Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

megane II automat - prosze o opinie


adas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam opinii na temat megane z automatyczną skrzynią z silnikiem 1.5 lub 1.9 D( czy istnieją w obu wersjach silnika?),

niestety automaty nie są najpopularniejsze w naszym kraju ale wierzę że znajdzie się ktoś opiniotwórczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdziłem kilkoma automatami :-/ i nigdy nie zmieniłbym tego na zwykłą skrzynię. Nawet omega 2.0 słabo sobie radziła jako automat. Poza tym musisz się liczyć z tym, że przy silniku bęzynowym spalanie jest większe o około 1 l/100km. :cry: Według mnie automat to lipa, ale znam takich, którzy potrafią jeździć tylko automatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdzilem Terrano 3.0 v6 z automatem.

Nic specialnego. Tymbardziej ze czasem przy redukcji (kick-down sie to chyba zwie) potrafil z 5 zredukowac na 3 i momentalnie 5500 obrotow.

Automat to dla mnie przede wszystkim 0 frajdy z jazdy samochodem.

lapka2.gif

REGULAMIN pkt. 5.6 Literki PL-mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

automat ma jeszcze szanse w benzynie, w dieslu to jest pomylka, biorac ogromna elastycznosc diesli automat tylko gubi ta ceche. ja swoim malym 1.5 80KM toczac sie do swiatel 10-15kmph jak wskoczy zielone to na TROJCE :-) lekkie polsprzeglo przez chwile i lecimy bez ruszania skrzyni biegow do 70-90kmph, odstawiajac wszystkich ktorzy tylko zmieniaja kolejne biegi :mrgreen: starajac sie nadarzyc.

lapka2.gif

REGULAMIN pkt. 5.6 Literki PL-mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automat polecam dla wygodnych, którym nie zależy na super osiągach. Można się do niego przyzwyczaić, a nawet polubić. Znam wiele osób, które z automatu już nie przesiądą. Problemem jest większa awaryjność, no i wysokie ceny części i napraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOBIETA ma zawsze racje i niestety szukam automata i opinii na jego temat.

 

 

Nie chce być niemiły. Ale skoro ktoś nie radzi sobie ze zmianą biegów to raczej nie powinien wsiadać za kierownicę bo stanowi poważne zagrożenie dla ruchu.

A ten który dał takiej osobie prawo jazdy powinien zastanowić się czy dobrze zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma Lagune 2.0 automat z 97 r. Jest bardzo zadowolony. Mowi ze na manual juz sie ne przesiadzie. Podobno to duza wygoda. Pali za to wiecej paliwa. Co do osiagow to podobno na galce biegow jest przelacznik "sport" czy cos takiego i po jego wlaczeniu auto zmienia bieg przy wyzszych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie biadolę. Że automat powinien być dla leniwych ludzi którzy umieją jeździć, a nie dla tych którzy sobie nie radzą ze zmianą biegów.

 

np w emiratach arabskich kobiety dostaja prawko tylko na automat;-) poczatkowo kumpela nie mogla sie przestawic, teraz po kilku latach nie wyobraza sobie jazdy na normalnej skrzyni. to kwestia wygody i przyzwyczajenia, niz braku umiejetnosci - of coz sa tacy ktorych na manualna skrzynie bym nie posadzil, bo ja zarzna... mi sie automat osobiscie nie podoba, bo lubie miec kontrole nad tym co auto robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!