Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Do 500 to ciężko coś nowego markowego będzie kupić.

Trochę ponad tą kwotę kupiłem http://allegro.pl/poprzeczki-dachowe-renault-megane-iv-hatchback-i7151370713.html?snapshot=MjAxOC0wNS0wN1QxMDo1NjowOS41OTJaO2J1eWVyO2M5ZDg4N2M2OWNhM2ZkNjRiOWIzNmMxNGU4NGFhNzY5ZmQzNTU3NTk5NDcxMmY3YzdlYzBhYjNhNGRmNGM2NDA%3D

Sprawuje się pod dwoma rowerami dobrze. Do 500 znajdziesz rozwiązania firmy CRUZ np.

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Wracam, belki kupione oryginalne renault i teraz pojawia się drugi dylemat - jaki box do hatchbacka, żeby nie wystawał poza dach i dało się bagażnik otworzyć - bez konieczności demontowania anteny także...

 

dziś zrobiłem jazdę próbną z samymi belkami i........ szumią łokropnie! Mam nadzieję, że z boxem będzie ciszej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem w sc2  i szumialy. Mocno szumiały . A z boxem 600L powyżej 110km/h było bardzo głośno. Szklany dach na pewno robił swoje ale i tak. Testowałem też belki Thule aero czy coś takiego - też szumiały. 

20170616_193606_HDR-1062x597.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to shit ;( mam zamówionego boxa 200 M Thule. Zamontuje i zobaczymy czy jest jakaś poprawa, bo beleczki już kupione... Myślę, że po 100km uda się przyzwyczaić :P A skoro obłe przekroje też szumią, to chyba nie ma co liczyć na SILENT w samochodzie z "dostawką" na dachu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by na dach nie założył dodatkowego to będzie szumieć - nie ma na to rady.

 

W kombi nawet seryjne relingi podnoszą głośność podróżowania - jak miałem Lagunę (II phII kombi) to w swojej miałem relingi, a kumple miał tą samą budę bez relingów i u niego było ciszej ekspresówce (te same silniki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, lol19pl napisał:

A czy te belki mają kształt podkowy? W sensie, że są obłe i od spodu mają głęboki rowek po całej długości?

Rowek jest od góry, ale wypełniony gumową uszczelką.

Myślę, że to ich gabaryty - po bokach mocowania są "potężne" z plastikami i gumami, gdzie wiatr ma pole do popisu - oraz przekrój prostokątny mogą być powodem wycia wiatru nad głową... Zobaczymy pod koniec następnego tygodnia jak dojedzie BOX'ik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w innym aucie belki z rowkami od spodu i jak raz jechałem na narty, to śnieg je zalepił i magicznie przestało gwizdać. Od tamtej pory przed założeniem oklejam rowek szarą taśmą i owijam dookoła i jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei moje doświadczenie odnośnie szumienia belek jest takie, że po wyjęciu gum nie szumią tak bardzo jak szumią z gumami. Testowałem to na oryginalnych belkach do Megane II kombi; ta guma powodowała coś w rodzaju buczenia (już od prędkości 50 km/h). Po zdemontowaniu gum i założeniu jednego uchwytu na rower było ciszej - przy prędkościach nieautostradowych. W tym momencie jeżdżę z belkami (oryginały do MIII kombi) - bez gum - i dwoma uchwytami na rowery. Bez rowerów, po autostradzie, czyli ca. 140-150 km/h - po dwóch godzinach miałem dosyć takiej jazdy (teraz zdejmuję przed taką podróżą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W astrze miałem tak że jak były same belki bez rowerów było słychać gwizd a wystarczyło włożyć mocowania rowerów i była cisza. Tak jakby tunel powietrzny w  belkach robił ten gwizd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!