Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

@Komarek Nie mam niestety zdjęcia (przy okazji zobaczyłem, że innych zdjęć z wakacji też mi brakuje :( ) Ale muszę szczerze przyznać, że wygląda super i co NAJWAŻNIEJSZE, po zamontowaniu bagażnika maksymalnie z tyłu samochodu (na tyle na ile pozwalają mocowania Thule), aby nie wystawał ponad przednią szybę, to BOX w ogóle nie koliduje ani z antenką dachową ani nie przeszkadza w otwieraniu bagażnika = długość idealna!

Kupiłem do swojej Megi bagażnik Thule wingbar oraz box Interpack 5.6

Szumi znośnie.

20181119_123248.jpg

Cześć, jakiej długości zakładacie boxa do wersji HB, żeby dało się swobodnie otworzyć bagażnik i żeby nie wystawał do połowy szyby :) ?

Mam 180cm . Nie ma problemu w htb

Mam oryginalne belki do hatchbacka. Jak mocno zapinacie je na nadwoziu? W instrukcji nie jest jasno powiedziane. Pytam dlatego, że zostały mi ślady na nadwoziu tam gdzie guma opiera się o dach. Na jasnym kolorze pewnie bym tego  nie zauważył, ale na granacie wszystko widać. Może podłożyć taką cienką przezroczystą folię zabezpieczającą.

10 minut temu, MichalGda napisał:

Pytam dlatego, że zostały mi ślady na nadwoziu tam gdzie guma opiera się o dach.

Nie schodzą? Ja jak demontuję z relingów to też widać gdzie był bagażnik ale schodzą bez problemu.

Z relingów może tak. Z dachu nie chce. Może to kwestia miękkich ekologicznych lakierów

Dnia 6.11.2018 o 20:33, Komarek napisał:

Możesz wrzucić zdjęcie Megi z bagaznikiem i boxem ? Ciekaw jestem jak to się układa na dachu. Dam stoję i progu zakupu więc pomoc w wizualizacji się przyda...

W końcu jedno umieszczam... pewnie zdecydowanie za późno, ale może przyda się następnym chętnym na trumienkę od thule...

bagaznik.jpg

• +1 1

Jaki polecacie bagażnik bazowy (belki dachowe) do Megane IV Grandtour z relingami? Zależy mi bardzo,  żeby nie był za wysoki i był w miarę cichy. Ponadto musi mieć mocowanie "T" na uchwyty rowerowe. Tak przeglądam oferty i sam już nie wiem. Niby są już za niecałe 400 zł spełniające te warunki,  ale jak się to ma do droższych za 1200 zł?

Mam thule wingbara, kupowałem osobno kit i belki i udało się za około 1000 PLN. Same belki ciche i niskie. Po założeniu uchwytów rowerowych trochę gwizda przy około 50-70 km/h, potem jest lepiej ale szumi, cudów nie ma. Oglądałem trochę uchwytów i postanowiłem nie oszczędzać tych kilku setek. Z tańszymi belkami mam złe doświadczenia. Oprócz thule'a brałem pod uwagę jeszcze whisbar'a ale akurat do grandtoura sprzedawca polecał właśnie thule'a.

Dzięki,  tak właśnie przypuszczałem,  że thule wingbar będzie najodpowiedniejszy. A czy montaż jest szybki i prosty? Zależy mi na tym, bo pewnie kilka razy w roku będzie demontowany.

Mam wingbar'y do MIII. Relingi są trochę inne ale sprzęt pierwsza klasa, a montaż dość łatwy i stosunkowo szybki choć nie mam doświadczenia z innymi belkami. Jedyne co uznaję za minus to brak jakiegoś wskaźnika siły dokręcenia. W instrukcji jest opisane z jaką siłą należy to robić ale jak to zrobić już nie wiadomo więc dokręcam na czuja. Sposób mocowania T jest także bardzo wygodny. Ja akurat mocuję dwa uchwyty rowerowe.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się