Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Clio IV? A może Rio lub i20? Auto dla taty.


pbet

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 24.04.2018 o 09:00, konwil napisał:

Rapid to nie jest kombi :-)

Ale też nie typowy hatchback. Coś po środku. Ja się swego czasu nad nim zastanawiałem ale rodzice raczej nie biorą go pod uwagę. Dla mamy liczy się przede wszystkim wygląd i mile są widziane lampy jak to mówi "kocie oczy".

Dnia 24.04.2018 o 12:31, lukwisz napisał:

Clio IV z silnikiem 1.2 - masakra jeśli chodzi o dynamikę zestaw tylko dla emeryta

Mój tato ma już emeryturę :-) Ale nie o tym. Podobna opinia jest o 1.6 w Megane, a ja wciąż uważam że da się tym jechać. Nie szukamy wyścigówki, nikt nie chce ścigać się spod świateł i gonić na trasie byle wyprzedzić jak najwięcej stamochodów. Tak jak pisałem priorytetem jest bezawaryjność i koszty użytkowania (nie paliwa) w dłuższej perspektywie czasu przy użytkowaniu na krótkich odcinkach.

Dnia 24.04.2018 o 14:22, LTar napisał:

Gdy kupowałem Opla, tak się składa, że do firmy kupowaliśmy 3 Ople w jednym roku. Dostałem rabat 12 000 zł

Znam temat ale zakup auta na firmę to zawsze coś innego niż prywatnie. Łatwiejsze są negocjacje. Zawsze się mówi "jak się auto/auta" sprawdzą to weźmiemy więcej". Handlowcy mają pole do popisu i chętnie z niego korzystają bo prowizja i tak będzie, a kiedyś może przyjdzie sama gdy klient wróci po kolejne auta. Niestety na rynku detalicznym (w każdej branży) nikt się chętnie prowizji na rzecz rabatu nie pozbywa.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbet, Rapid sportback (czy jak on się tam nazywa) to typowy hatchback :-) Co Ty szukasz? Wymiar jest, kształt jest. No i jest wersja sedan, która nie jest hatchbackiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.04.2018 o 11:30, pbet napisał:

Jeździ tak samo? Czyli 3 km w jedną stronę? Czyli auto ma już 6 lat. Ciekawe co będzie jak będzie miało 10, a tyle pewnie chcielibyśmy żeby to auto było w rodzinie (lub dłużej).

Mam w rodzinie Clio 3 dCi 86 KM bez FAPa, dwumasówki. Kupiony w 2010 roku jako 4 latek z przebiegiem 86 tyś km, jeździ przeważnie krótkie odcinki 1,5 - 3 km, czasem trasa i nigdy nie było problemu z EGR, turbo czy coś innego. Aktualny przebieg powoli dobija 210 tyś km, jedna zasada to wymiana oleju pełen syntetyk max co 15 tyś km, dbać o silnik. Zastanów się poważnie nad 0.9 TCe, zupełnie inna jazda (0.9 TCe dynamiczniej, skrzynia dłuższa = ciszej) - zrób jazdę próbną 2 samochodami w ASO. Moim zdaniem szkoda wywalać na nowe Clio 1.2 16V  45-50 tyś zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze Panowie, ale wersja z turbo to już nie będzie pewnie 50 kPLN, tylko troszkę więcej - z tego co widzę 4,5 kPLN. No i silnik 3 cylindrowy. Wg mnie jeśli ktoś szuka auta na krótkie trasy, to takie Clio jak chce kupić ojciec @pbet'a będzie idealne. Sam się nad tym zastanawiam jako drugie auto, zamiast Megane II 1.5 dCi. Samochód byłby tylko do miasta, trasy codzienne od odpalenia do zgaszania silnika do 10 km. Zgadzam się, że TCe będzie na pewno cichszy i również zgadzam się, że ww. ojciec powinien się przejechać i tym, i tym. Ja po swoich doświadczeniach, już raczej do auta bez turbo nie wsiądę :-) (no chyba, że jako drugie, na miasto...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dość bogato wyposażona 900. 

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-clio-limited-energy-tce-90-f-2-wyprzedaz-rocznika-2017-w-aso-ID6zOYfE.html

 

52 900 zł brutto - wyprzedaż rocznika

Można spokojnie ponegocjować do 48 000 zł - czyli 10%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, pbet napisał:

 

Mój tato ma już emeryturę :-) Ale nie o tym. Podobna opinia jest o 1.6 w Megane, a ja wciąż uważam że da się tym jechać. Nie szukamy wyścigówki, nikt nie chce ścigać się spod świateł i gonić na trasie byle wyprzedzić jak najwięcej stamochodów. Tak jak pisałem priorytetem jest bezawaryjność i koszty użytkowania (nie paliwa) w dłuższej perspektywie czasu przy użytkowaniu na krótkich odcinkach.

 

 Uwierz mi - Meganka III 1.6 to rakieta przy tym Clio IV 1.2. Clio III z tym silnikiem jeździ o niebo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, jeździłem Clio III 1.2 16V 75 KM i źle nie było. Mniejsze autko, moc względna (podobnie było w Oplu Agila 1.2 16V 75 KM - dało się tym jeździć). Czyżby Clio IV nie wyrabiało z masą :?: Jeśli tak, to tym bardziej konieczna będzie jazda próbna :-)

Edytowane przez konwil
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, konwil napisał:

Co Ty szukasz?

Ja? Nic :-)

17 godzin temu, konwil napisał:

Rapid sportback

Spaceback :-) no ale jedno ale. Silniki do wyboru to tylko Tsi 1.0 albo TDI tak więc podziękował. Co do wymiarów to może małe porównanie?

image.thumb.png.e419ab345dce331ebeff0fb57e4e3d7b.png

image.thumb.png.88792feb8d11ec3e31d753f73ba6b64a.png

Długość Clio / Spaceback - 4062 / 4304 (gabaryty), 30 cm to spora różnica. Obecne Clio II ma długość 3773. Widać różnicę, a jak pisałem niewielkie gabaryty są ważne. Aby informacje były kompletne to RIO ma 4065, a i20 4035 więc jest najmniejsze.

Inne kluczowe rozmiary:

Rozstaw osi Clio / Spaceback / Rio / i20 - 2589 / 2602 / 2580 / 2570

Rozstaw kół przód Clio / Spaceback / Rio / i20 - 1506 / 1463 / 1518 / 1503

Szerokość bez lusterek Clio / Spaceback / Rio / i20 - 1732 / 1706 / 1725 / 1734

18 godzin temu, konwil napisał:

No i jest wersja sedan, która nie jest hatchbackiem

Kompletnie nie brana pod uwagę.

7 godzin temu, tomekrus napisał:

Ojciec uświadczył w życiu samodzielnej przejażdżki jakimkolwiek autem z turbo?

Nie i tak jak pisałem nie ma takiego zamiaru. Przynajmniej na razie. Panowie ja wszystko rozumiem ale chyba Wy nie rozumiecie :-) Nie będziemy brali silnika Tce (ani żadnego innego turbo) pod uwagę ponieważ jesteśmy zdania, iż po 1) nie ma co przepłacać, a po drugie szkoda dopłacać tylko po to by dynamiczniej przejechać 6-10 km dziennie i więcej od święta. Kolejny raz chciałbym podkreślić, że nie rozmawiamy o dynamice z pełną świadomością, iż silniki, które wymieniłem na początku nie będą demonami prędkości. Będą za to żwawsze od 1.2 58KM, które 20 lat temu miał silnik w obecnym Clio mojego taty :-)

7 godzin temu, konwil napisał:

Wg mnie jeśli ktoś szuka auta na krótkie trasy, to takie Clio jak chce kupić ojciec @pbet'a będzie idealne.

No i kto wie czy na tym się nie skończy :-) Chociaż ciągle słyszę, że KIA ma 7 lat gwarancji... W Clio można sobie dokupić gwarancję na 5 lat lub 100k km za jakieś 1300 zł.

7 godzin temu, LTar napisał:

dość bogato wyposażona 900. 

...

52 900 zł brutto - wyprzedaż rocznika

Można spokojnie ponegocjować do 48 000 zł - czyli 10%

Podobną z 1.2 można by kupić wywoławczo za 50, czyli wynegocjować wg Twojej teorii za 45, a za różnicę kupić np. felgi stalowe z czujnikami i oponami na zimę.

5 godzin temu, konwil napisał:

Czyżby Clio IV nie wyrabiało z masą :?: Jeśli tak, to tym bardziej konieczna będzie jazda próbna :-)

Niebawem pewnie będą testy wszystkich wymienionych marek. Jak na razie to gdy tata wypełnił formularz o jazdę próbną na stronie Renault to go zaprosili... do Krakowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup jest planowany czerwiec/lipiec. Za nowinki będzie trzeba zapłacić, a budżet jest ograniczony i dalej nie jest określone czy to będzie auto nowe, czy jednak używane. Zależy od kilku czynników. No i pamiętamy, że trzeba zabezpieczyć trochę hajsu na ubezpieczenie, opony zimowe najlepiej na stali, ewentualnie jakiś serwis przy kupnie używanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiąc wycieczek co do kondycji taty (ale jedna będzie coraz starszy), może scenic III z rocznika 2015, 2016. Wsiada się wygodniej (fotel jest znacznie wyżej) jak do clio iV a i pozycja za kierownicą lepsza, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odbyte jazdy testowe Clio i Rio. Rodzice już nie chcą Clio choć byli na niego napaleni... Jeździli 0.9 Tce 90KM i RIO 1.2 84KM. Demonstracyjne RIO było nowe, odbyli jego pierwszą jazdę testową i są jeszcze bardziej napaleni niż byli na Clio. Wersja jaką jeździli kosztuje wg katalogu 57490 zł ale ten konkretny egzemplarz będzie w lipcu do sprzedania za 51k. Już sobie zarezerwowali. Będzie pewnie mieć kilkaset km przebiegu. Silnik 1.2 84KM, biała, wersja L + pakiet stylistyczny (ciemne szyby, 16" amelinium). Jedyne co trochę martwi to ceny tego rozmiaru opon (195/55R16). No ale... Jeszcze czekają na jazdę testową RIO z motorem 1.4 100KM i Clio 1.2 75KM. Tato miał wrażenie, że RIO z silnikiem 1.2 84KM jest dynamiczniejsze od CLIO 0.9 Tce 90KM. Na plus dla RIO ponoć komfort podróży i ilość miejsca w środku + bajery jak podłokietnik itd. Z resztą podrzucam wyciąg z wyposażenia tego auta. Do lipca daleko i wszystko może się jeszcze zmienić... lub nie. Zobaczymy, co czas pokaże.

  • Poduszki powietrzne czołowe dla kierowcy i pasażera, system dezaktywacji poduszki powietrznej pasażera
  • Poduszki powietrzne boczne dla kierowcy i pasażera oraz pełnowymiarowe kurtyny powietrzne
  • Napinacze pasów bezpieczeństwa dla foteli przednich
  • System bezpiecznego mocowania fotelików dziecięcych, zabezpieczenie przed otwieraniem drzwi tylnych
  • System zapobiegający blokowaniu się kół podczas hamowania (ABS)
  • System rozdziału siły hamowania (EBD)
  • System stabilizacji toru jazdy (ESC)
  • System zarządzania stabilnością auta (VSM)
  • System wspomagający ruszanie na wzniesieniu (HAC)
  • Automatycznie włączane światła awaryjne na wypadek gwałtownego hamowania (ESS)
  • System kontroli hamowania w zakręcie (CBC)
  • System stabilizacji toru jazdy podczas hamowania (SLS)
  • Hamulce tarczowe przód / hamulce bębnowe tył
  • Światła do jazdy dziennej, automatycznie włączane światła mijania z czujnikiem zmierzchu
  • Światła do jazdy dziennej wykonane w technologii LED
  • Przednie lampy przeciwmgielne typu projekcyjnego
  • Przednie lampy typu projekcyjnego, funkcja statycznego doświetlania zakrętów
  • Czujniki parkowania tył
  • Tylne lampy wykonane w technologii LED
  • Elektryczne, progresywne wspomaganie układu kierowniczego
  • Regulacja kolumny kierownicy w dwóch płaszczyznach oraz wysokości fotela kierowcy
  • Regulacja wysokości przednich pasów bezpieczeństwa oraz wszystkich zagłówków
  • Elektrycznie sterowane szyby drzwi przednich z funkcją auto up/down oraz bezpieczeństwa po stronie kierowcy
  • Klamki zewnętrzne i lusterka lakierowane w kolorze nadwozia
  • Elektrycznie regulowane lusterka z funkcją podgrzewania, obrotomierz
  • Zdalnie sterowany centralny zamek z alarmem, immobilizer, składany kluczyk, funkcja otwierania pokrywy bagażnika
  • Zestaw zegarów z wyświetlaczem 3,5" dla komputera pokładowego
  • Konsola nad głową kierowcy z lampkami do czytania i schowkiem na okulary
  • Klimatyzacja automatyczna z funkcją odparowywania szyby przedniej
  • Konsola centralna z wzdłużną regulacją podłokietnika, zamykany schowek, ładowarka USB do urządzeń przenośnych w tylnej części podłokietnika
  • Automatyczne wycieraczki z czujnikiem deszczu
  • Koło kierownicy, drążek zmiany biegów obszyte skórą
  • Szyby tylne sterowane elektrycznie
  • Przyciemniane szyby tylne, chromowana listwa dolnej linii szyb
  • Kia Eco Dynamics (ISG) - system automatycznego wyłączania oraz włączania silnika na postoju pozwalający zaoszczędzić paliwo
  • Radioodtwarzacz MP3 z RDS typu 2 DIN sterowany z koła kierownicy, wyposażony w port USB, złącze AUX, 4 głośniki
  • Bluetooth z zestawem głośnomówiącym do telefonu
  • 7” kolorowy ekran dotykowy z kamerą cofania z interfejsem Android Auto oraz Apple CarPlay, 6 głośników w tym 2 tweetery
  • Lakierowane zderzaki w kolorze nadwozia
  • Barwione szyby
  • Tylny spojler z dodatkowym światłem stop
  • Atrapa wlotu powietrza w kolorze czarnym, lakierowana na wysoki połysk z chromowanym wykończeniem
  • Elementy wnętrza w kolorze czarnym lakierowane na wysoki połysk
  • Chromowane wewnętrzne klamki drzwi
  • Koło zapasowe dojazdowe
  • Kontrola ciśnienia w oponach
  • 16" aluminiowe obręcze kół z oponami 195/55/R16
  • Wskaźnik temperatury zewnętrznej, wskaźnik wyboru optymalnego biegu
  • Lampki do czytania w konsoli górnej, schowek na okulary
  • Funkcja podświetlania lusterek w osłonach przeciwsłonecznych
  • Kieszeń w oparciu przedniego fotela pasażera
  • Haczyki do mocowania siatki w bagażniku
  • Kanapa tylna dzielona 6:4 oraz składana
  • Regulacja podświetlenia zegarów
  • Pokrywa przestrzenie bagażowej
  • Kontrolka płynu spryskiwacza
Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, jechałem kiedyś za kumplem, który w takim Rio miał na pokładzie 4 osoby + 2 rowery na haku; dodatkowo prowadziła jego żona, która nie "butuje" samochodów. Autko jest żwawe i byłem zaskoczony, niemniej bardziej zaskakuje mnie fakt wrażenia Twoich rodziców odnośnie Clio 0,9 TCe. Wszak turbo, to turbo, moment pewnie sporo większy...

 

A propos opon, to kolega w tym Rio ma takie jak w naszych Limited'ach Michelin'y Energy Savery, tyle że właśnie w takim jak piszesz rozmiarze. Trochę mnie to zdziwiło, bo sądziłem że KIA daje tylko Hankook'i, a tu taka niespodzianka (ja z tych opon jestem zadowolony, spokojnie można jeździć do osiągnięcia stosownego wieku). Ogólnie cena w porządku, można brać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!