pamiętam nazwy). Mam temat do zastanowienia...

31 minut temu, rafa85 napisał:

Mam GT Line na 18 calowych felgach i gwarantuję Ci, że za żadnym Golfem, Aurisem czy innym szarakiem ludzie na ulicy nie będą się tak oglądać, jak za Megane.

Nie musisz nic gwarantować, bo sam się oglądam :) Jak na parkingu stoi Megane w niebieskim metaliku i z LEDami, to robi wrażenie od dużo droższych samochodów. Dlatego to mój pierwszy wybór. Miałem jedynie wątpliwości co do usterkowości, ale przynajmniej częściowo mnie uspokoiliście.

 

O jakim skakaniu lewarka piszesz? Co do jego pracy to fakt - VW, Ford czy Mazda to nie jest, ale mimo wszystko biegi zmienia się przyjemnie. Na pewno nie jest to skrzynia jaką pamiętam ze starego Peugeota, gdzie biegi wchodziły jak w jakimś Fiacie czy Ładzie i nieraz faktycznie trzeba było ich szukać...

 

Mógłbyś jeszcze napisać coś o komforcie na tych 18-calowych felgach? Wyglądają obłędnie (co przyznała większość osób) i mocno o nich myślę. Jak nie wezmę ich od razu, to później pewnie ciężko będzie je dokupić.

 

Ostatnie pytanie (już do wszystkich)... Warto brać ten pakiet przeglądów na 5 lat za 1200 zł? Podobno wszystko jest już w cenie - płyny, filtry, robocizna, itp. itd.

Edytowane przez goku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pum4 napisał:

W GT line masz 320mm zaciski

 

Skąd takie info? Jeśli dobrze pamiętam to 320mm jest tylko z silnikiem 160KM.

 

11 minut temu, goku napisał:

Powiem szczerze, że z tymi kubełkami mam największy problem, bo nie wiem czy jest sens zmieniać.

Warto, ale trzeba się przymierzyć - są wąskie i nie każdemu mogą pasować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulec automatyczny moim zdaniem za 1000PLN to priorytet względem kubełków.

Rozszerzoną gwaranacje i 5 lat przeglądów brać. Jak sam zobaczysz obowiązkowe przeglądy są ubogie ale to i tak się opłaca. Tam jest limit kilometrów. Ja mam np. 5 lat 100kkm. Ja planuje dopłacać żeby olej i filtry wymieniać co roku,

 

Masz racje tarcza 320mm jest przy 160km i zależy to od silnika.

Edytowane przez Pum4
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kataryniarz zmienił(a) tytuł na Czy kupilibyście ponownie Megane?
  • kataryniarz przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!