Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wysoko stoi przód po wymianie sprężyn


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
zmieniłem sobie amory , poduszki i lozyska oraz sprezyny z przodu na kyb . Spręzyny to RH2712. Wg katalogu są ok, a jednak auto stoi dziwnie wysoko. Czy to normalne? Co z tym robić?

IMAG1314.jpg

 

:lapka:
REGULAMIN Forum się kłania pkt  5.6 :!: - Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Ja mam zamontowane sprężyny  firmy - Kayaba i tu problem z wysokością z przodu. Wcześniej miałem zamontowane JAMEXy i było super ale chciałem coś lepszego wiec pomyślałem hmmm Kayaba - przecież firma bardzo dobra. Teraz po ponad roku się zastanawiam czy nie wrócić od tych Jamex'ów ponieważ jeżdżę już ponad rok na KAYABA i ani nie spadła wysokość z przodu która wynosi obecnie około - 13,5 cm. Wcześniej miałem koło 10-10,5 na Jamexach. Chyba wrócę jednak do od tych co były bo mnie to trochę denerwuje. W zakrętach też buja na boki ponieważ jak jest wyżej to wiadomi. tylko pytanie czy można do fabrycznego zawieszenia dokupić jakieś sprężyny np: obniżające np. -35mm czy to w ogóle jest sens.

Dajcie znać pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Pękła mi końcówka sprężyny z przodu, więc czeka mnie wymiana. Przeglądam sklepy internetowe z częściami samochodowymi, ustawiam parametry mojego auta i wyświetlaja mi się różne typy sprężyn dla mojej meganki. Np. na iParts  >>>>KLIK<<<<

dla producenta SACHS wyświetla mi kilka modeli 997 908, 997 907, 998 832, 997 909 Jak dobrać odpowiedni rodzaj do mojego auta? Dodam że moja meganka II fl to rocznik 2007 silnik 1.616V benz. 112KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witajcie

Odkopuję temat, bo mam podobnie. Jak kupowałem, sprzedający (w niemczech) wspominał coś o wymianie sprężyn. Po dwóch latach i 30 tyś km stoi tak samo jak stał,( bardzo podobnie jak na aucie autora wątku).

W związku z tym mam dwa pytania:

1) czy tylko na wspomnianych Kayabach meganki tak wysoko siedzą, czy jeszcze w przypadku innej firmy jest podobny problem?

2) czy to że przód jest lekko wyżej, auto może być podatniejsze na wiatr boczny? Pytam bo jadąc np. drogą między lasami mogę puścić kierownicę i jedzie jak po sznurku, a ledwo wyjadę na otwarty teren już czuję ściąganie kierą...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Wysoko stoi przód po wymianie sprężyn
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich, 

Wczoraj założyłem sprężyny eibach pro kit (-30/-30 mm). Przód poszedł ładnie do dołu, ale tył coś nie bardzo. Czy to się jakoś ułoży/obniży jeszcze? Tak to wygląda. Tył praktycznie jest taki sam, jak był. Pozdrawiam. 

IMG_20210409_184908.jpg

IMG_20210409_184911.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!