Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Łącznik drążka stabilizatora - jaki będzie najmocniejszy?


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś podczas kontroli w SKP diagnosta stwierdził, że lewy łącznik drążka stabilizatora zaczyna delikatnie pukać. Aktualnie przejechane blisko 73 000 km. W MII musiałem łączniki wymieniać kilka razy w ciągu prawie 4 lat użytkowania. Zwalam to na jakość drogi, którą często się poruszam. Przeglądam zatem oferty ze strony na A i widzę dość duży rozrzut cenowy. Pytanie, które łączniki będą najmocniejsze? Może są jakieś wzmocnione? Ktoś ma jakieś doświadczenia? Co byście wybrali?

Numer OEM 546180002R

SWAG 60938822 - 79 zł

MOOG RE-LS-7999 - 69-65 zł

TRW JTS144 - 69 zł

FEBI FEB38822 - 67-56 zł (ponoć stosowany na pierwszy montaż)

SASIC 2304019 - 60-48 zł

DELPHI TC2270 -54-43 zł

Są jeszcze tańsze DENCKERMANN, RTS, MafCo Car Parts ale tych marek nie biorę pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze:

- 16-160600008/hd   Meyle  jest to wersja wzmocniona 4 lata gwarancji 

- 5113913PRO   NK wersja wzmocniona 5 lat gwarancji 

-  LMI37109  Lemforder 

...i wiele innych.

W sumie część mało znacząca, niedroga, łatwa wymiana,  że co byś nie kupił w/w będzie dobrze. Febi nie był stosowany na pierwszy montaż.

Z jakością to loteria, wszystko zależy, gdzie, u jakiego producenta, dostawcy zamawiają części

Kiedyś łączniki szukałem z metalowymi miskami(obecnie wszystko praktycznie plastik). Były trwałe, wadą było, że się zacierały i mogły hałasować.

Może Lemforder.

Trochę dziwne, że pada lewy łącznik oraz to że wymieniający odboje nie widział tego, zazwyczaj pada jako pierwszy prawy, od dziurawego pobocza.

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że ten mechanik który wymieniał odboje nie patrzył na nic poza tym żeby je wymienić, a diagnosta mówił, że to dopiero bardzo początkowe stadium więc może nie zauważył. Wiem jak puka łącznik, a z zawieszenia nie mam żadnych dźwięków oprócz tego, o którym piszę w innym temacie.

Wiem, że te marki które podałeś istnieją ale nie wyskoczyły mi na A dlatego ich nie wpisałem ale dzięki za te numery. Wzmocnione mnie kuszą, tym bardziej że te MEYLE w pierwszym linku jaki znalazłem kosztują niecałe 60 zł. Nie znam firmy NK, to coś dobrego?

Z tym pierwszym montażem napisałem "ponoć" bo tak w jednym z opisów aukcji twierdzi sprzedający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lelupi napisał:

Masz jeszcze:

- 16-160600008/hd   Meyle  jest to wersja wzmocniona 4 lata gwarancji 

- 5113913PRO   NK wersja wzmocniona 5 lat gwarancji 

-  LMI37109  Lemforder 

...i wiele innych.

W sumie część mało znacząca, niedroga, łatwa wymiana,  że co byś nie kupił w/w będzie dobrze. Febi nie był stosowany na pierwszy montaż.

Z jakością to loteria, wszystko zależy, gdzie, u jakiego producenta, dostawcy zamawiają części

Kiedyś łączniki szukałem z metalowymi miskami(obecnie wszystko praktycznie plastik). Były trwałe, wadą było, że się zacierały i mogły hałasować.

Może Lemforder.

Trochę dziwne, że pada lewy łącznik oraz to że wymieniający odboje nie widział tego, zazwyczaj pada jako pierwszy prawy, od dziurawego pobocza.

Ja też wymieniłem z lewej strony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Na 99% je właśnie zamówię. Pewnie w przyszłym miesiącu bo w tym Renia pociągnie jakieś 1300 zł. I niech ktoś mi powie kup sobie nowsze auto i będziesz tylko lał paliwo... :66_thermometer_face:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życie :-) Naprawa to 360, resztę pochłonie olej, 3 filtry, dezynfekcja klimy, przegląd serwisowy i konserwacja zacisków przód/tył.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie też padły łączniki i końcówki drążka (przebieg ~90 tys km). Zanim natknąłem się na ten temat zdążyłem już zamówić:

http://allegro.pl/koncowka-drazka-trw-renault-megane-iii-i6669498908.html

http://allegro.pl/febi-lacznik-stabi-renault-megane-iii-scenic-iii-i6221123995.html

Jestem ciekaw ile wytrzymają :/

Edytowane przez fourier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się ciągle zastanawiam co kupić. Wspomniałem majstrowi o tych MEYLE HD i krzywo patrzył sugerując pić na wodę fotomontaż. No i sam teraz nie wiem co zamawiać. Sugerował Lemförder albo TRW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!