Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światło mijania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam megane z soczewkami h7

Problem polega na tym ze prawa lampa świeci bardzo słabo tak jak by nie dostawała 12v i więcej tylko powiedzmy 10v a lewa elegancko i ładnie

Problem ten pojawił się bo spięcie jakie się spowodowało właśnie w tej lampie która świeci słabiej  zetknąwszy się w tedy ze sobą dwa kabelki i spaliły dwa bezpieczniki, po wymiana bezpieczników wszystko ładnie świeci jest regulacja ale jest tez różnica w świeceniu lewej a prawej lampy wiec na starcie nie piszcie ze to odbłyśnik, bo to jak gdyby mniejsze napiec w lampie w której było zwarcie

i teraz pytanie co sprawdzać i jak ? czy dociągnąć masę od akumulatora ? czy można coś wymienić aby się poprawiło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec sprawa wygląda tak żarówka ok, napięcie 11 70v jeśli odbiega od normy to powiedzmy ze mniej niż 1v wiec to nie z stad ta różnica sam juz nie wiem skąd taka różnica jak kupowałem autko wszystko było ok żarówki obydwie tak samo świeciły potem jedna się spaliła wymieniłem i przy okazji zrobiłem sobie zwarcie po wymiana bezpiecznika wszystko świeci działa ito ale jest różnica w świeceniu w zasadzie jeśli by zakryć ta sprawna to ta druga świeci jak by miała 25w a nie 55w nie wiem czy posypał by się odbłyśnik w jednej tylko lampie w krótkim czasie czy sie okopcił nie mam pomysłów wiec liczę na was może ktoś tez tak ma przy soczewkach ze jedna świeci super a druga prawie ze wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miejscu bezpieczników zmierz prąd jednej i drugiej - poznasz prawdę. Później analiza uszkodzonego obwodu. Na początku porównanie różnicy napięć minusa żarówki w stosunku do masy (minusa akumulatora) - bo mniej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytko niestety dobrze jeśli chodzi o napięcie minus z lampy z akumulatorem coraz bardzie jestem w stanie uwierzyć ze jeden odbłyśnik się bardziej wypalił od drugiego stat moje jeszcze pytanie przed dalszymi poradami aczkolwiek miło widziane czy opłaca sie metalizować odbłyśniki mam lampy po lifcie czyli soczewki h7, czy da sie wyjąć odbłyśnik ten od świateł mijania bez rozklejania lampy jakoś wyjdzie na chama albo jak się troszeczkę dziurę powiększy, no i na końcu czy efekt po metalizacji odbłyśnika jest na tyle dobry ze warto za to płacić czy lepiej oszczędzać na nowa lampę oczywiście valeo bo reszta podobno nie warta swojej ceny  ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej zmatowiała? Ale ta która słabo świeci? Chociaż twoja meganka ma przejechane 1,6 milionów kilometrów.Niestety żarówka zniszczyła ci lampy i nadają do wymiany jeśli szybko nie dasz do regeneracji bo zmatowiałe i pozostawienie na dłuższy  czas od środka ciężko będzie uratować reflektor.

Edytowane przez airbites
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2018 o 17:46, Rafalmegane2 napisał:

zetknąwszy się w tedy ze sobą dwa kabelki

ja nie za bardzo rozumiem, jak przy montażu żarówki zetknęły się dwa kabelki, miałeś tam luźno wiszące kable?? przecież kable są w kostce którą zapina się na wsuwki żarówki i jak można je ze sobą zetknąć???

@airbites poza tym co autor zrobił, że żarówka zniszczyła lampę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!