Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Keyless Protector - czy ktoś już testował?


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Andon napisał:

Test tego ustrojstwa

 

Powiem tak, test ładnie zrobiony (realizacja, jakość itp) ale jest niby szczegółowy ale pewne kwestie mydli trochę i na nie nie odpowiada.

 

Sam napisałem pytania do producenta, i dostałem szybko odpowiedź. Zamieszczę, może komuś się przyda:

Pytania:

1.Czy Państwa rozwiązania dezaktywuje jedynie możliwość otworzenia samochodu czy cały kluczyk, precyzując czy abym włączył światła samochodu za pomocą pilota będę musiał też uderzyć w pilot dwa razy?
2.Czy Państwa rozwiązanie nie sprawi, że kluczyk się zdekoduje? 
3. Ile czasu mam na otworzenia samochodu po podwójnym uderzeniu w kluczyk i czy podczas jazdy nie będzie sygnalizacji, że brak karty w pojeździe?

Odpowiedzi:

ad1: Keyless Protector wyłącza zasilanie kluczyka/pilota (pilot jest całkowicie nieaktywny). Aby korzystać z pilota należy uderzyć w niego dwa razy.
ad2: Kluczyki/piloty z systemem Hands Free/Keyless posiadają pamięć trwałą. Po wyjęciu baterii na dłuższy okres nie powoduje zdekodowania kluczyka.
ad3: Po aktywacji kluczyka ma Pan dowolną ilość czasu na otwarcie samochodu, chyba że stoi Pan w całkowitym bezruchu przez 120-180 sekund (wyłączenie zasilania) lub jeśli odejdzie Pan z kluczykiem w kieszeni na odległość ok. 25-30 kroków od pojazdu.
Podczas jazdy Keyless Protector analizuje drgania i uniemożliwia wyłączenie karty/pilota. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł fajny, wykonanie jeszcze lepsze. Na tak małej folii zmieścić czujnik, procesor. Cenę powinni zrobić bardziej atrakcyjną. Azjaci coś pewnie skopiują, nowe auta mają to poprawione, starych się nie kradnie. Ale to nie mój biznes.  Co do testu jestem ciekaw jak to naprawdę działa w damskiej torbie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W damskiej torebce nie działa - przecież tam by cały czas było dwa razy stukane:-D

Dla mnie to jest zbędny wydatek, Myślę że to naprawdę działa - tylko że mam auta z HF od 5 lat i nigdy nikt mi nie próbował go ukraść.

Wcześniej miałem Lancie Kappe - to nawet jej nie zamykałem, bo nie było chętnego żeby ją zabierać.

 

Kumple to się śmieją, że takie sobie auta kupuję, że nawet ich kraść nie chcą.

Edytowane przez MarcinDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się ten test podobał, choć został zrobiony obok mojego dentysty i przed blokiem wybudowanym przez "ukochanego" dewelopera... niemniej wcześniej zastanawiałem się jak to będzie działać w praktyce. Jeśli producenci mieliby coś takiego wprowadzić, to równie dobrze można byłoby zastosować prezentowany sposób z krokami i uderzaniem - wyłącznik fizyczny jest pewniejszy, ale trzeba by było mieć kluczyk w dłoni. Gdybym miał system bezkluczykowy i nowe auto - rozważyłbym wydanie ca. 600 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie druga pozycja od gory w ustawieniach auta to wylaczenie hands free. Troche szkoda 600zl skoro zmiana ustawienia jest dostępna z za pomocą bezpośredniego przycisku z konsoli w aucie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MIV jak ktoś ma wyświetlacz 8 cala to to po prawej obok wyświetlacza jest panel i wchodzi się jednym przyciskiem w ustawienia rlinka na widoku jest on/off hands free. W sumie 3 kliknięcia i jest wyłączony. To najlepiej chroni samochód od włamania poprzez "walizkę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dajmy się zwariować. Po co najpierw płacić ciężko zarobione pieniądze na HF, a później na to żeby to HF blokować i wyglądać jak idiota pukając w kieszeń albo torebkę... Nie lepiej na koniec dnia zamknąć auto z karty dezaktywując HF lub mieć w domu metalową skrzyneczkę na kluczyk? Przecież to głównie chodzi o kradzież w nocy, a nie pod sklepem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbet z tego co pamiętam, to Ty rozpocząłeś ten temat na tymże Forum :-D (chyba na SB). A w temacie "po co płacić itp.", mogę zadać to samo pytanie w kontrze to Twojej propozycji. Samochód - jeśli już - mogą chcieć ukraść również i w ciągu dnia. Ja już wielokrotnie pukałem po dwa razy w ekran Asua Zen Fon'a, coby się ekran odblokował i... nie sądziłem, że wyglądam wówczas jak idiota :-) Musiałbym wyjść z siebie i spojrzeć z boku. Zgadzam się z jednym: >>nie dajcie się zwariować<< (ja póki co nie mam HF), ale warto o tym porozmawiać, wymienić spostrzeżenia i obejrzeć takie testy jak Zachara.

Edytowane przez konwil
Poprawiona logika wypowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może reno do każdego nowego samochodu powinno na czas obowiązywania gwarancji dokładać ochroniarza z bronią palną? ;) Bo przecież kluczyk można też fizycznie ukraść (z kieszeni, z domu), więc wtedy już trzeba użyć siły, żeby powstrzymać takiego napastnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!