Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy dodać emulator do LPG?


Kubeeek

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wszystkim, w przyszłym miesiącu zakładam instalacje LPG do 1.6 110km. Gazownik powiedział, że emulator może być ale nie musi. Jak to wygląda u was? Kto ma a kto nie ma? Faktycznie jest niepotrzebny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Kto potwierdzi, że emulator w STAG Q-box Plus przy silniku 1,6 benz nie spełnia swojej funkcji ??? :rolleyes:

Stoję przed wyborem sterownika do swojego auta z 2013 roku i chciałem w/w zamontować, jak emulator nie będzie działał to muszę coś wybrać prostego + emulator oddzielnie.

Edytowane przez s27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie za grosze możesz sobie taki emulatorek zrobić samodzielnie i wpiąć się w przewody przy pompie paliwa. Ja tak zrobiłem u siebie i śmiga bez problemu. Widziałem w temacie ze schematem na forum, że w MIII ktoś też montował coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 27.08.2018 o 08:59, s27 napisał:

Kto potwierdzi, że emulator w STAG Q-box Plus przy silniku 1,6 benz nie spełnia swojej funkcji ??? :rolleyes:

Stoję przed wyborem sterownika do swojego auta z 2013 roku i chciałem w/w zamontować, jak emulator nie będzie działał to muszę coś wybrać prostego + emulator oddzielnie.

ja i nie da się nic zrobić. Większość emulatorów nie działa zgodnie z założeniami producenta. W megane 3 to komp oblicza poziom paliwa a raz na jakiś czas sprawdza pływak ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer po prostu sprawdza pływak przede wszystkim wtedy, gdy odnotuje na nim wyraźną zmianę, co traktuje jako tankowanie. Wtedy aktualizuje poziom paliwa. Emulator przy zapłonie symuluje na przykład pełny bak, zmuszając komputer po odpaleniu do sprawdzenia co w baku się dzieje. @s27 poziom paliwa powinien Ci schodzić tylko w czasie jazdy, jeśli zrobisz dużo kilometrów jednym ciągiem. Przy każdym odpaleniu powinno wracać do stanu faktycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy emulator nie kosztujący ani grosza ale trochę obciachowy i upierdliwy to po każdym wyłączeniu samochodu i włączeniu ponownym zapłonu włożenie czy to palca czy to jakiegoś przedmiotu do klapki wlewu tak żeby się uniosła wtedy komp myśli ze zatankowaiśmy i stan paliwa pokazuje już prawidłowo:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś na forum nawet pisał kiedyś, że przed odpaleniem auta kilka razy bujnie go na lewo i prawo, co by rozruszać paliwo w baku i ponoć pomaga. U mnie takie cuda nie działają :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!