Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Łącznik drążka stabilizatora - jaki będzie najmocniejszy?


Rekomendowane odpowiedzi

Czy to prawda, że są dwa rodzaje łączników do MIII? W sensie aluminiowe i stalowe? Tak mi powiedział majster, którego mi polecono. Mówił, że u mnie po VIN są aluminiowe i poleca przy takich zostać. Sugerował Febi lub FAG. Zapytałem co on by wybrał, powiedział że Febi więc takie mi zamówił za 59 zł. Cena bardzo ok. Pytałem jeszcze raz o te Meyle to nie polecał. Robocizna 30 zł za sztukę więc razem wyjdzie ze 180 zł. Umówiłem się na sobotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już takie montował to nie robiłbym problemu. 

Poza tym jeżeli wierzyć zdjęciom to wyglądają podobnie do SASIC i SWAG które zresztą są porównywalne cenowo.

Tak więc producentem jest prawdopodobnie Kapimsan (Turcja).

Edytowane przez Lionel2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że serwisuje u siebie okoliczne Renaulty. Ostatnio widziałem, że na podnośniku miał też Infiniti. Zobaczymy co będzie. Ma też Clipa. Chyba poproszę o sprawdzenie przy okazji za 50 zł co tam w kompie i na ile ustawiona jest rezerwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się na febi osobiście przejechałem w fabi. Wymieniłem 2 łączniki i dokładnie po 10 tyś oba miały pęknięte górne osłony gumowe przegubów w tym samym miejscu (poszły na reklamację, którą uznano i wsadzili mi wtedy MOGa który wytrzymał 14 tyś). Po tym oddałem do regeneracji i jeździłem na regenerowanych do końca aż auta nie sprzedałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja też się zastanawiałem nad wzmacnianymi Meyle HD ale wziąłem 10zl droższego sprawdzonego Lemfordera (Made in France). Nie widziałem natomiast informacji, że Meyle na wersje HD daje 4-lata gwar. - gdzie tak piszą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, rob4 napisał:

Nie widziałem natomiast informacji, że Meyle na wersje HD daje 4-lata gwar. - gdzie tak piszą?

Tutaj:

https://www.meyle.com/pl/produkty/linie-produktow/meyle-hd/

Pytanie tylko jaka to gwarancja bo przecież jak się uszkodzi i zacznie pukać to powiedzą, że zużycie nastąpiło poprzez eksploatację.

"udzielamy rozszerzonej gwarancji na wady materiałowe i obróbkę" - cytat z ceryfikatu gwarancji

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, pbet napisał:

Pytanie tylko jaka to gwarancja bo przecież jak się uszkodzi i zacznie pukać to powiedzą, że zużycie nastąpiło poprzez eksploatację.

Dokładnie! Na tarcze hamulcowe też wszyscy dają gwarancje a jak przyjdzie do reklamacji to z tego co słyszałem można zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykryto w ASO Renault w przeglądzie zimowym chyba w lutym zeszłym roku i w marcu u mechanika wymieniono w ramach gwarancji i inne części sprzęgło itd bo był duży wyciek z skryzni biegów i z silnika dolnego, a był wymieniony w marcu 2 lata temu jak dobrze pamiętam. Wada była że ten łącznik się wygiął mimo że był grubszy od oryginalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, airbites napisał:

Wada była że ten łącznik się wygiął mimo że był grubszy od oryginalnego. 

Czyli to była wada materiałowa. Taką to by raczej każdy uznał. Inni producenci też dają gwarancję. Oczywiście krótszą. Ciekawe, że mimo iż Meyle jest grubszy to się wygiął. Może jednak dali gorszy materiał, a grubość ma stwarzać to tylko wrażenie większej solidności? Ja mam aluminiowe Febi od trochę ponad 1000 km i póki co jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wjechałem w głęboką dziurę przy dużym prędkościach w nocy. Mi mechanik mówił ze gwarancje uznają tylko wygięcie czy urwane ale tych łączniki tam gdzie są śruby na drążku się uszkodzi to żaden producent nie uzna gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!