Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Akumulator się resetuje po odpaleniu auta


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

x

mam ostatnio pewien problem z samochodem i nie mam nawet pojęcia jak się za to zabrać. 

x

Ostatnio czasem się zdarza, że po naciśnięciu przycisku start samochód odpala, po czym na kilka sekund wszystko gaśnie, licznik kilometrów się zeruje, radio prosi o kod. Podczas jazdy jest ok, chociaż dzisiaj zaraz po odpaleniu i szybkim ruszeniu na chwilę wyłączyło wspomaganie kierownicy (chyba ze wszystkim, czyli kontrolki zgasły, licznik się wyzerował i radio). Nie wiem czego to może być przyczyną.

x

Dodam, że zimą wymieniałam akumulator w aucie (problem zaczął się odpiero około 2 tygodni temu). Niedawno, jakiś miesiąc temu też założyłam dodatkowe oświetlenie bagażnika (listwa led podpinana pod żarówkę od oświetlenia bagażnika). 

x

Nie wiem też czy ma to jakiś związek, ale raz na jakiś czas, podczas jazdy (raczej po godzinie, dwóch od odpalenia silnika) czasem świeci się kontrolka niezapiętych pasów na kilkanaście sekund, potem przestaje.

x

Ogólnie mam wrażenie, że trochę elektronika zaczyna świrować w aucie i chętnie bym coś z tym zrobiła, ale nie wiem nawet od czego zacząć sprawdzanie. 

Może ktoś tak już miał?

x

 

lapka2.gif

REGULAMIN:

5.9 Zabrania się nadmiernego i niepotrzebnego stosowania klawisza ENTER... - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć,

problem z samochodem przerodził się w cos innego. Tym razem od jakichś dwóch tygodni zdarza się, ze auta w ogóle nie moge odpalić. Auto otwieram z karty, wkładam karte do czytnika i w  tym momencie zaczyna migać dioda od immobilizera, a cala reszta gaśnie (ekran komunikatów, kontrolki, ekran radia). Karta przestaje działać. Jedyne co pomaga to wyjście z auta, przekręcenie kluczyka z karty. Wtedy ekran załacza, mogę włożyć karte do czytnika i auto odpala. Licznik kilometrów przy tym sie zeruje, auto prosi o kod, a szyby trzeba przyuczyć.

 

Myślałam, ze chodzi o cewke immobilizera w karcie i juz miałam oddać ja do naprawy, ale postanowiłam sprawdzić jak auto bedzie zachowywać się przy drugiej karcie. W tym przypadku auto najpierw nie chciało odpalić, ale kontrolki i ekrany nie zgasły. Po wyjęciu i karty i ponownym włożeniu wszystko było w porządku. Dzisiaj po raz kolejny pojawił się ten problem, tym razem podobnie jak z drugą kartą - wszystko zgasło i pomogło tylko przekręcenie kluczyka w drzwiach.

Nagrałam filmik, który załączam niżej:

 

Czy może to być problem z cewkami w obu kartach? Czemu liczniki wtedy sie zerują? Co jeszcze mogłabym sprawdzić? Proszę o sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak dobrego zasilania UCH. Na początek wyczyść klemy i porządnie je dokrec.

Zauważyłem, że problem istnieje od maja czyli masz do czyszczenia wszystkie połączenia od klemy dodatniej do wyjść przewodów za bezpiecznikami. Dodatkowo wszystkie połączenia masowe z podłużnicą włącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie je wyjąć i sprawdzić pod kątem wilgoci? 

Widziałam ostatnio pod maską, że po ostatniej wizycie u mechanika klapka od bezpieczników pod maską jest pęknięta. Czy to możliwe, że dostała się tam woda i dlatego przerywa zasilanie? W takiej sytuacji wystarczyłoby wymienić bezpiecznik i zabezpieczyć jakoś klapkę, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!